Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

istorijos skanestaiIstorija – rimtas mokslas apie svarbius įvykius, galingus didvyrius ir reikšmingą praeitį. Tie praeities įvykiai tokie reikšmingi, kad net po daugybės metų apie juos rašo vadovėliai ir mokosi mokiniai. Rimtoji istorija – mūsų žinių duona – labai reikalinga ir sveika, tačiau kartais taip norisi ko nors skanaus…


Knyga „Istorijos skanėstai“ – šmaikštus, linksmas ir netikėtas Lietuvos istorijos gabalėlis, kuriame sudėti nelabai rimti mūsų šalies praeities įvykiai, smagios detalės, pamirštos smulkmenos, į vadovėlius netilpę istorijos trupiniai. Kokių saldumynų į skrydį per Atlantą pasiėmė Darius ir Girėnas? Kokiame pliaže deginosi Lietuvos prezidentas Antanas Smetona? Kas lietuvius išmokė žaisti krepšinį ir kiek blusų įstrigo Baltijos gintaruose?
Skaityti tokią istoriją smagu ir naudinga, „Istorijos skanėstai“ praturtins ne tik žiniomis, kuriomis galėsite nustebinti kitus, bet ir padės kur kas geriau suprasti praeitį. Juk ir tuomet gyvenę, ir dabar gyvenantys žmonės turi daug bendro – panašios jų silpnybės ir pomėgiai, dažnai panašios užsispyrimo ir keistų poelgių priežastys. Žinant pikantiškas istorijos detales kur kas lengviau pasijusti visos istorijos dalimi.
Knygą „Istorijos skanėstai“ sudarė Audronė Meškauskaitė ir Aurina Venislovaitė. Audronė Meškauskaitė yra žurnalistė ir rašytoja, ji yra išleidusi knygą vaikams „Interviu su daiktais“, Aurina Venislovaitė – žurnalistė, rašytoja. „Istorijos skanėstų“ dizainą kūrė ir knygą iliustravo Inga Dagilė. Išskirtinėse iliustracijos smagiai, šmaikščiai ir patraukliai tiek suaugusiems, tiek jaunesniems skaitytojams pavaizduoti aprašomi įvykiai ir asmenybės. I. Dagilė yra dizainerė, dažniausiai iliustruoja knygas vaikams. Yra sukūrusi daugiau nei 200 internetinių svetainių dizainų, piešia iliustracijas, maketuoja knygas, kuria logotipus, atvirutes, plakatus.
Taip pat domisi fotografija ir piešimu ant tekstilės.