Rugpjūčio 2 d., 17 val., biliotekos Galerijoje 13 L vyko portretinių fotografijų parodos „Šimtmetį menantys vingiai“ atidarymas.

Portretinių fotografijų paroda organizuojama minint šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Parodos idėja - įamžinti mūsų tėvų ir senolių veidus, kurie kaip istoriniai
dokumentai- tikri, nesumeluoti, nepadailinti. Portretinių fotografijų paroda skirta tiems, kurie neabejingi laiko tėkmei.
Parodos autorė- fotografė Virginija Olišauskaitė - Norkuvienė (VirginijaON).

 

Paroda buvo organizuojama keliais etapais. Pirmiausia buvo bendraujama su Lietuvos savivaldybėmis ir seniūnijomis. Tų, kurios sutiko prisijungti prie autorės sugalvoto

projekto, buvo prašoma atrinkti iš rajono po keleta garbingo amžiaus senolių. Dažniausiai kartu su social. darbuotoju fotografė juos ir lankė, bendravo, fotografavo. Autorės sumanymas, buvo užfiksuoti senolius jų natūralioje aplinkoje, mėgstamoje vietoje (kur tai bebūtų- virtuvės tamsiausias kampelis, sena klėtis, sode žydintis gėlynas ir pan.). Ieškodama išskirtinių veidų, unikalių kadrų autorė Virginija ON aplankė Klaipėdos, Palangos, Joniškio, Žagarės, Kelmės, Kaišiadorių, Telšių ir kt. rajonus.

Autorė Virginija ON dėkoja visoms savivaldybėms ir seniūnijoms užn bendradarbiavimą, senoliams už pasitikėjimą ir atvirumą. Kaip padėką, šią parodą autorė pristatys įv. Lietuvos rajonuose.