Rašymas

Vasario 12 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Rolandos Lukoševičienės nemokamos kūrybinės rašymo dirbtuvės. 

Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad rašymas sutvertas rašytojams, poetams, na, dar žurnalistams. Tačiau iš tiesų rašymo sąvoka kur kas platesnė, nei romano, eilėraščio ar straipsnio kūrimas, o pritaikomumas didesnis, nei galim įsivaizduoti. Šiandiena daugelį verčia tapti rašytojais. To prašo socialiniai tinklai, mūsų pomėgiai, smulkūs verslai, kuriems prireikia įtraukiančių viešinimo žinučių, įdomių tekstų. Pavyzdžiui, žinučių meisindžeryje, el. laiškų, sveikinimų, postų Facebook rašymas. Tokius tekstus aš vadinu taikomaisiais. Ir nors jie nuolat naudojami kasdieninėje veikloje, šių tekstų rašymo kalba turi savo taisykles ir nėra tokia pati kaip šnekamoji. Arba, pavyzdžiui, istorijų kūrimas. Visi visi turime istorijų, tik ne visuomet jas užrašome, tačiau dažnai pasakojame. O kaip jas pateikti įdomiai, kaip įtraukti skaitytoją/klausytoją? Šis žanras taip pat turi savo niuansų... Na, o dar vieną labai populiarų rašymo būdą vadinu terapiniu. Jį tikrai dažnas išbando bent paauglystėje, ir šiuo metu jis labai populiarus. Tai – dienoraščiai, laisvais rašymas, emocijų paleidimas ir įvairios saviugdos praktikos raštu.

Ir, žinoma, knygos! Šiandien turbūt kas antras svajoja parašyti savo knygą. Gera žinia: jeigu bent kiek supranti svarbiausius rašymo elementus, – susitelki ir parašai. Na, ne romaną, – ten lįsti ne visiems reikia. Tačiau kodėl gi neparašius knygos apie sritį, kurią puikiai išmanote ir kurios ekspertas esate? Arba knygos apie žinomą žmogų, apie miestą, įmonę?

Na, o pats geidžiamiausias šių dienų rašymas, sprendžiant iš kursų, seminarų gausos, turbūt yra kūrybinis rašymas. Žmonės trokšta pulti į vaizduotės glėbį ne tik dėl to, kad nori tapti rašytojais. Kūrybinis rašymas puikiai treniruoja kūrybinį mąstymą, kuris šių dienų technologijų užspaustam žmogui ypač reikalingas.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.