Rokas Flick

Vasario 11 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Roko Flick romano „Turtų voratinklyje“ pristatymas. Dalyvavo: rašytojas Rokas Flick, aktorė Regina Arbačiauskaitė, renginį moderavo literatūrologė Jovita Saulėnienė

„Turtų voratinklyje“ – šeštas Roko Flicko romanas. Rašytojas yra viešai pareiškęs, kad tai paskutinis jo kūrinys. Šiame kūrinyje autorius atsiskleidžia ne tik kaip talentingas rašytojas, bet ir kaip skvarbaus žvilgsnio ekonomistas, mokslininkas tyrėjas, stebėjęs paskutiniais XX a. dešimtmečiais Lietuvoje vykusius procesus ir juos fiksavęs atmintyje tam, kad dabar prikeltų literatūros kūriniu.

Ankstesniuose savo romanuose rašytojas kūrė Prūsijos, Klaipėdos krašto meninį paveikslą, taip įsirašydamas į negausias Lietuvoje literatūrinės Rytų Prūsijos kūrėjų gretas. 2015 metais už romaną „Emma, pastoriaus duktė“ jam buvo įteikta rašytojos Ievos Simonaitytės premija.

Apie knygą:
Lietuvai išsiveržus iš Sovietų Sąjungos totalitarizmo gniaužtų ir palengva tampant ekonomiškai savarankiškai, šalyje nelauktai suklestėjo nuožmus banditizmas, korupcija, prasidėjo emigracija, o kur dar policijos neveiklumas ir dalies visuomenės noras bet kokiais būdais praturtėti.

Romane „Turtų voratinklyje“ autorius pasakoja apie vieną inteligentišką šeimą, irgi staiga praturtėjusią, bet susiklosčius nepalankioms aplinkybėms visiškai nuskurdusią ir nuklydusią į visuomenės pakraščius. Ir tik į gyvenimo pabaigą vienas iš paklydėlių sūnų susiranda išbandymų nukamuotą tėvą, tačiau ar tai tikrai reiškia, kad į šios šeimą, o kartu ir visą šalį grįžo taika, gerovė ir ramybė?

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.