Kazachstano kino dienos

Anonsas:

Birželio 3 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 3A vyko filmo Talanas peržiūra.

Filme pasakojama apie tai, kaip formuojasi pagrindinio veikėjo Tagajaus asmenybė. Veiksmas vyksta praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje. Du berniukai lieka našlaičiai. Kaip susiklostys jų likimai – parodys laikas. Tačiau draugų susitikimas praėjus daugeliui metų bus netikėtas abiems. Tai – mitas apie kainą, kurią žmogus privalėdavo sumokėti, norėdamas išgyventi karinės diktatūros laikotarpiu.

Birželio 4 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 3A vyko animacinio filmo „Kulteginas“ peržiūra.

Animacinio filmo „Kulteginas” įvykiai klostosi tolimoje praeityje. Pagrindinis veikėjas – Kulteginas, gimęs caro šeimoje. Atsitinka taip, kad jam bus lemta ilgus metus slapstytis, kadangi jo šeima patirs didelių bėdų. Jiems teks atlikti viską, kas tik įmanoma, kad susidorotų su tikrai sunkia ir sudėtinga užduotimi. Kad nueitų tokį ypatingą kelią, Kulteginui prireiks pagalbininkų ir patikimų žmonių, kurių dėka jam pavyks įveikti sunkumus. Kas jo laukia ir toliau ir kuo baigsis šis nelengvas pasipriešimas?

Birželio 5 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 3A vyko filmo „Deimantinis kardas" peržiūra.

„Deimantinis kardas“ – pasakojimas apie laikus, kai žlugo didingoji ir galingoji Aukso orda. Tuo metu kūrėsi keletas chanatų. Vienas jų – Ak orda (Baltoji orda). Jos valdžia buvo sutelkta Ordajaus Eženo dinastijos rankose. Savo valdų ribas jos atstovai plėtė žiaurumu ir klasta. 1460 m. seniūnų taryboje buvo priimtas sprendimas pabėgti nuo žiauraus chano Abulchairajaus ir apsigyventi Mogulistano pasienyje. Išminčius Asanas Kaigy prisimena įvykius, kurie dėjosi prieš pabėgimą...

Filmai buvo rodomi originalo kalba su rusų kalbos subtitrais.