Kaip aš mokiausi skristi

Kovo 6 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko portalo „Aviacijos pasaulis“ vyr. redaktorės Vilmos Jankienės knygos „Kaip aš mokiausi skristi“ pristatymas.

Dalyvauvo – knygos autorė Vilma Jankienė ir knygos herojus rašytojas, dramaturgas Gintaras Grajauskas.

Vilma Jankienė 17 metų rašo straipsnius apie aviaciją žurnale ir portale „Aviacijos pasaulis“. Autorė knygą „Kaip aš mokiausi skristi“ sudarė iš publikuotų straipsnių žurnale ir pristatė Vilniaus knygų mugėje. Antroji knygos pristatymo vieta – Klaipėda, kadangi Vilma yra gimusi ir augusi Klaipėdoje.

Pirmoje knygos dalyje detaliai ir emocingai aprašomos skraidymo lėktuvu pamokos, o antroje dalyje kviečiama pasikalbėti prie kavos puodelio su žymiais žmonėmis – tiek apie jų profesines aukštumas, tiek apie aviaciją. Tai alpinistas Vladas Vitkauskas, architektas Rolandas Palekas, dramaturgas ir rašytojas Gintaras Grajauskas, menininkė Nomeda Marčėnaitė, rašytojas Vytautas Martinkus, verslininkas ir aktyvus kosmoso verslo propaguotojas Vladas Lašas, kiti.

Knygos turinys atskleidžia aviacijos abėcėlės, mokantis skristi lėktuvu, paslaptis ir žavesį, tekstui nestinga bei tikslių techninių dalykų, nei mokinės pilotės emocijų, patiriamų padangėje.

Pokalbiai su įvairių sričių profesionalais leidžia pajausti, suprasti aviacijos ryšį su kitomis profesijomis, atskleidžia, kaip svarbu auginti savo sparnus.