Liepos 20 d. 17 val. bibliotekos Renginių salėje vyko prof. dr. Raminta Lampsatis (Berlynas, Vilnius) ir prof. Darynn Zimmer (Niujorkas) koncertas.

Raminta Lampsatis - Lietuvių kilmės pianistė, mokslininkė, pedagogė gimė Čikagoje (JAV), studijavo fortepijoną bei vokiečių literatūrą. Mokslus tęsė Zalcburgo Mozarteum universitete bei Berlyne, kur įgijo muzikologijos daktaro laipsnį. Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, dažnai sutinkama ir Lietuvoje. Ji – Lietuvos kompozitorių sąjungos Garbės narė, išleidusi knygų apie lietuvių šiuolaikinę muziką, kompozitorius B.Kutavičių ir O. Balakauską. Berlyne dirba su operos solistais, Hamburge – su dainavimo bakalauro studentais rengia oratorijas, dainas, su magistro studentais – modernią ir operų muziką, dirba su doktorantais atlikėjais ir muzikologais, veda seminarą apie XX ir XXI a. muziką, daug koncertuoja.

Dainininkės D. Zimmer balsas yra puikiai įvertintas daugelyje konkursų ir sulaukia palyginimų su velvetu ir prabanga. Jos unikalios kūrinių interpretacijos palieką ryškų įspūdį muzikos kritikams. D. Zimmer veikla neapsiriboja kamerinės muzikos koncertais – ją dažnai galima sutikti šiuolaikiniuose operos spektakliuose.

Šio tarptautinio projekto idėjos autorė - profesorė Raminta Lampsatytė.

Renginio partneriai:

Vilniaus menų akademija;

Hochschule fur musik und theater Hamburg;

Juilliard school of music, New York;

Vienos muzikos akademija.

Koncertas nemokamas