Palieski angelo sparnu

Vasario 26 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje Deivinos Orhidės (Jūratės Gembutienės) knygos „Palieksi angelo sparnu“ pristatymas.

Deivina Orchidė (Jūratė Gembutienė) – eilių kūrėja, Lietuvos išeivė, gyvenanti Airijoje. Netikėtai jai kilo mintis įgyvendinti gražų projektą – išleisti eilėraščių ir esė knygą su nuotraukomis „PALIESKI ANGELO SPARNU“.

Tai pirmoji Deivinos Orchidės knyga, bet iki jos atsiradimo autorė sudalyvavo trečiojo ir ketvirtojo eilių almanachų „Eilėraščio taku“ pristatyme, kuriems skyrė po dešimt eilėraščių. Dar keli eilėraščiai ir esė „Motiniška eglės širdis“ buvo įtraukti į kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ paruoštą rinkinį „Kalėdinė giesmė“. Debiutinė autorės knyga „PALIESKI ANGELO SPARNU“ – ne šiaip eilėraščių rinkinys, ji turi gilią mintį, prasmę ir gražią istoriją. Idėja rinkiniui „Palieski angelo sparnu“ kilo, sukūrus eiles apie vaikus, sergančius vėžiu, –„MAŽIEJI DIDVYRIAI“.

Rinkiniui yra surinkta apie 97 eilės, 10 esė, 120 nuotraukų ir 55 mintys. Kad knyga įgautų gyvybės ir spalvų ir kad dar labiau atsiskleistų jos prasmė ir vertė, prie šio projekto buvo pakviesti prisijungti tiek Lietuvos, tiek po visą pasaulį išsibarstę lietuviai fotografai, kurie paaukojo po vieną ar kelias nuotraukas, papuošusias šio rinkinio puslapius. Kiekvienas knygos puslapis pripildytas jausmų: nuo liūdesio iki džiugesio, nuo gimimo iki išėjimo į praeitį, nuo meilės iki neapykantos, nuo besišypsančių akių iki ašarų.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.