eko-festivalis

Lapkričio 15-16 dienomis bibliotekoje vyks eko-festivalis „Kitokios Kalėdos“.

Šiuo renginiu organizatoriai nori prisidėti prie taršos mažinimo plastiku Klaipėdos mieste ir mūsų mylimame pajūryje bei paskatinti klaipėdiečius mažinti nereikalingų/reikalingų daiktų pirkimą, rūšiuoti taisyklingai. Šiame festivalyje dalyvaus aplinkosauginių iniciatyvų įkūrėjai iš Vilniaus ir Kauno: KITA FORMA, KŪRYBOS KAMPAS360, elektroninė parduotuvė NULA.

Renginyje taip pat dalyvaus Klaipėdos universiteto mokslininkas, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos, Aplinkos ministerijos ir plastiko gamintojų atstovai. Šio renginio metu turėsite galimybę įvairiapusiškai susipažinti su būdais, kaip paprastai galime keisti savo įpročius ir sumažinti plastiko sunaudojimą buityje. Dviejų dienų festivalyje turės ką veikti ir maži ir dideli, Jūsų lauks:

• Kūrybinės dirbtuvės „Kalėdos KITA FORMA“ ir KŪRYBOS KAMPAS 360. Čia iš antrinių žaliavų kursime įvairius mielus ir reikalingus daiktus, stengsimės išvengti Kalėdų karštinės ir savo aplinkoje rastas medžiagas panaudosime kūrybiškai ruošiantis didžiosioms metų šventėms.
• Diskusijos „Baltijos šiukšlės ir jų poveikis aplinkai“, „Ką darysime su plastiku?“, „Bibliotekos indėlis į eko mąstymo skatinimą visuomenėje“, kurios kvies apsižvalgyti apie save ir pasvarstyti, kaip patys galime prisidėti prie savo aplinkos gerinimo.
• Mugė-paroda NULA, kurioje artimiau susipažinsite su tvariu gyvenimo būdu, daiktais be plastiko ir galėsite jų įsigyti; Nula – tai iš didelio noro skatinti sąmoningesnį vartojimą sukurta elektroninė parduotuvė, kurioje siūlomos priemonės, padedančios kiekvienam iš mūsų sumažinti vienkartinio plastiko naudojimą savo kasdienybėje.
• Eko žaidimų erdvė. Šioje žaidimų parodoje pamatysite ir žaisdami patys pajausite, kiek džiaugsmo ir smagių akimirkų gali suteikti klasikiniai žaidimai pagaminti iš antrinių žaliavų.
• Rūšiavimo turnyras, kuriame dalyvauti ir prizus laimėti kvies „Žaliasis taškas“.
Dalyvavimas nemokamas.

Renginio programa.

Ypatingai kviečiame dalyvauti pedagogus ir jų auklėtinius. Renginyje dalyvavę pedagogai gaus tai įrodančius pažymėjimus.

Registracija: https://forms.gle/oxdGEiYkooVfUr8WA .
Naujausią informaciją sekite Facebook paskyrose - Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Kita forma.
Detalią renginio programą rasite įvykio prieduose, paspaudę laukelį diskusija/disscusion. Kilus klausimams rašykite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą administruoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Festivalio rengėjai:
Asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
VšĮ RV Agentūra, aplinkosauginė iniciatyva KITA FORMA
Partneriai
Asociacija „Paupių bendruomenė“

Kiti rėmėjai:
UAB „Orion Global“
UAB „Neo group“