Rugsėjo 25 d. 18 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko KŪRYBINĖS ERDVĖS LLR+ TEATRALIZUOTI LITERATŪRINIAI POKALBIAI DEŠIMTIES DIEVO ĮSAKYMŲ TEMA „KAI TU MANE PAKVIETEI“. Pagal Just. Marcinkevičiaus, V. Jasukaitytės, R. Vanago, V. Kava, J. Rubeno, J. O' Donohue, B. Ferrero ir kitų autorių tekstus.

Atsiprašau! Kai Jūs vaikystėje mokėtės Dešimt Dievo įsakymų, ką jautėte, mąstėte, supratote? Dogma, netikiu, nesąmonė... Kam to reikia? Tėvams?! O gal šventai tikėjot ir laikėtės jų? Gerbiu tokį pasirinkimą, ankstyvą brandą.

Atsiprašau. Aš buvau prie pirmųjų: iškaliau, bet nelabai supratau, nelabai ir tikėjau... Lyg ir laikiausi... lyg ir prisimindavau įvairiais gyvenimo momentais. Tačiau man reikėjo sukrėtimo, kai turėjau savęs paklausti, ar tikiu? Ir išgirdau atsakymą. Kai įžvelgiau gelmę tų Dešimties Dievo įsakymų, tų paprastai nepaprastų tiesų, supratau, jog tai - Dešimt Žmonijos išlikimo įsakymų- atsivėrė šaltiniai, versmės tų dešimties trumpų sakinių. 

Atsiprašau, kad reikėjo tiek metų, kad tai suprasčiau.
Ir kai artėja man, Tau ir daugeliui Lietuvos žmonių didžiulis įvykis – Popiežiaus atvykimas - norisi ne tik nusimazgoti kūną, iškuopti namus ir, kaip sakė Mažasis princas, ,,pasipuošti širdį“, pasidalinti stalčiukuose sukauptomis ir surikiuotomis patirtimis: atradimais ir praradimais, praregėjimais, skausmais bei džiaugsmais.
Susikaupti, įkvėpti ir atverti Sielos duris, dalijantis Meilės, Vilties gijomis...

Scenoje veikia: Rita Andriulionienė, Edita Miravičiūtė, Auksė Naujokienė

Dainuojamąją poeziją atlieka prof. Rimantas Balsys

Scenarijaus autorė ir režisierė Audra Lenkauskienė