Žmones vakaro saulės spinduliuose
Renginio data ir laikas: 2020-07-22 18:00
Renginio vieta: 13 L galerija,
Papildoma informacija: Paroda bus eksponuojama iki rugpjūčio 30 d.

Konkursui „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ buvo pateikta per daugiau 3.700 nuotraukų iš 120 fotografų. Tai dar kartą patvirtina, kad spaudos fotografija išlieka aktuali ir reikalinga. Konkurso laureatai bei „Auksinio kadro“ nominantai buvo renkami „Naujienų“, „Gyvenimo“, „Portreto“, „Kultūros ir pramogų“, „Kariuomenės“, „Sporto“, „Gamtos ir jos apsaugos“ ir „Serijų“ kategorijose.
Atidaryme dalyvaus LŽS „Spaudos fotografų klubo" pirmininkė Evgenia Levin, Jonas Staselis ir kiti fotografai.

1923
Renginio data ir laikas: 2020-07-14 11:00
Renginio vieta: Konferencijų salė,
Papildoma informacija: Su vertimu į gestų kalbą.

Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje režisierius Audrius Juzėnas ir dramaturgas bei rašytojas Saulius Šaltenis, kartu su Klaipėdos krašto istorijai neabejingu istoriku prof. dr. Vygantu Vareikiu, projekto rėmėju AB „Limarko laivininkystės kompanijos“ vadovu Vytautu Lygnugariu bei idėjos autoriumi ir koprodiuseriu Mindaugu Gudeliu pristatys jau dabar amžiaus projektu tituluojamą istorinį įtempto siužeto filmą „1923“.

Dalyvius kalbins nacionalinės premijos laureatas, kino aktorius Darius Meškauskas.

Renginys nemokamas, vietų skaičius ribotas.

Renginio data ir laikas: 2020-07-29 18:00
Renginio vieta: Saulės laikrodžio kiemelis,

Šviesų vasaros vakarą visus, kurie ilgisi močiutės ar raganysčių, kurie kartais bijo tamsos, kartais mirties, kviečiame pasišiurpinti ir sveikai pasijuokti.
Kad mums nereikėtų nieko nutylėti, vaikus palikite namuose su kaimynų močiutėmis.
Kad nebijotumėt vienas ar viena grįžti namo – ateikite dviese ar daugiau. Apeirono teatras jums seks lietuvių liaudies siaubo pasakas.

Archajiškas tautosakos žanras virs šiuolaikinės visuomenės veidrodžiu. Tame veidrodyje atsispindi nesveikas domėjimasis smurtu, patologijomis, perversijomis ir mirtimi, kuri tapo viso labo „skaitalu“ kriminaliniuose puslapiuose. Nereflektuojama abstrakcija, apie kurią esmiškiau pagalvoti trukdo pašėlęs gyvenimo tempas, paviršutiniškumas ir baimė. Psichologai tikina, kad mirties baimė - visų baimių prototipas. „Pažinti baimę reikia drąsos, nes jei tu sugebi įvardyti savo siaubus, vadinasi, gali išeiti iš užburto rato ir apšviesti pačią tamsiausią kertę.“ - sako dr.Rita Repšienė.

Šiurpins: Greta Gudelytė ir Eglė Kazickaitė

Renginio data ir laikas: 2020-07-29 17:30
Renginio vieta: Gerlacho palėpė,

Savo naujausiame romane „Lengva nebus“ rašytojas Liutauras Degėsys perspėja: nėra lengva, lengva nebus ir būti lengva negali, kai leidžiamės į herojų psichikos gelmes, gilinamės į veikėjų dvasinio gyvenimo perspektyvas – sielvartą, meilę ir neapykantą, pavydą ir praregėjimą, tyrinėjame jų pasąmonės klodus, klaidžiojame vidinio nerimo ir vienatvės kambariuose – palengva artėdami prie savęs.

Pristatyme dalyvaus:
autorius, VDU doc.dr. Liutauras Degėsys, filosofas, teologas, VDA doc.dr. Tomas Kiauka,
sociologas, KU Socialinių pokyčių Centro vadovas, doc.dr. Liutauras Kraniauskas.