Vėjų ir burių dainos

Visus, neabejingus jūrai ir dainai, kviečiame, kovo 21 d. 17 val. į bibliotekos Gerlacho palėpę, pasiklausyti mūsų krašte mažai žinomų, tačiau pasaulio vandenynuose plačiai skambėjusių „shanty“ dainų koncerto „Vėjų ir burių dainos“.
Koncerte galėsite išgirsti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos jūrinio vaikinų choro atliekamas populiariausias „shanty“ dainas.
Tai išskirtinai jūrinės, burlaivių epochoje laivuose dirbusių žmonių dainos, padėjusios palaikyti darbo tempą, ritmą, o kai kada ir nuotaiką. Didingiems burlaiviams užleidus vietą modernesniems laivams, nebeturime galimybės išgirsti originaliai jūroje atliekamų šio žanro dainų, tačiau jūrininkai jas prisimena, dainuoja ir saugo tikrų jūrinių dainų tradiciją.

Muzika - kurią gali klausytis, muzika - kurios negali matyti. Akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteko klausytojams – jie visą vyksmą patirė užrištomis akimis.

Kovo 17 d. 17.30 val.,  Konferencijų salėje vyko socialinė - meninė akcija „MUZIKA TAMSOJE“.

Renginyje dalyvavo Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ nariai. Koncertuos studijos draugai: Violeta ir Vilius Tarasovai, Emilis Korickij, Raimonda Janutėnaitė, Klaipėdos karalienės Luizos jaunimo centro vokalo studijos „Vega“ pedagogės Jolanta Vasiliausikienė ir Dalia Balsienė, Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro judesio grupė.

 

Kovo 15 d., 17 val., bibliotekos Renginių salėje vyko II vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“.

Dalyvavo: Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos, Skuodo meno mokyklos.

Įėjimas laisvas

Vasario-kovo mėn. bibliotekos Konferencijų salėje buvo eksponuojama paroda „Senieji Prūsijos žemėlapiai“, kuri parengta minint Reformacijos 500 metų jubiliejų.

Istorikas Klaipėdos universiteto profesorius Vasilijus Safronovas skaitė paskaitą „Klaipėdos istorinės kartografijos rinkimas Klaipėdos universitete“.

Bibliotekoje pirmą kartą  eksponuojami  XVI–XX a. kartografijos darbai. Tai yra seniausi bibliotekos istorijoje kada nors eksponuoti dokumentai – žemėlapiai iš AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.) archyvo ir Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugijos „Nidden“ kartografijos rinkinių, kuriuos surinko šios draugijos steigėjas Aleksandras Popovas.

Kovo 14 – balandžio 10 d., bibliotekos galerijoje 1H bus eksponuojama Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda „Laikas“, skirta gimnazijos 25-mečiui.
Parodos atidarymas vyko kovo 14 d. 17 val.
Dailės mokytojai: Kristina Mickevičienė, Saulė Želnytė, Violeta Kukienė, Aurelija Žvinklytė-Rimšienė, Indrė Gaudiešiūtė, Tadas Dromantas.
Paprastai ir sudėtingai. Filosofiškai ir matematiškai. Su pavasariu ir su rudeniu. Su šypsena ir su ašara. Kasdieniškai ir dieviškai. Kai 1=9 ir 45=1, kur dvylika metų atrodo visa amžinybė, o prisiminimuose lieka tik minutės. 25!? Akimirkų, iliuzijų, interpretacijų. Spalvų, linijų, drąsos. Kūrybos, šėlsmo, atradimų. Tavęs, manęs ir mūsų.

Kovo 13 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko politinės kalinės Onos Bujevičiūtės-Padvarietienės knygos „Sumokėta jaunyste“ pristatymas.

Pristatyme dalyvavo: Onos Bujevičiūtės-Padvarietienės giminaitė Erika Padvarietienė; Genocido aukų muziejus Istorijos skyriaus vedėja, bendrijos „Lemtis“ ekspedicijų į Sibirą dalyvė Ramunė Driaučiūnaitė ir kiti.

Renginį moderuos istorikė, Vilniaus universiteto doktorantė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Monika Kareniauskaitė.

Kovo 10 d., 16.57 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Rimtauto Rimšo knygos Pavogtasis“ pristatymas.

Šturmanaus ir literatūros purslais taškysis vakaro navigatorė Sandrija Kudirkaitė.

Ateik ir pasitaškyk pats!

Kovo 9 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Liutauro Degėsio knygos „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatymas.

Dalyvavo knygos autorius Liutauras Degėsys ir rašytojas Vytautas Čepas.

Renginys iš ciklo: Atradimai: knyga ir rašytojas.

Kovo 3 d., 17 val., bibliotekos Galerijoje 13L vyko Agnės Matulionytės grafikos darbų paroda „Homines Litterarum“.

Agnė Matulionytė – grafikos dizainerė, gimusi Klaipėdoje. Ji mokėsi Klaipėdos A. Brako dailės mokykloje, bakalauro studijas baigė VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje. Nuo 2013 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, jai suteiktas meno kūrėjo statusas. Už savo kūrinius A. Matulionytė yra pelniusi diplomų: atrankinėje „Knygos meno parodoje“ (Vilnius, 2012 m.) – diplomas už knygos „Sapnai“ iliustracijas; gražiausio užrašinės viršelio konkurse (ZOOMBOOK, 2012 m.) – diplomas geriausios kompozicijos kategorijoje; P. Mašioto 150-osioms gimimo metinėms skirtame paveikslėlių knygų konkurse – diplomas už P. Mašioto kūrinio „Kiškis drąsuolis“ iliustracijas. 2016 m. jai buvo skirta individuali valstybės stipendija. Šiuo metu A. Matulionytė gyvena ir kuria Kretingos rajone.

Kovo 2 d., 17 val., Gerlacho palėpėje vyks Kristinos Stalnionytės knygos „Kelias į Santjago de Kompostelą“ pristatymas.

Dalyvaus autorė Kristina Stalnionytė.

42 dienos, 775 kilometrai. Kelias, kuprinė, nutrintos kojos. Ranka paliečiama šv. Jokūbo kelio istorija, jo simboliai, legendos. Tai pasakojimas apie vieną piligrimystę ir piligrimus iš viso pasaulio. Nuotykių ir apmąstymų kupinas kelias veda pro didingas viduramžių pilis, bažnyčias ir vienuolynus, per istorinius miestus, per javų laukus ir miškus.

Maloniai kviečiame