Liepos 18 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko festivalio „Žemėj Lietuvos“ renginiai:

≈ TV laidos TELEGRAMA ALGIRDUI JULIUI GREIMUI peržiūra (iš ciklo SKRAJOJANTYS EŽERAI: BALTŲ MITAI IR SIMBOLIAI, autorė Nijolė JAČĖNIENĖ) ≈ ŽMOGUS IŠ LIETUVOS arba KAIRIARANKIO KENTAURO PĖDOMIS Dalyvaus: literatūros tyrinėtojas, kritikas, vertėjas, humanitarinių mokslų daktaras Marijus ŠIDLAUSKAS, aktorė Virginija KOCHANSKYTĖ ≈ POETO SIGITO GEDOS SKAITYMAI

Festivalio renginiai kviečia klaipėdiečius ir uostamiesčio svečius susitikti bibliotekoje kiekvieną trečiadienį iki rugsėjo 5 dienos. Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešosoji Ievos Simonaitytės biblioteka, informacinis partneris – dienraštis „Vakarų ekspresas“, rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“. Projekto vadovas – Sigutis Jačėnas.

Visa festivalio programa: http://www.sukasiplanetos.net/fest/2018.htm

Renginiai nemokami

Liepos 12 d. 10 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko susitikimas-diskusija apie Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelį bei regionų kultūros projektų finansavimo galimybes.

Parengtas Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelis. Jo tikslas – sudaryti galimybę regionams savarankiškai spręsti dėl jiems svarbių kultūros ir meno projektų finansavimo, įtraukiant bendruomenes, kūrėjus, savivaldos institucijas į sprendimų priėmimo procesus. Remiantis šiuo modeliu, savivaldybės bus skatinamos daugiau investuoti į regionui svarbius kultūros ar meno projektus.

Liepos 11 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko ≈ BEREGINT, Kristijono LUČINSKO (DRIEZHAS solo) muzikinės improvizacijos. ≈ LIETUVA YRA ČIA. Susitikimas su filosofu, rašytoju, publicistu, humanitarinių mokslų daktaru Arvydu JUOZAIČIU.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka, apie renginius informuoja dienraštis „Vakarų ekspresas“, festivalį organizuoja VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Visa festivalio programa: http://www.sukasiplanetos.net/fest/2018.htm

Renginiai nemokami

Liepos 10 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje buvo pristatoma dr. Šarūno Toliušio parengta knyga „Mažosios Lietuvos periodinė spauda 1811 – 1939“ – bandymas į vieną vietą sudėti Mažojoje Lietuvoje lietuvių, vokiečių ir žydų kalbomis ėjusius periodinius ir vienkartinius leidinius.

Pagal informaciją, surinktą Lietuvos ir Vokietijos bibliotekose, muziejuose, privačiose kolekcijose ir interneto portaluose, surinkti 404 Bitėnuose, Isrutyje, Karaliaučiuje, Klaipėdoje, Priekulėje, Ragainėje, Šilutėje, Tilžėje ir kitur leisti leidiniai. Knygoje pateikiami abėcėlinis ir chronologinis sąrašai su aprašymais ir daugelio leidinių faksimilėmis. Yra trumpas aprašymas vokiečių kalba.

Renginį vedė KU doc. dr. Silva Pocytė ir muziejininkė Zita Genienė.

Renginys nemokamas

Liepos 4 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje aktoriai Evelina ir Gytis Šimelioniai dainomis, dailininkas Ernestas Žvaigždinas tapybos paroda „Burių poezija“, pradėjo naują VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ organizuojamų renginių ciklą – Klaipėdos istorijos, kultūros ir menų festivalį „Žemėj Lietuvos“, skiriamą Lietuvos valstybės atkūrimo ir Tilžės akto šimtmečiams paminėti.
 
Festivalio renginiai kvies klaipėdiečius ir uostamiesčio svečius susitikti bibliotekoje kiekvieną trečiadienį iki rugsėjo 5 dienos. 
 
Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešosoji Ievos Simonaitytės biblioteka, informacinis partneris – dienraštis „Vakarų ekspresas“, rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“. Projekto vadovas – Sigutis Jačėnas.
 
 

Liepos 2 d. 16 val. bibliotekos Konferencijų salėje svečiavosi Skuodo rajono neįgaliųjų draugija, kuri pristatė meninę kompoziciją „Sielos spalvos“ (kompozicijos autorė ir būrelio vadovė Nijolė Jasienė) ir atidarė Danutės Lekniuvienės fotografijos parodą „Atidžiau pro objektyvą žvilgterėjus...“.

Danutė Lekniuvienė, Skuodo r. Šačių pagrindinės mokyklos mokytoja, fotografuoja nuo 1969 metų. Fotografavimo pradmenis įgijo besimokydama tuometinėje Klaipėdos A. Venclovos pedagoginėje mokykloje. Nuo to laiko nebesiskiria su fotoaparatu. Fotografuoja viską, kas atidžiau pažvelgus, tampa jai įdomiu. O tuo vadinamu „įdomiu“ Danutei Lekniuvienei tampa žmonės, vabalai, peizažai, debesys, rūko lašelių vėriniai, įvairūs kontrastai...

Birželio 26 d. 17 val. bibliotekos Renginių salėje vyko V. Mickaus knygos „Mūsų likimai“ pristatymas. Knyga sudaryta remiantis tremtinių biografijos faktais.

Okupacinė valdžia ištremdama, įkalindama ar nužudydama daugelį Lietuvos žmonių, pirmiausia inteligentiją, siekė palaužti tautos dvasią ir sumažinti ryžtą kovojant su okupantu bei priešintis naujos tvarkos įvedimui. Tačiau ji apsiskaičiavo neįvertindama žmogaus dvasinių jėgų stiprybės, pasikliaudama vien fiziniu ir psichologiniu smurtu.

Birželio 19 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko diskusija „Ar Klaipėdai gresia likti 0,5 miesto?". Kalbėjome apie visuomeninę uosto integraciją: galimybes gerinti uosto įvaizdį ir santykius tarp gyventojų ir uoste veikiančių įmonių.

Diskusijos temos:

· Klaipėdos uosto valdytojų ir valstybinių institucijų vaidmuo bei atsakomybė sprendžiant taršos problemas kylančias dėl uoste veikiančių įmonių veiklos;

· Europos uostų geroji praktika – „vieno langelio“ principas sprendžiant dėl uosto veiklos kylančias problemas su gyventojais;

· Giliavandenio uosto Melnragėje poveikis gyvenimo kokybei Klaipėdos mieste. Alternatyva giliavandeniam uostui Melnragėje.

Diskusijoje dalyvavo: Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerijos taršos prevencijos departamentas, Jūros tyrimų instituto (Klaipėdos universitetas) bei Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto atstovai, Klaipėdos miesto visuomeninės organizacijos, Aplinkos apsaugos agentūra.

Renginio organizatoriai: KIDE (Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją) ir KBA (Klaipėdos bendruomenių asociacija)

Birželio 22 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 13L vyko Artūro Šeštoko fotografijų parodos „Vieta ir laikas ambrotipuose“ atidarymas. Parodos autorius keliaudamas po Lietuvą automobiliu su įrengta šlapio kolodijaus fotolaboratorija, sukūrė fotografijų - ambrotipų seriją. Ambrotipija - tai XIX a. fotografijos technika, sukurta Frederick Scott Archer (Anglija).Tai procesas, kai ant stiklo gaunamas pozityvus vaizdas.

Parodoje galima pamatyti originalius ambrotipus ir jų išdidintas kopijas.

Artūras Šeštokas – klaipėdietis fotomenininkas. Jau daugiau nei tris dešimtmečius dalyvauja grupinėse parodose, įvairiuose kūrybiniuose bei edukaciniuose projektuose, yra surengęs virš dešimt personalinių parodų, išleido du savo fotografijų leidinius (Nutylėtos istorijos / Omitted stories – Klaipėda, 2014; Šviesos kaligrafija – Klaipėda, 2009). Aktyviai kuriantis autorius savo kūryboje neapsiriboja įprastomis fotografijos kūrybos priemonėmis, nuolat gilinasi į fotografijos raiškų specifiką ir ieško naujų būdų užfiksuoti bei perteikti vaizdą. Šioje parodoje eksponuojami darbai - jo kūrybinių ieškojimų šlapio kolodijaus technologija rezultatas.

2018 m. birželio 22 d., 16.00-18.00 val., kvietėmė į paskaitą – diskusiją „Tai, ko noriu paklausti psichologo“, kuri vyko Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda).

Psichiatras, psichologas, psichoterapeutas: kuris ką gydo, kuo jie skiriasi, kokie jų pagalbos būdai? Kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje? Ką daryti su savo pykčiu, nerimu, depresija? Kaip kalbėti su partneriu, kad jis (ji) išgirstų ? Kaip bendrauti su paaugliu? Kaip rasti gyvenimo prasmę?

Susitikimo metu į Jūsų klausimus atsakinėjo diplomuota psichologė Lina Plyskaitienė.

Paskaita – diskusija nemokama. 

 

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi