Gruodžio 11 d., 18 val., bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9A) vyko edukacinis užsiėmimas žmonėms, turintiems klausos negalią „Muzikavimo džiaugsmas“.

Gruodžio 11 d., 17.30 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Intelligent Brunch organizuojamas renginys, kuriame buvo susipažinta su gražiausiomis Šv. Kalėdų istorijomis, eilėmis ir pasakomis bei buvo galimybė padovanoti teatro spektaklį vaikams iš daugiavaikių šeimų!

„Seku seku Kalėdų pasaką“ ves puikiai klaipėdiečiams pažįstamos aktorės: Auksinio scenos kryžiaus laureatė Karolina Kontenytė ir aktorė Vaiva Kvedaravičiūtė, vaidinančios „Klaipėdos jaunimo teatre“.

Šis renginys nemokamas, tačiau buvo galima nupirkti bent vieną teatro bilietą ir padovanoti jį daugiavaikėms šeimoms.

RENGINIO ORGANIZATORIUS: Intelligent Brunch – tai skanus, protingas, linksmas, socialus ir viliojantis renginys.

Gruodžio 7 d., 18 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje profesorė Raminta Lampsatytė pristatė knygą „Gyvenimo skiautės. Marijonos Rakauskaitės gyvenimas".

M. Rakauskaitė buvo gyvybinga, spinduliuojanti žavesiu ir puikiu aktoriniu talentu asmenybė, savo sopranu turtinusi Lietuvos operą nuo 1924 iki 1948 metų.

Taip pat dalyvavo:
Paulius Užgalis (bosas-baritonas), Šiauliai.
Ugnė Lamsaitytė (pianinas), Klaipėda.

 

Gruodžio 7 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko rašytojos Eglės Gudonytės romano „Atversta ir apversta“ pristatymas.

Dalyvavo: Eglė Gudonytė, Marijus Šidlauskas, teksto ištraukas skaitys Vilija Šeputienė.


Gruodžio 6 d., 18 val., bibliotekos kiemelyje vyko tradicinė Kalėdų Eglučių Kiemelio įžiebimo ceremonija.

Artėjant gražiausioms metų šventėms Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ketvirtus metus iš eilės kvietė savo partnerius ir geradarius sukurti mieste Kalėdinių Eglučių Kiemelį.
Šiais metais rekordinis dalyvių skaičius, kiemelyje puikuovosi virš 30 eglučių. Šventę kurė bibliotekos partneriai, verslo įstaigos, bendruomenės, mokyklos bei daug kitų organizacijų. Šventinis kiemelis lauks lankytojų visą mėnesį ir kvies juos balsuoti už labiausiai patikusias eglutes, biblioteka ir rėmėjai ruošia dovanėles.

Trečiadienį Kalėdinių Eglučių įžiebimo šventėje vaikučius linksmino Kalėdų senelio padėjėjai, šventinius kūrinius atliko studijos „Grock“ perkusininkų grupė, vadovaujama Lino Švirino.
Kalėdinės giesmės, karšta arbata, kuria buvo vaišinami visi susirinkę, suburė klaipėdiečius nekasdieniškam vakarui. Virš trisdešimt geros valios įstaigų su šiltais Kalėdiniais linkėjimais dovanoja išpuoštas eglutes miesto bendruomenei.

Ačiū visiems už gražią šventę!

Gruodžio 1 d., 17 val., bibliotekos Galerijoje 13 L buvo atidaryta Pauliaus Lileikio fotografijų paroda bei pristatytas leidinys „Fotoamnestija 1988-1999“.

Šiuo pristatymu Lietuvos spaudos fotografų klubas pradeda fotografų autorinių parodų ir leidinių seriją, atskleisiančią dokumentinės, tikrosios fotografijos prasmę ir energiją šiandienos sekliame, gelmę prarandančiame pasaulyje.

„Fotoamnestija“ – giliai fotoarchyvuose įkalintų atgimstančios Lietuvos vaizdų, įamžintų 1988–1999 m., inventorizacija. 50 darbų – tarsi 50 bylų, unikaliais fotovaizdiniais fiksuojančių atgimstančios Lietuvos įvykių raidą ir transformacijos periodą.

Vizualus ir konceptualus savo archyvų peržiūrėjimas leido skelbti fotografiškąją amnestiją primirštoms erdvėms – portretams, įvykių akimirkoms, vaizdams – liudijančioms tiek ypatingą tautos
dvasią, tiek kontrastingą sistemų kaitos periodą“ – parodos ir ją lydinčio leidinio įvade rašo Paulius Lileikis.

 

Lapkričio 29 d., 12 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Vilniaus žydų viešosios bibliotekos (VŽVB) daugialypis renginys, kuriame buvo skaitomos paskaitos bei diskutuojama apie istorinę ir aktualią Lietuvos žydų kultūrą, mėgaujamasi akustine šios tautos muzika.

Renginys yra VŽVB vykdomo tęstinio projekto „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ dalis. Projekto metu profesionalių lektorių, bibliotekininkų bei muzikantų komanda ketina aplankyti Lietuvos miestus ir miestelius vykdant edukacinę-kultūrinę programą, kurioje persipins istorija, idėjos, diskusijos ir koncertai.

Renginio Klaipėdoje metu laukė pranešimai apie žydų kultūrą Lietuvoje ir litvakų kasdienybę, išskirtinės programos žydų muzikos koncertas. Taip pat turėsite galimybę įsigyti bei dovanų gauti žydų kultūros ir istorijos žurnalą „Brasta“.

Lapkričio 28 d., 17 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko almanacho „Baltija 2017“ sutiktuvės.

Dienos šviesą išvydo naujas almanachas „Baltija 2017“. Šiais metais negavęs finansavimo iš Lietuvos kultūros tarybos, pamaitintas tik miesto savivaldybės dotacija. Bet gyvas. Ir patrauklus akiai, nes papuoštas grafikos dizainerės Agnės Matulionytės darbais iš ciklo „Homines Litterarum“. O kas viduje? Viduje ne mažiau spalvų ir temų. Gana išsamiai pristatomas Ievos Simonaitytės premijos laureatas prof. Alfonsas Eidintas su savo premijuota knyga „Pūga prie Mėmelio“. Apie miestą ir jo erdves, kalbinamas jaunojo Adomo Zubės, svarsto architektas Tomas S. Butkus, o architektė Gerda Antanaitytė, pakalbinta Marijos Astromskaitės, teigia, kad „miesto pokyčiai yra jo DNR“. Apie legendines Klaipėdos vietas – Fanierkę, Prieplauką, Pas Albertą, pasakoja Henrikas Žižys ir Linas Kutavičius.

Lapkričio 28 d., 17.30 val., bibliotekos Galerijoje 13 L vyko profesorės Tatjanos Romaškinos (fortepijonas), mokytojų Virginijos Visockienės (smuikas) ir Jelenos Jaskovec (fortepijonas) mokinių ir studentų koncertas.

Dalyvavo: Arina Grigoryan, Alina Markova, Mark Rubcov, Nikita Smirnov, Elzė Kiesaitė, Aleksej Danilenko.

Rugpjūčio 2 d. AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e. V.) draugijos narys Walter Kruckis apsilankymo bibliotekoje metu perdavė saugomam AdM archyvui dešimt XVIII–XX a. leistų maldaknygių ir giesmynų. Seniausia jų – 1755 m. Karaliaučiuje išspausdinta Biblija. Tai – antrasis Biblijos leidimas lietuvių kalba (pirmasis – 1735 m.). Maldaknygės bus saugomos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus AdM archyve.