Kovo 16 d. 18 val. bibliotekos Renginių salėje vyko V. Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas.

Vytautas Radžvilas (1958) - filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje.


Renginys nemokamas

 

Kovo 16 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko paskaita „Prūsijos karalienė Luizė ir imperatorius Napoleonas: legendos ir tikrovė“.
Buvo demonstruojamos dailės kūrinių skaidrės iš Rytų Prūsijos muziejaus (Liunenburgas/Vokietija) kolekcijos.
 
Dalyvavo filologė Jovita Saulėnienė ir vyr.muziejininkė Roza Šikšnienė.
 

Kovo 15 d. 17 val. bibliotekos Galerijoje 3A vyko fotografo Stasio Paškevičiaus parodos „Birutė“ atidarymas.

Šioje fotoparodoje eksponuojamos vienos moters fotografijos. Tai ketvirtoji papildyta ir atnaujinta paroda „Birutė“ ir 67 personalinė Stasio Paškevičiaus fotoparoda.

Fotografija Stasiui Paškevičiui yra gyvenimo būdas, išskirtinis gyvenimo liudijimas, atspindintis laiko, žmonių ir jų likimų pasikeitimą. S. Paškevičius savo nuotraukose tiksliai perteikia akimirką, žmonių dvasinę būseną, charakterį ir pomėgius. Kūrėjas dažnai minimas šalia geriausių šalies portreto meistrų.

 

Kovo 15 d. 18 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko poezijos ir muzikos valanda SUOKALBISUOKALBIS. Pagal S. Jonausko, D. Kajoko, A. Marčėno, M. Martinaičio, A. Ališausko, W. Szymborskos, I.Viningienės eiles.

Kovo 14 d., 18 val., studijoje „GROCK“ (Ligoninės g. 16, Klaipėda ) vyko aštuntasis edukacinis muzikinis užsiėmimas žmonėms, turintiems klausos negalią - „Muzikavimo džiaugsmas“.

Renginio organizatorius: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Maloniai kviečiame

Kovo 14 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje skambėjo gražiausi posmai ir muzika Lietuvai!

Dalyvavo: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybės meninės saviraiškos būrelis; Klaipėdos regos ugdymo centro teatro grupė „Palėpė“, Klaipėdos ir Telšių regiono aklųjų centro judesio grupė.


Renginio svečiai: Šiaulių universiteto studentai - Kornelija Čekaitė, Monika Valantonytė ir dėstytojas Arijus Ivaškevičius.

Renginį iš dalies finansuoja:
Klaipėdos miesto savivaldybė

Organizatorius:
Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Kovo 12 d. 12 val. bibliotekos kiemelyje įvyko laiko kapsulės įleidimo į žemę ceremonija. I. Simonaitytės bibliotekoje pasitikę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pradėjome akciją „Palik žinutę sekančio šimtmečio žmonėms“. Visą mėnesį į biblioteką rinkosi žmonės, kad parašytų savo mintis ir palinkėjimus 2118 m. gyventojams.

Kovo 10 d., 10 val., studijoje „GROCK“ (Ligoninės g. 16, Klaipėda ) vyko septintasis muzikinis edukacinis užsiėmimas žmonėms, turintiems klausos negalią - „Muzikavimo džiaugsmas“.

Renginio organizatorius: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Kovo 9 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje savo naujai išleistą knygą „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatė istorikas, publicistas bei politinis veikėjas Arvydas Anušauskas.

Lietuvos Rašytojų sąjungos leidykla išleido istoriko ir politiko Arvydo Anušausko knygą „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“, kurioje pasakojama apie 1919 m. Lietuvos savanorį Albiną Čiuoderį (1898-1965). Būtent jis beveik du dešimtmečius tarnavo Lietuvos žvalgyboje ir saugume. Tai buvo tas žmogus, kuris ne tik vadovavo prezidento A.Smetonos apsaugai 1934-1940 metais, bet ir pirmą okupacijos dieną (1940 m. birželio 15 d.) kartu su kitu Lietuvos kariuomenės kūrėju-savanoriu vedė prezidentą per Lieponos upelį į Vokietiją.

Kovo 7 d., 18 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Jurgos Lago knygos „Liucija“ pristatymas.

Jurga Lago – dizainerė ir grafikė, pirmojo Lietuvoje juvelyrikos prekės ženklo YURGA įkūrėja.

Renginio metu J. Lago kalbėjo apie savo kūrybą, rašymo pradžią, gyvenimišką poziciją ir, žinoma, apie bestseleriu tapusią knygą „Liucija“ .

Vakarą vedė Giedrius Gustas, Gražina Juodytė