Lapkričio 19 d. 17.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Rimos Palijanskaitės knygos „Vydūnas: regėjimai, darbai, atradimai“ sutiktuvės.

Dalyvauja: knygos autorė, knygos redaktorė dr. doc. Vaida Drukteinytė, KU prof. habil. dr. Roma Bončkutė. 

Meninę programą rengia teatras „ŠouXmas“, režisierius ir aktorius Domininkas Malajevas. Solistė Martyna Rudelytė, pianistas Saulius Šiaučiulis

Organizuoja klubas „Tarp eilučių“. 

Lapkričio 20 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 13L vyks kilnojamosios parodos „Dviejuose pasauliuose - 25 vokiečių istorijos. Prisistato vokiečių mažumos“ atidarymas.

Parodos rengėjas
Arbeitsgemeinschaft deutscher Minderheiten (AGDM)
Vokiečių mažumų darbo grupė prie Federalinės Europos tautybių sąjungos (FUEN)

Parodos kuratorius Lietuvoje
Klaipėdos m. VOKIEČIŲ BENDRIJA. Simono Dacho namai.

Partneris
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Lapkričio 21 d. 17:30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks „Vytautas Majoras“ knygos sutiktuvės.

Vytautas Majoras buvo, yra ir bus mūsų atminty ne tik kaip tautodailininkas, liaudies meistras, bet ir Lietuvos šimtmečio šviesulys, gėrio ir grožio kūrėjas bei skleidėjas, pavyzdys ir mokytojas. Šiais metais, minint Lietuvos valstybės šimtmetį, prisimename Lietuvos šviesuolius, inicijuojame jų įprasminimą, todėl prisimename Vytautą Majorą. Koks buvo šis žmogus tautodailės istorijoje, Lietuvos, žmogiškumo bei kitų vertybių kontekstuose.

Renginys nemokamas

 

Lapkričio 22 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Matthias Dornfeldt, Enrico Seewald knygos „100 metų vokiečių ir lietuvių santykiams“ pristatymas. Renginį ves Vokietijos Federacinės Respublikos Garbės konsulas dr. Arūnas Baublys. Renginys vyks lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Knygos autoriai, politologai, Balkanų ir Kaukazo kraštų specialistai, dėstantys Laisvajame Berlyno universitete (Freie Universität Berlin), knygą parašė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos užsakymu. Medžiagą rinko tik Vokietijos archyvuose, ypač Užsienio reikalų ministerijos politiniame archyve, autoriai peržiūrėjo politinę dokumentaciją, susipažino su istoriniais tyrinėjimais ir su ta lietuvių istoriografijos dalimi, kuri paskelbta ne tik lietuviškai. Lietuvos archyvuose jie nesilankė, pasitenkino tuo, kas buvo prieinama Vokietijoje.

Lapkričio 23 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Linos Buividavičiūtės knygos „Helsinkio sindromas“ pristatymas.

„Esu sapnuotoja, kūrėja ir griovėja, aštri ir švelni tamsošviesos moteris. Mama, dar neapgintos disertacijos autorė, poetė, literatūros kritikė, knygų ir kino apžvalgininkė, mokytoja. Esu aktyvi poezijos festivalių, performansų ir skaitymų dalyvė. Pernai išleidau pirmąją savo poezijos knygą „Helsinkio sindromas”, kuri gimė per intensyvų psichoterapijos procesą. Mano poezija – atvira, drąsi, vitališka. Laužanti ribas, tabu, griaunanti ir vėl sukurianti. „Būti kaip būnasi” – toks mano poetinis devizas. Neretušuojant, negražinant. Būnant.“, – Lina Buividavičiūtė

Renginys nemokamas

Lapkričio 23 d. 17.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks vieša diskusija „Klaipėdos viešųjų erdvių transformacijos ir deformacijos“.

Dalyvauja: istorikai Vacys Vaivada, Kęstutis Demereckas, Dainius Elertas, Raimondas Kazlauskas, architektai Romas Gailius, Gerda Antanaitytė.

Bėgant laikui miestas keičiasi, o jo viešosios erdvės tampa laiko atspindžiu. Kokį šiandien laiką matom viešosiose Klaipėdos miesto erdvėse – aikštėse, skveruose, parkuose? Esamą, praėjusį ir būsimą? Ar girdimas mūsų bendro buvimo erdvėse Klaipėdos širdies dūžiai – jos istorijos ir gyvasties ritmas?

Lapkričio 24 d. 12 val. bibliotekos Renginių salėje vyks Smalsutės Ievos ir Pleputės Linos knygos „Daugiau nei piratė. Skaičių nuotykiai Matematikos miestelyje“ pristatymas.

Pristatymo metu vaikai kartu su autore dainuos, gros, spręs linksmas matematines užduotis. Po pristatymo vyks edukacija, kurios metu vaikai patys pasigamins skaičius-žaisliukus, kuriais papuoš savo kalėdinę eglutę.

Renginio metu bus galima įsigyti knygą „Daugiau nei piratė. Skaičių nuotykiai Matematikos miestelyje“ bei advento kalendorių, kuris bus puiki dovana artėjančiam šventiniam laikotarpiui.

Registracija būtina telefonu: (8 46) 341 726 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Lapkričio 29 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Tado Žvirinskio knygos „Sunki knyga“ (Naujosios Romuvos fondas, 2018 m.) sutiktuvės!

Kartu su autoriumi knygos pristatyme dalyvaus: filosofas ir leidėjas Andrius Konickis, rašytoja ir literatūros kritikė Neringa Mikalauskienė-Dangvydė, pianistė Irma Vidugirienė ir autorius Tadas Žvirinskis.

Lapkričio 29 d. 17 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje vyks nemokamos kūrybines-edukacines dirbtuves šeimoms bei suaugusiems „Popierius ir inkliuzas“!

Dirbtuvių metu sužinosite kaip gaminamas popierius iš popieriaus atliekų. Pagamintus popieriaus lapus dekoruosime gamtiniais inkliuzais ir kursime originalius atvirukus, laiškus ar kvietimus.

Dirbtuvės vyks paskutinį mėnesio ketvirtadienį:
Rugsėjo 27 d. 17.00 val.
Spalio 25 d. 17.00 val.
Lapkričio 29 d. 17.00 val.

Registracija būtina telefonu: (8 46) 412 532 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Registruojantis prašome nurodyti pageidaujamo užsiėmimo datą.

Susitikime Edukacinėje erdvėje!

Gruodžio 4 d. 18 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Gyčio ir Evelinos Šimelionių dueto bei „Q art“ styginių kvarteto koncertas.

Gyčio ir Evelinos Šimelionių duetas pradėjęs savo muzikinę karjerą LRT televizijos projekte „Du balsai – viena širdis“, tęsia savo veiklą ir šalia įvairių vaidmenų teatruose, planuoja pasirodymus koncertų salėse. Evelinos ir Gyčio Šimelionių duetas jau ne kartą dirbę su Klaipėdos kameriniu orkestru, šį kartą jungiasi su nedidele orkestro dalimi - styginių kvartetu „Q art“. Tikslas vienas, sukurti koncertinę programą, kuri ir jaudintų ir džiugintų, ir verstų pamąstyti ir dainuoti kartu. Kino filmų muzika – sena svajonė, kuriai pagaliau atėjo laikas išvysti dienos šviesą.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi