Rugsėjo 25 d. 18 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks KŪRYBINĖS ERDVĖS LLR+ TEATRALIZUOTI LITERATŪRINIAI POKALBIAI DEŠIMTIES DIEVO ĮSAKYMŲ TEMA „KAI TU MANE PAKVIETEI“. Pagal Just. Marcinkevičiaus, V. Jasukaitytės, R. Vanago, V. Kava, J. Rubeno, J. O' Donohue, B. Ferrero ir kitų autorių tekstus.

Atsiprašau! Kai Jūs vaikystėje mokėtės Dešimt Dievo įsakymų, ką jautėte, mąstėte, supratote? Dogma, netikiu, nesąmonė... Kam to reikia? Tėvams?! O gal šventai tikėjot ir laikėtės jų? Gerbiu tokį pasirinkimą, ankstyvą brandą.

Atsiprašau. Aš buvau prie pirmųjų: iškaliau, bet nelabai supratau, nelabai ir tikėjau... Lyg ir laikiausi... lyg ir prisimindavau įvairiais gyvenimo momentais. Tačiau man reikėjo sukrėtimo, kai turėjau savęs paklausti, ar tikiu? Ir išgirdau atsakymą. Kai įžvelgiau gelmę tų Dešimties Dievo įsakymų, tų paprastai nepaprastų tiesų, supratau, jog tai - Dešimt Žmonijos išlikimo įsakymų- atsivėrė šaltiniai, versmės tų dešimties trumpų sakinių. 

Rugsėjo 26 d. 15 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Lietuvos kultūros tarybos kasmetinis kultūros finansavimą pristatantis seminaras

Jau paskelbtas 2019 m. finansavimo konkursų kalendorius (goo.gl/QQRivd), tad kviečiame susipažinti su naujovėmis Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairėse (goo.gl/7CXUwR). LKT seminarų metu aptarsime esminius pasikeitimus ir 2019 m. finansavimo modelį.

Seminaro metu pristatysime:

• Naujas finansavimo programas;
• Finansavimo modelio struktūros pasikeitimus;
• Paraiškų rengimo ypatumus;
• Kitas aktualias temas ir klausimus.

Po pristatymo mielai atsakysime ir į Jums kylančius klausimus. 

Renginys atviras, registruotis nereikia

Rugsėjo 27 d. 17 val. Edukacinė erdvė (Herkaus Manto g. 9a) kviečia į nemokamas kūrybines-edukacines dirbtuves šeimoms bei suaugusiems „Popierius ir inkliuzas“!

Dirbtuvių metu sužinosite kaip gaminamas popierius iš popieriaus atliekų. Pagamintus popieriaus lapus dekoruosime gamtiniais inkliuzais ir kursime originalius atvirukus, laiškus ar kvietimus.

Registracija būtina telefonu: (8 46) 412 532 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Registruojantis prašome nurodyti pageidaujamo užsiėmimo datą. 

Susitikime Edukacinėje erdvėje!

Rugsėjo 28 d. 13 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks mokymai apie sveikatos apsaugos sistemos įstatymų pritaikymą senjorams ir neįgaliesiems.

Teisės aktai užtikrina žmonėms galimybes aktyviai dalyvauti viešojo valdymo procesuose ir kovoti su korupcijos apraiškomis viešajame sektoriuje, sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos srityje.

Neturėdami žinių ir informacijos, žmonės aktyviai nesinaudoja šia teise. Raštingumas sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos srityje – tai ne tik savo teisių ir pareigų žinojimas. Tai gebėjimas tuo žinojimu naudotis ir parodyti nepakantumą biurokratizmui, įstaigų darbuotojų aplaidumui ar piktnaudžiavimui, korupcijai.

Kviečiame į 4 valandų informuotumo sveikatos priežiūros srityje mokymus vyresnio amžiaus asmenis ir jų artimuosius.

Spalio 2 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 13L bus atidaryta Lietuvos spaudos fotografijos paroda. 

„Lietuvos spaudos fotografija 2018“ – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos.

Konkursui fotografijas pristatė 121 autorius, jo temos: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas / Fotopasakojimas“, „Europos metai“ (šiai temai leista pateikti per pastaruosius penkerius metus sukurtas fotografijas). Komisija vertino keturis tūkstančius darbų. Vienintelėje „Spindesio“ temoje leidžiama fotografijas apdoroti kompiuterinėmis programomis, nesilaikant fotožurnalistikos taisyklių.

Spalio 6 d. nuo 11 val. iki 16 val. bibliotekos vidiniame kiemelyje vyks kūrybinės inkilų gaminimo dirbtuvės šeimoms!

Atvykite ir pasigaminkite ypatingą inkilą Jūsų laisvės paukščiui.

Dirbtuvių darbo laikas:

I-osios dirbtuvės 11.00-12.00 val.

II-osios dirbtuvės 12.00-13.00 val.

III-osios dirbtuvės 14.00-15.00 val.

IV-osios dirbtuvės 15.00-16.00 val.

Registruotis dalyvauti dirbtuvėse galima el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 46 412140.

Daugiau informacijos:
https://klavbbiblioteka.wixsite.com/100inkilu

Šimtmečio inkilų gaminimo dirbtuvės yra nemokamas renginys, iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės

Lauksime Jūsų!

Spalio 15 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Ritos Bijeikytės-GATAUTĖS knygos „Moteris su raudona“ sutiktuvės. 

Eiles skaitys radijo diktorė Adelė Liudgarda Čepienė, Lietuvos menu ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ narė Irena Stražinskaitė-Glinskienė 

Profesorius Saulius Šiaučiulis atliks muzikinius kūrinius (piano), intarpuose skambės Vytauto Dvariono dainos pagal autorės žodžius.

Renginys nemokamas

Spalio 25 d. 16 val. bibliotekos Renginių salėje vyks „Versmės“ leidyklos išleistos prof. Algimanto Liekio knygos „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“ pristatymas ir diskusija.

Prof. Algimanto Liekio šešių tomų rinkinyje ,,Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“, sudarytame naudojantis daugiau kaip 300 šaltinių, apžvelgiami pirmojo Lietuvos Prezidento biografijos bruožai, kūrybinis palikimas, skelbiami įvairiuose leidiniuose publikuoti Prezidento darbai. Šiame pirmame tome -Tautos prisikėlimas perspausdinami A. Smetonos straipsniai, jo mintys, taip pat istorinės apžvalgos apie aprašomuosius laikus, be abejonės, visiems tiems lietuviams, kurie domisi savo ir visos Tautos praeitimi ir kuriems rūpi ateitis, perskaitys, susimąstys ir dėl šiandienos bei rytdienos.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi