Kovo 19 d. 13 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9a) atidaroma fotografijų paroda – „Socialiniai portretai“, supažindinanti su neįgaliųjų gyvenimo ypatumais.

Fotografijų personažai laužo įsigalėjusius stereotipus, kad kartu su negalia baigiasi aktyvus gyvenimas. Jis nesibaigia, jis atrandamas iš naujo. Neįgalieji drąsiai meta iššūkį juos užklupusiai lemčiai ir mokosi naujų dalykų. Fotografijose atsispindi žmonių su negalia pomėgiai, kasdienybė ir šventės. Čia nėra gailesčio sau, apatijos ar nevilties. Žmonės sportuoja, dirba kasdienius darbus, turistauja, tobulina įvairius meninius įgūdžius ar tiesiog džiaugiasi šeimos ir draugų artuma.

Kovo 20 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje įvyks Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytojų ekspertų Vaivos Purlytės (fortepijonas) ir Roberto Užgalio (akordeonas) mokinių koncertas. Koncertas skirtas Pasaulinei Žemės dienai.

VOKIEČIŲ KALBOS IR KULTŪROS MYLĖTOJŲ KLUBAS kviečia į susitikimą, kuris įvyks kovo 20 d. (antradienį) 17.30 val. I. Simonaitytės Vokiškų leidinių bibliotekoje (III a.).

Pokalbio tema: „Pavasaris, bundanti gamta ir šv. Velykos“
Unser Gesprächsthema: „Der Frühling, erwachende Natur und Ostern“

Kilus klausimams kreiptis: el. paštu vokieciu@klavb.lt arba
tel.: ( 8~46 ) 410345

LAUKIAME VISŲ SUSIDOMĖJUSIŲ!

Kovo 21 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ kūrybos vakaras. Renginį ves Sigitas Koncevyčius.

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti

2018 m. kovo mėnuo - frankofonijos mėnuo Edukacinėje erdvėje!
Visus prancūzų kino ir kultūros mylėtojus kviečiame į ketvirtadienio kino vakarus Edukacinėje erdvėje.

Kovo 23 d., 17.30 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyks knygos „Pieno ežeras. Tukanų  mitas“ pristatymas. Maloniai kviečiame atvykti į ilgą kelią – tiek laiko, tiek erdvės atžvilgiu – iš Pietų Amerikos į Lietuvą keliavusios knygos.

Išskirtinis, rašytiniam žodžiui iki tol nepavaldus turinys, trijų vyrų, kilusių iš dviejų žemynų, valia ir užsispyrimu pasiekia jūsų akis – o per jas, viliamės, ir šiek tiek giliau. „Pieno ežeras. Tukanų mitas“ – tai Brazilijos indėnų genties – tukanų – išmintis, žodinis pasakojimas, kurį šioje šalyje gyvenusiam ir dirbusiam kunigui Kazimierui Bėkštai ir ateities kartoms patikėjo tukanų žynys Gabrielis Gentilas (Gabriel dos Santos Gentil). 2000 m. Šveicarijoje pasaulį išvydusios knygos leidimas iki šiol buvo vienintelis. Iki šiol, kai ją į lietuvių kalbą išvertė kun. Antanas Saulaitis SJ.

Kovo 23 d. 18 val. bibliotekos Renginių salėje įvyks Mariaus Čepulio knygos „Visa tiesa apie gyvūnus" pristatymas.

Gamtos fotografas Marius Čepulis įspūdingai iliustruotoje knygoje prabyla paukščių, žvėrių ir vabzdžių balsais. Nuo auslindos iki briedžio, nuo kiškio iki gulbės – kiekvienas gauna progą demaskuoti žmonių apie juos prikurtus mitus, pasipasakoti apie mėgstamiausius skanėstus, poravimosi ir žiemojimo įpročius. Vaizdingi monologai prajuokins, suteiks žinių ir paskatins naujomis akimis pažvelgti į mus supančią gamtą.

Atvirus ir dažnai juokingus gyvūnų pasakojimus iliustruoja paties knygos autoriaus fotografijos ir šmaikštūs dailininko Edgaro Strauko piešiniai.

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame dalyvauti!