Liepos 20 d. 16 val. I.Simonaitytės bibliotekos mažajame kiemelyje atidengsime Ievos Simonaitytės suolelį. Jo iniciatorius bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis, autorius dailininkas Romas Klimavičius, mecenatas UAB „Pamario restauratorius“ vadovas Aldas Kliukas. Nors rašytojos jubiliejų šventėme 2017 m., kurie Seimo nutarimu buvo paskelbti Simonaitytės metais, mūsų bibliotekos dėmesys rašytojos kūrybai bei asmenybei neslopsta. Tad ne veltui suolelį puošia Simonaitytės žodžiai: „Paskutinio taško niekada nepadėsiu“. Tai priesakas ir mums, bibliotekininkams, nuolatos skatinti skaitytojų interesą rašytojos kūrybai.

Tuo pačiu bus pristatomas Lietuvos kultūros tarybos paremtas projektas „Simonaitytė prabyla lenkiškai“. Projektą parengė ir vykdo mūsų biblioteka. Jo metu grupė vertėjų – Varšuvos universiteto baltistikos studenčių, vadovaujamų patyrusių vertėjų bei dėstytojų, Nidoje, Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre, dvi savaites vers fragmentą iš autobiografinės Simonaitytės trilogijos „Ne ta pastogė“.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Liepos 20 d. 17 val. bibliotekos Renginių salėje vyks prof. dr. Raminta Lampsatis (Berlynas, Vilnius) ir prof. Darynn Zimmer (Niujorkas) koncertas.

Raminta Lampsatis - Lietuvių kilmės pianistė, mokslininkė, pedagogė gimė Čikagoje (JAV), studijavo fortepijoną bei vokiečių literatūrą. Mokslus tęsė Zalcburgo Mozarteum universitete bei Berlyne, kur įgijo muzikologijos daktaro laipsnį. Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, dažnai sutinkama ir Lietuvoje. Ji – Lietuvos kompozitorių sąjungos Garbės narė, išleidusi knygų apie lietuvių šiuolaikinę muziką, kompozitorius B.Kutavičių ir O. Balakauską. Berlyne dirba su operos solistais, Hamburge – su dainavimo bakalauro studentais rengia oratorijas, dainas, su magistro studentais – modernią ir operų muziką, dirba su doktorantais atlikėjais ir muzikologais, veda seminarą apie XX ir XXI a. muziką, daug koncertuoja.

2018 m. liepos 20, 27 d. 16.00-18.00 val., kviečiame į paskaitą – diskusiją „Tai, ko noriu paklausti psichologo“, kuri vyks Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda).

Psichiatras, psichologas, psichoterapeutas: kuris ką gydo, kuo jie skiriasi, kokie jų pagalbos būdai? Kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje? Ką daryti su savo pykčiu, nerimu, depresija? Kaip kalbėti su partneriu, kad jis (ji) išgirstų ? Kaip bendrauti su paaugliu? Kaip rasti gyvenimo prasmę?

Susitikimo metu į Jūsų klausimus atsakinės diplomuota psichologė Lina Plyskaitienė.

Klausimus galite užduoti iš įvairių gyvenimo sričių, jums aktualiomis temomis.

Registracija būtina el. paštu erdve@klavb.lt, tel. 846412532 

Vietų skaičius ribotas.

Paskaita – diskusija nemokama.

Liepos 25 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks eseistės, poetės, gydytojos psichiatrės ir poezijos terapeutės, doc. dr. Jūratės SUČYLAITĖS kūrybos valanda su nauja poezijos knyga LAUMĖS VAIKAS. Renginyje dalyvaus ir dainų autorė, atlikėja Ilona PAPEČKYTĖ. 

Festivalio renginiai kviečia klaipėdiečius ir uostamiesčio svečius susitikti bibliotekoje kiekvieną trečiadienį iki rugsėjo 5 dienos. Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešosoji Ievos Simonaitytės biblioteka, informacinis partneris – dienraštis „Vakarų ekspresas“, rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“. Projekto vadovas – Sigutis Jačėnas.

Visa festivalio programa: http://www.sukasiplanetos.net/fest/2018.htm

Renginiai nemokami

​Edukacinė erdvė kviečia liepos 25 d. ir rugpjūčio 29 d., 17 val., į popieriaus su vandenženkliais gaminimo dirbtuves, kurios skirtos visiems norintiems išbandyti naujoves ir susikurti unikalų kūrinį. Dirbtuvėse galėsite ne tik pasigaminti rankų darbo popierių ir jį dekoruoti įvairiais gamtiniais motyvais, bet ir sukurti jame vandenženklį. Vandenženklis - asmeniškai kurtas popieriaus ženklas, matomas žiūrint į popieriaus lapą prieš šviesą.

Registracija būtina el. paštu erdve@klavb.lt arba telefonu 846412532. Dirbtuvės nemokamos.

Susitikime Edukacinėje erdvėje!

Liepos 29 d. 12 val. bibliotekos Konferencijų salėje bus rodomas muzikinis spektaklis „Laisvė - riba be ribų“.

Ar žmogus, gyvenantis tamsoje, gali būti laisvas? Ar tamsa yra riba? Spektaklis tamsoje - ateikite ir išgyvenkite laisvę tamsoje!

Jau antrus metus žmonės, turintys negalią ir ypatingus meninius gebėjimus, susitiko meninėje-kūrybinėje stovykloje, kad sukurtų dar vieną stebuklą.

Renginio organizatorius - Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Partneris - Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ atstovybė Klaipėdos krašte

Spektaklis nemokamas

Rugpjūčio 22 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Gyčio Padegimo ir teatro, kino, televizijos aktoriaus Dovydo Stončiumio tragiškos istorijos spektaklis „Noktiurnas“, pasakojantis apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

„Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

Spektaklis kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. „Pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektim, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas“ – teigia spektaklio režisierius.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi