Gegužės 24 d. 17.30 val. bibliotekos Renginių salėje vyks susitikimas su psichologe-psichoterapeute Agne Matulaite, knygos „Žali sausainiai: knyga sveikiems neurotikams“ autore.

Apie kasdienybę ir santykius, kūną ir jausmus, baimes ir atvirumą sau, kitam, savo gyvenimui, apie knygą ir rašymą Agnę Matulaitę kalbins literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė klaipėdietė Irma Antanaitytė.

Knyga „Žali sausainiai“, leidyklos „Tyto alba“ išleista pernai rudenį, neseniai perleista jau trečią kartą, jos tiražas siekia beveik 7 tūkstančius egzempliorių.

„Poezijos pavasaris“ – tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo.

2018 m. Poezijos pavasario renginiai Klaipėdoje:

13 d. 17 val. Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ atidarymas Klaipėdos teatro aikštėje.
14 d. 16 val. Eilės liejasi laisvai – tradiciniai skaitymai. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje. (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda);
Registracija el. paštu ritasneid@gmail.com
17 d. 17.30 val. Onutės Dovidavičiūtes-Pučenios skaitymai Juodkrantėje. Liudviko Rėzos kultūros centras (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė);
22 d. 17 val. Vytauto Brenciaus skaitymai (Kęstučio g-vė 4, Mosėdis);
24 d. 17.30 val. Išėjusiems. Skulptūrų parkas (K. Donelaičio 68, Klaipėda);
25 d. 16 val. Slemas ir kitokie skaitymai. „Meat lovers pub“ stogas (Danės g. 1, Klaipėda);
26 d. 12 val. Eilės jūrai ir uostui. Skaitymai laive KAMITA;
16 val. Baigiamieji skaitymai I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda)

Renginiai nemokami

Kviečiame dalyvauti!

Gegužės 25 d. (penktadienį), 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje įvyks istorinio dokumentinio filmo „Nenugalimas“, skirto Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms, peržiūra. Po filmo numatyta diskusija su režisiere Agne Zalanskaite.

Istorinis dokumentinis filmas „Nenugalimas“ pirmą kartą pristatytas š.m. kovo 5 d. Filmas sulaukė ypatingo populiarumo tiek dėl išskirtinai aktualios temos, tiek dėl kokybės. Šiuo metu filmo premjeros numatytos Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Nenugalimas“ – antrasis pilno metro režisierės Agnės Zalanskaitės filmas. Pasak autorės, juosta išsiskiria savo turiniu, filme nėra pasakotojo. „Man tai buvo iššūkis, bet pradėjus rašyti filmo scenarijų supratau, kad kaip kūrėja turiu patylėti ir leisti kalbėti tiems, kas Vanagą pažinojo arba nuosekliai tyrinėja jo gyvenimą“, teigia režisierė.

Pasak jos, dokumentikos kūrėjai žino, kaip sudėtinga yra leisti kalbėti pašnekovams ir tuo pačiu neprarasti filmo dinamikos, energijos, koncentruotai pasakyti tai, ką reikia, nes riboja filmo laikas, žiūrovas nemėgsta laukti, bet, atrodo, kad pavyko tą padaryti.

Gegužės 26 d. 14 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Ramūno Čičelio paskaita „Nulinis rašymo laipsnis“.

Paskaitoje „Nulinis rašymo laipsnis“ literatūrologas Ramūnas Čičelis, remdamasis to paties pavadinimo prancūzų kultūrologo Roland'o Barthes'o esė, aptars rašymą kaip subjektyvybės ir objektyvybės jungtį: kūrybinis rašymas visada yra oksimoronas, nes šioje veikloje svarbi ir autoriaus individualioji patirtis, ir daugeliui žmonių bendra kalba.
Esminis probleminis klausimas: ar įmanoma iš šios priešybės išvesti jungtį, kuri reikštų, jog rašantieji vis dar susikalba su skaitytojais? O gal skaitytojų „lūkesčių horizontai“ yra tokie nutolę nuo rašytojų kūrybinių tikslų, kad viešasis literatūrinis gyvenimas neįgauna jokių konkrečių formų, išskyrus tas, kurias diktuoja literatūros leidybos verslas ir literatūros kaip pramogos industrija?

Paskaitos pabaigoje bus bandoma išvesti teiginį, pagrindžiantį ar paneigiantį, jog literatūrinė kūryba vis dar yra arba jau nėra vienas iš pagrindinių individo intymaus buvimo pagrindų ir savirefleksijos galimybių.

Renginys nemokamas.

Gegužės 26 d. 10.30 val. Vokiškų leidinių bibliotekoje, III aukšte, vyks kryžiažodžių sprendimo turnyras.

Turnyrą organizuoja aktyvūs kryžiažodžių sprendėjai Gintaras Ramonas, Gertrūda Poškienė bei „Oho“ kryžiažodžių redakcija.

Sprendėjai kviečiami registruotis iki gegužės 22 d. tel. 865677014

Renginys nemokamas

Gegužės 28 d. 17 val. bibliotekos Renginių salėje vyks Mariaus Abramavičiaus knygos „Azerbaidžanas. Klajūno užrašai“ pristatymas.

Marius Abramavičius Neboisia – tai tas, kuris kuria nebijodamas, – kuria save ir savo gyvenimą, kuria keliaudamas po pasaulį, tapydamas, keldamas aitvarus ir didžiules vėliavas, kuria statydamas akmeninius bokštus, fotografuodamas ir filmuodamas. Dar kartais spėja užrašyti tekstus bei poeziją, kuri ateina ir atsiveria jam keliaujant po įvairiausias pasaulio šalis: Iraną ir Norvegiją, Graikiją ir Gruziją, Japoniją ir Suomiją, Švediją ir Italiją, Kubą ir Senegalą, Ukrainą ir Tibetą...

Marius pristato savo pasaulio regėjimus, atveria situacijas, žmonių nuotaikas ir jausmą, kuris apima susitikus su nežinomybe, patekus į paslaptingą kanjoną, įmetus save į nežinomą situaciją, šalį, susitikus su žmonėmis kurių pasaulio nepažįsti, bei potyrius, užplūstančius pamačius besiveržiančią iš žemės ugnį.

Renginys nemokamas

Gegužės 30 d. 17.30 val. bibliotekos Renginių salėje vyks filmo „Man viskas gerai, mano angele" peržiūra.

„Man viskas gerai, mano angele“ - tai naujausias Ryuho Okawos prodiusuotas filmas, vaizduojantis tipines šiuolaikinių žmonių išgyvenamas kančias bei parodantis angelų meilę ir jų darbus žemėje.

Patyčios mokykloje, artimo žmogaus netektis, nepagydomos ligos diagnozė, sudužusios viltys, nesėkmės versle… Tokį vaizdą pamato Dangaus angelas, stebėdamas penkių skirtingų žmonių gyvenimus Žemėje. Nors šiuolaikiniai žmonės nebetiki nematomų būtybių egzistavimu, angelai daro viską, kad padėtų žmonėms atrasti jų kančių priežastis, jas pašalinti ir vėl tapti laimingais.

Gegužės 30 d. 16 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9a) vyks Klaipėdos Vydūno gimnazijos 3d klasės mokinių kūrybinių darbų parodos „Dabar ir čia arba 24 laiškai pasauliui“ atidarymas.

Tai begalės mažų istorijų papasakotų spalvomis ir linijomis. Vienos kvies paklaidžioti po Klaipėdą, nulėkti prie jūros ir pagauti vėją. Kitos – tiesiog nusišypsoti kasdienybei ir atrasti kažką netikėto.

Parodos atidarymo-susitikimo metu muzikos, žodžio ir vaizdo pagalba pasakosime apie prabėgusius mėnesius mokykloje, naujus atradimus, išgyventas kūrybos akimirkas. Tai stabtelėjimas prieš vasaros atostogų nuotykius. Tai žvilgsnis į Klaipėdą, jūrą, save. Dabar ir čia.

Renginys nemokamas

 

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi