Vasario 20 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje ir Galerijoje 1H bus pristatoma pirmojo žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ ekspedicija "Baltoscandia 2016“. Renginio metu bus rodomas Michael Mattig - Gerlach dokumentinis filmas bei Igno Veršinsko filmo „Baltoscandia 2016“ treileris, atidaryta Igno Veršinsko ir Vidmanto Balkūno fotografijų paroda. Dalyvaus Žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ vadovas Gintautas Babravičius, VšĮ Baltoskandijos akademijos direktorius Arūnas Bliūdžius.

Ekspedicijos „Baltoscandia 2016“ dalyviai rugpjūtį keliavo aplink Baltijos jūrą. Jie rengė susitikimus su užsienio šalių inteligentija ir lietuvių bendruomenėmis, supažindino jas su prof. Kazio Pakšto asmenybe ir Bal...toskandijos idėja. Svetur ieškota lietuvybės pėdsakų, rastieji – užfiksuoti. Konferencijos metu lankytojai turės progą susipažinti tiek su pačiais dalyviais, jų nuveiktais ir planuojamais darbais, tiek ir su projekto „Misija Lietuva 100“ skleidžiama idėja.

Artėjant 100-ajam Lietuvos Respublikos gimtadieniui, ruošiama ypatinga dovana – precedento neturintis 3 metų trukmės žygis per pasaulį. Kelionės metu bus aplankoma 100 valstybių, įveikti 200 tūkst. km, o apie 40 tūkstančių – simbolinis atstumas apie Žemę per pusiaują – sunkiai pravažiuojamais keliais ir bekele. Kelionės maršrutas drieksis aplink Baltijos jūrą, per Kaukazo, Pamyro ir Tianšanio kalnynus, per bekraštes Šiaurės Amerikos lygumas, per Gobio, Atakamos, Namibijos ir Australijos dykumas, per Brazilijos džiungles, per Andus, per atšiaurią Rusijos tundrą, Beringo sąsiaurį ir Aliaskos upes bei per daug kitų vietų.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi