Vasario 23 d. (ketvirtadienis) - vasario 26 d. (sekmadienis)

18-oji Vilniaus knygų mugės tema: Lietuviški ženklai pasaulyje
Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per keturias dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai bei rašytojai, bet erdvės turės muzika, diskusijos, meno parodos.

11–13 val. Literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“
Pirmasis Lietuvoje skaitymą skatinantis literatūrinis žaidimas, kurį padėjo kurti profesionalūs Lietuvos rašytojai ir meno kūrėjai. Žaidimas leis atnaujinti lietuvių ir užsienio literatūros žinias, sužinoti naujų faktų, o atsakant į klausimus reikės panaudoti ne tik literatūrines, bet ir matematikos, geografijos, istorijos, užsienio kalbų žinias.

11–15 val. Išmaniosios programėlės „Klaipeda Heritage Guide“ pristatymas
Unikali ir profesionali, išmaniesiems įrenginiams pritaikyta programėlė, kuri gali tapti puikia pagalbininke keliaujantiems ir krašto kultūros istorija bei paveldu besidomintiems žmonėms.

13-15 val. Edukacinis žaidimas „Žaliapėdis“
Interaktyvus edukacinis žaidimas 3–12 metų vaikams, kuriame linksmasis marsietis ne tik moko motorikos, logikos, matematikos ir kitų pagrindinių įgūdžių, bet ir supažindina vaikus su kultūros paveldo ir istorijos objektais, esančiais Klaipėdos mieste.

Kviečiame ketvirtadienio vakarus praleisti bibliotekos kavinėje „Pauzė“ žiūrint nemokamus filmus!

Mūsų biblioteka džiaugiasi, kad Seimas 2017 metus paskelbė Mažosios Lietuvos rašytojos Ievos Simonaitytės metais.

Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Ateinančiais metais minėsime Ievos Simonaitytės 120-ųjų gimimo metinių jubiliejų. Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva/2017-ieji-paskelbti-ievos-simonaitytes-metais/232574

Nuo šiol I. Simonaitytės bibliotekos kurtą literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“ galite žaisti ne tik bibliotekoje, bet ir namuose, svečiuose, mokykloje, universitete, kavinėje ar bet kurioje kitoje mėgstamoje vietoje.

Žaidimas skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys lietuvių ir užsienio literatūra. Prie žaidimo kūrimo prisideda pripažinti profesionalūs Lietuvos rašytojai bei meno kūrėjai: Andrius Mamontovas, Juozas Šikšnelis, Dalia Tamošauskaitė ir kt.

Žaidimas į namus 14 dienų išduodamas Periodikos skaitykloje, Metodikos skaitykloje bei Vaikų skyriuje. „Knygosūkis“ literatūros pasaulio įvairenybėmis sudomins tiek pradedančiuosius, tiek pažengusius skaitytojus. Skaitykite, žaiskite, mėgaukitės!

Mieli bibliotekos lankytojai, nuo 2017 m. sausio 2 dienos vyksta skaitytojų perregistravimas. Atnaujinti skaitytojo duomenis galite registracijos skyriuje arba telefonu 846412533.

Kovo 2 d., 17 val., Gerlacho palėpėje vyks Kristinos Stalnionytės knygos „Kelias į Santjago de Kompostelą“ pristatymas.

Dalyvaus autorė Kristina Stalnionytė.

42 dienos, 775 kilometrai. Kelias, kuprinė, nutrintos kojos. Ranka paliečiama šv. Jokūbo kelio istorija, jo simboliai, legendos. Tai pasakojimas apie vieną piligrimystę ir piligrimus iš viso pasaulio. Nuotykių ir apmąstymų kupinas kelias veda pro didingas viduramžių pilis, bažnyčias ir vienuolynus, per istorinius miestus, per javų laukus ir miškus.

Maloniai kviečiame

Kovo 3 d., 17 val., bibliotekos Galerijoje 13L vyks Agnės Matulionytės grafikos darbų paroda „Homines Litterarum“.

Agnė Matulionytė – grafikos dizainerė, gimusi Klaipėdoje. Ji mokėsi Klaipėdos A. Brako dailės mokykloje, bakalauro studijas baigė VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje. Nuo 2013 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, jai suteiktas meno kūrėjo statusas. Už savo kūrinius A. Matulionytė yra pelniusi diplomų: atrankinėje „Knygos meno parodoje“ (Vilnius, 2012 m.) – diplomas už knygos „Sapnai“ iliustracijas; gražiausio užrašinės viršelio konkurse (ZOOMBOOK, 2012 m.) – diplomas geriausios kompozicijos kategorijoje; P. Mašioto 150-osioms gimimo metinėms skirtame paveikslėlių knygų konkurse – diplomas už P. Mašioto kūrinio „Kiškis drąsuolis“ iliustracijas. 2016 m. jai buvo skirta individuali valstybės stipendija. Šiuo metu A. Matulionytė gyvena ir kuria Kretingos rajone.

Visus, kurie žavisi Stefan Zweig (Stefanas Cveigas) kūryba, kviečiame burtis į šio rašytojo kūrybos gerbėjų būrelį. Skaitysime, kalbėsime, ginčysimės.

Maloniai lauksime Jūsų: kovo 2 d.,17.30 val., Vokiškų leidinių bibliotekoje.

Kovo 10 d. 16.57 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Rimtauto Rimšo knygos „Pavogtasis“ pristatymas.

Šturmanaus ir literatūros purslais taškysis vakaro navigatorė Sandrija Kudirkaitė.

Ateik ir pasitaškyk pats!
Įėjimas laisvas