Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje lankytojams yra prieinamos įvairios duomenų bazės. Dėl šios priežasties yra atliekamas tyrimas „Prenumeruojamų duomenų bazių panauda viešosiose bibliotekose“, kurio tikslas – nustatyti, kaip viešosiose bibliotekose naudojamos šios duomenų bazės, išsiaiškinti jų naudojimo ir nenaudojimo priežastis ir numatyti priemones, kurios padėtų viešosioms bibliotekoms ir jų vartotojams efektyviau pasinaudoti šiais informacijos šaltiniais. Prašome Jūsų išsakyti savo nuomonę apie duomenų bazes ir jų naudojimą trumpoje apklausoje. Atsakydami į klausimus užtruksite iki 5 minučių. Klausimus rasite paspaudę šią nuorodą: http://bit.ly/2FMlEVh

Primename, kad KLAVB prieinamos yra šios duomenų bazės: EBSCO, Emerald, Taylor & Francis, NAXOS Music Library; INFOLEX, Vyturys, Teisėkūros žinios, Verslo žinios, E-Paveldas. Kilus klausimams dėl E-leidinių ar duomenų bazių, kreipkitės į Informacijos skaityklą (3 a.).

2018 m. kovo mėnuo - frankofonijos mėnuo Edukacinėje erdvėje!
Visus prancūzų kino ir kultūros mylėtojus kviečiame į ketvirtadienio kino vakarus Edukacinėje erdvėje.

Prancūzų institutas Lietuvoje surinko naują kilnojamą knygų ekspoziciją, pavadintą „KELIAUJANTI  PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA“. Ši paroda bibliotekoje atverta lankytojams nuo kovo 1-osios, paskelbus Frankofonijos mėnesio pradžią visoje Lietuvoje ir mūsų bibliotekoje.

Kolekciją sudaro 700 leidinių prancūzų kalba pačia įvairiausia tematika. Ši kolekcija - tikra dovana prancūzų kalbos ir kultūros mylėtojams, knygų gurmanams.

Čia lengvai sau knygą ras tiek besidomintieji menu, daile ar mados tendencijomis, tiek architektūros ar dizaino, kinematografijos bei  muzikos mylėtojai. Norintys išmokti prancūzų kalbos, žengiantys šioje srityje pirmuosius žingsnius ar jau kalbantys taip pat ras sau knygų. Kolekcijoje gausu įvairios mokomosios, dalykinės ir grožinės literatūros.

Knygas galima ne tik paskaityti vietoje, bet ir pasiimti į namus. Į namus neišduodami tik meno albumai, enciklopedijos ir žodynai.

„KELIAUJANTI PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA“ eksponuojama bibliotekos III aukšte, Vokiškų leidinių bibliotekoje nuo 2018 m. kovo 1d. iki 2019 m. vasario 1 d.

Kviečiame apsilankyti.

Net 700 prancūziškų knygų laukia Jūsų!

Kovo 20 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje įvyks Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytojų ekspertų Vaivos Purlytės (fortepijonas) ir Roberto Užgalio (akordeonas) mokinių koncertas. Koncertas skirtas Pasaulinei Žemės dienai.

Kovo 21 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ kūrybos vakaras. Renginį ves Sigitas Kancevyčius.

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti

Kovo 23 d. 18 val. bibliotekos Renginių salėje įvyks Mariaus Čepulio knygos „Visa tiesa apie gyvūnus“ pristatymas.

Gamtos fotografas Marius Čepulis įspūdingai iliustruotoje knygoje prabyla paukščių, žvėrių ir vabzdžių balsais. Nuo auslindos iki briedžio, nuo kiškio iki gulbės – kiekvienas gauna progą demaskuoti žmonių apie juos prikurtus mitus, pasipasakoti apie mėgstamiausius skanėstus, poravimosi ir žiemojimo įpročius. Vaizdingi monologai prajuokins, suteiks žinių ir paskatins naujomis akimis pažvelgti į mus supančią gamtą.

Atvirus ir dažnai juokingus gyvūnų pasakojimus iliustruoja paties knygos autoriaus fotografijos ir šmaikštūs dailininko Edgaro Strauko piešiniai.

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Šiame šimtmetyje griuvo geležinės uždangos ir atsivėrė galimybės keliauti, drauge su mumis keliauja ir lietuviška knyga. Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį kviečiame ateiti ir pažymėti žemėlapyje vietas, kur keliaudami skaitėte lietuvišką knygą. Akcija vyks iki 2018 m. gruodžio mėn.
Žemėlapį rasite prie bibliotekos registratūros. Keliaukime su knyga!

Kiekvienais metais stengiamės patenkinti Jūsų skaitymo poreikius. 2017 metais bibliotekos fondus papildė net 14 649 naujos knygos įvairia tematika. Deja, šiuo metu galime tik bandyti numanyti, kokios tematikos knygos fonde Jums aktualiausios ir kokių Jums labiausiai reikia. Vis tik, 2018 metais išsikėlėme tikslą dar geriau Jus pažinti ir dar geriau patenkinti Jūsų lūkesčius mūsų atžvilgiu. Dėl šių priežasčių nusprendėme pakalbinti Jus – mūsų bibliotekos skaitytojus. Prašome Jūsų atsakyti į mūsų parengtą anketą ir padėti mums suprasti, kokių knygų Jums labiausiai reikia mūsų abonemento skyriuje. Popierines anketas rasite abonementų skyriuje ir registratūroje. Taip pat galite atsakyti į el. anketą, kurią rasite ČIA.
Ačiū už Jūsų išreikštą nuomonę.

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas (suskirstytos pagal apytiksles amžiaus grupes). Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. Per paieškos funkciją kūriniai randami pagal autorius, pavadinimus, dalis - pagal veikėjų vardus.

Skaitytojams, norintiems iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, bibliotekos darbuotojas pasakys „Dovanos kodą” (kreiptis į Informacijos skaityklą). Jį skaitytojas privalo suvesti į atitinkamai pažymėtą registracijos formos laukelį kurdamas asmeninę paskyrą www.vyturys.lt svetainėje.

I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi, galėdama papildyti bibliotekos fondus 244 naujomis knygomis, kurias įsigijo, gavusi AB „Klaipėdos nafta“ paramą - jau kelerius metus iš eilės AB „Klaipėdos nafta“ išlieka ištikima bibliotekos partnere. Švietimas ir kultūra yra viena iš bendrovės socialinės atsakomybės krypčių.

 AB „Klaipėdos naftos“ parama sudaro apie 10 % visų bibliotekos fondų atnaujinimui skirtų biudžetinių lėšų, todėl bendrovės indėlis itin svarus, tenkinant įvairaus amžiaus, socialinės padėties ir išsilavinimo žmonių skaitymo poreikius.

I. Simonaitytės bibliotekos fondą sudaro apie 1 mln. dokumentų egzempliorių. Tarp jų skaitytojai gali rasti gausybę grožinės literatūros, periodinių leidinių, prisijungti prie straipsnių bei aukštųjų mokyklų katalogų, duomenų bazių, bibliotekoje galima apžiūrėti net istorinių jūrlapių bei jūrinių reliktų kolekciją, memelenderių (Klaipėdos krašto gyventojų po karo pasitraukusių į Vokietiją) archyvą.