Gegužės 29-30 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje bus organizuojama tarptautinė bibliotekininkų konferencija „Biblioteka – sumanios visuomenės ugdymui“. Šios konferencijos tikslas suburti įvairių Europos šalių bibliotekininkus, kad šie dalintųsi savo bibliotekų gerąja patirtimi, inovacijomis bei siektų konstruktyvaus bendradarbiavimo tarpusavyje ir ateityje.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka – didžiausia Vakarų Lietuvos regiono valstybinė universali biblioteka, aptarnaujanti mūsų šalies ir užsienio piliečius. Todėl tarptautinė konferencija yra puiki galimybė bibliotekai pasidalinti savo gerąja patirtimi, inovacijomis bei praplėsti akiratį apie kitų bibliotekų vykdomas veiklas ir projektus.

Visą vasarą Edukacinėje erdvėje siaučia edukacijų vėjai! Paskirtomis edukacijų dienomis be registracijos siūlome atvykti ir išbandyti naujus užsiėmimus ir smagiai praleisti laiką kuriant. Suteiksime visas priemones, paaiškinsime ir parodysime. O po to leisime atsiskleisti Jūsų fantazijai ir kūrybiškumui!
ANTRADIENIAIS
• Paslapčių dėžutės knygoje gaminimas;
TREČIADIENIAIS
• Popieriaus gaminimas ir dekoravimas;
• Popieriaus gaminimas su vandenženkliais visai šeimai:
– birželio 27 d. 17 val.;
– liepos 25 d. 17 val.;
– rugpjūčio 29 d. 17 val.;
KETVIRTADIENIAIS
• Raidžių dėlionė: spauda literomis;
NAUJIENA!* SIUVIMO KAMPELIS ERDVĖJE – kiekvieną vasaros dieną Edukacinės erdvės darbo metu veiks naujas nemokamas siuvimo kampelis, kuriuo galės naudotis visi įvaldę siuvimo meną. Norintys, tam tikru laiku naudotis siuvimo mašina, turi užsiregistruoti el. paštu erdve@klavb.lt arba tel. 412 532.
• Siuvimo stovykla pradedantiesiems – rugpjūčio 6 – 10 d. 13 – 16 val. Būtina išankstinė registracija el. paštu airida@klavb.lt arba tel. 412 140

Edukacijos vyks birželio 1 d. – rugpjūčio 30 d.
Edukacinės erdvės kontaktai ir darbo laikas:
Herkaus Manto 9A, Klaipėda
Tel. Nr. 846412532, el. paštas erdve@klavb.lt
FACEBOOK

Periodikos skaitykloje gegužės 11-25 d. eksponuojama teminė spaudinių paroda „Šeima - tai meilės mokykla“, skirta Tarptautinei šeimos dienai.

Kviečiame apsilankyti!

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriuje parengta virtuali paroda „Klaipėdos krašto bažnyčios“.

2017 m. minėtos Reformacijos 500-osios metinės paskatino bibliotekos darbuotojus pasirinkti šią temą ir trumpai apžvelgti, pristatyti Klaipėdos krašte buvusius maldos namus. Nuo XVI a. Klaipėdos krašte vyravusią katalikybę pakeitė protestantizmas. Maždaug pusė Klaipėdos krašto bažnyčių nesulaukė šių dienų - buvo sugriautos karo metu ar pokariu. Ne išimtis ir Klaipėda (Mėmelis), kuri neteko visų pagrindinių savo bažnyčių, išliko tik Baptistų ir Apaštalų koplyčios.

Parodoje panaudoti vaizdai iš AdM archyvo, medžiaga pateikta lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Kviečiame apžiūrėti šią virtualią ekspoziciją adresu: http://eleidiniai.klavb.lt/lt/baznycios.html

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, minėdama žymaus lietuvių filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vydūno 150-ąsias metines, parengė išskirtinę parodą-peržiūrą. Kraštotyros skaitykloje eksponuojamoje parodoje lankytojai galės pavartyti Vydūno kūrybą leistą 1908–1938 metais, pamatyti fotografo Eugenijaus Maciaus videofilmus apie Vydūno palaikų perlaidojimą, minėjimo renginius Tilžėje, Šilutėje ir Bitėnuose, taip pat paklausyti Vydūno dainų bei gyvai pamatyti Liongino Garlos skulptūrą iš Bernardo Aleknavičiaus privačios kolekcijos. Šios parodos-peržiūros tikslas yra paviešinti bibliotekoje saugomus fondus: rankraščių, foto-video archyvų medžiagą. Kadangi šie metai skirti Vydūno 150-osioms metinėms pažymėti, paroda veiks net iki gruodžio 10 d. Visą reikiamą informaciją atėjusiems lankytojams apie parodą suteiks bibliotekos darbuotojai.

Maloniai kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius apsilankyti ir susipažinti su Vydūno kūrybos ir gyvenimo detalėmis iš arčiau.

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje lankytojams yra prieinamos įvairios duomenų bazės. Dėl šios priežasties yra atliekamas tyrimas „Prenumeruojamų duomenų bazių panauda viešosiose bibliotekose“, kurio tikslas – nustatyti, kaip viešosiose bibliotekose naudojamos šios duomenų bazės, išsiaiškinti jų naudojimo ir nenaudojimo priežastis ir numatyti priemones, kurios padėtų viešosioms bibliotekoms ir jų vartotojams efektyviau pasinaudoti šiais informacijos šaltiniais. Prašome Jūsų išsakyti savo nuomonę apie duomenų bazes ir jų naudojimą trumpoje apklausoje. Atsakydami į klausimus užtruksite iki 5 minučių. Klausimus rasite paspaudę šią nuorodą: http://bit.ly/2FMlEVh

Primename, kad KLAVB prieinamos yra šios duomenų bazės: EBSCO, Emerald, Taylor & Francis, NAXOS Music Library; INFOLEX, Vyturys, Teisėkūros žinios, Verslo žinios, E-Paveldas. Kilus klausimams dėl E-leidinių ar duomenų bazių, kreipkitės į Informacijos skaityklą (3 a.).

Prancūzų institutas Lietuvoje surinko naują kilnojamą knygų ekspoziciją, pavadintą „KELIAUJANTI  PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA“. Ši paroda bibliotekoje atverta lankytojams nuo kovo 1-osios, paskelbus Frankofonijos mėnesio pradžią visoje Lietuvoje ir mūsų bibliotekoje.

Kolekciją sudaro 700 leidinių prancūzų kalba pačia įvairiausia tematika. Ši kolekcija - tikra dovana prancūzų kalbos ir kultūros mylėtojams, knygų gurmanams.

Čia lengvai sau knygą ras tiek besidomintieji menu, daile ar mados tendencijomis, tiek architektūros ar dizaino, kinematografijos bei  muzikos mylėtojai. Norintys išmokti prancūzų kalbos, žengiantys šioje srityje pirmuosius žingsnius ar jau kalbantys taip pat ras sau knygų. Kolekcijoje gausu įvairios mokomosios, dalykinės ir grožinės literatūros.

Knygas galima ne tik paskaityti vietoje, bet ir pasiimti į namus. Į namus neišduodami tik meno albumai, enciklopedijos ir žodynai.

„KELIAUJANTI PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA“ eksponuojama bibliotekos III aukšte, Vokiškų leidinių bibliotekoje nuo 2018 m. kovo 1d. iki 2019 m. vasario 1 d.

Kviečiame apsilankyti.

Net 700 prancūziškų knygų laukia Jūsų!

Šiame šimtmetyje griuvo geležinės uždangos ir atsivėrė galimybės keliauti, drauge su mumis keliauja ir lietuviška knyga. Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį kviečiame ateiti ir pažymėti žemėlapyje vietas, kur keliaudami skaitėte lietuvišką knygą. Akcija vyks iki 2018 m. gruodžio mėn.
Žemėlapį rasite prie bibliotekos registratūros. Keliaukime su knyga!

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas (suskirstytos pagal apytiksles amžiaus grupes). Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. Per paieškos funkciją kūriniai randami pagal autorius, pavadinimus, dalis - pagal veikėjų vardus.

Skaitytojams, norintiems iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, bibliotekos darbuotojas pasakys „Dovanos kodą” (kreiptis į Informacijos skaityklą). Jį skaitytojas privalo suvesti į atitinkamai pažymėtą registracijos formos laukelį kurdamas asmeninę paskyrą www.vyturys.lt svetainėje.

I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi, galėdama papildyti bibliotekos fondus 244 naujomis knygomis, kurias įsigijo, gavusi AB „Klaipėdos nafta“ paramą - jau kelerius metus iš eilės AB „Klaipėdos nafta“ išlieka ištikima bibliotekos partnere. Švietimas ir kultūra yra viena iš bendrovės socialinės atsakomybės krypčių.

 AB „Klaipėdos naftos“ parama sudaro apie 10 % visų bibliotekos fondų atnaujinimui skirtų biudžetinių lėšų, todėl bendrovės indėlis itin svarus, tenkinant įvairaus amžiaus, socialinės padėties ir išsilavinimo žmonių skaitymo poreikius.

I. Simonaitytės bibliotekos fondą sudaro apie 1 mln. dokumentų egzempliorių. Tarp jų skaitytojai gali rasti gausybę grožinės literatūros, periodinių leidinių, prisijungti prie straipsnių bei aukštųjų mokyklų katalogų, duomenų bazių, bibliotekoje galima apžiūrėti net istorinių jūrlapių bei jūrinių reliktų kolekciją, memelenderių (Klaipėdos krašto gyventojų po karo pasitraukusių į Vokietiją) archyvą.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi