I. Simonaitytės biblioteka kviečia visus dalyvauti ekskursijose pagal Krašto Paveldo Gidą „Kai Klaipėda Memeliu vadinos“, kurias ves bibliotekos savanoris Jan iš Austrijos. Ekskursijų metu bus keliaujama H. Manto gatve, apžiūrimi svarbiausi istoriniai objektai, esantys šioje gatvėje ir susipažįstama su Klaipėdos istorija bei kultūra.

Spalio 18 d. 15 val. ekskursija vyks anglų kalba.
Spalio 20d. 15 val. ekskursija vyks vokiečių kalba.

Kviečiame visus, norinčius dalyvauti miesto pažinimo procese ir norinčius patobulinti savo anglų ir vokiečių kalbos įgūdžius, registruotis el. paštu t.gergeliene@klavb.lt arba tel. 412529 (Toma Gergelienė).

Bibliotekoje savanoriaujanti Helene iš Prancūzijos, kalbanti kol kas tik angliškai ir prancūziškai, kviečia visus norinčius mokytis prancūzų kalbos. Helene įkvėps ir padės lavinti kalbos įgūdžius. Pirmoji susipažinimo pamoka vyks spalio 18 d. 17.30 val. Konferencijų salėje.
Kalbos pamokos nemokamos ir išankstinė registracija nereikalinga!
Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis tel.
412529 (Toma Gergelienė) arba el. paštu t.gergeliene@klavb.lt

PASAKŲ RYTMEČIAI  BIBLIOTEKOJE:

2017 m. spalio 17 d. (antradienį) 10.00 val.
H.Ch. Anderseno „Nauji karaliaus drabužiai“ / „Des Kaisers neue Kleider“

2017 m. spalio 18 d. (trečiadienį) 11.00 val.
C. Schargan „Kiti“ / „Die Anderen”

2017 m. spalio 19 d. (ketvirtadienį) 11.00 val.
H.Ch. Anderseno „Nauji karaliaus drabužiai“ / „Des Kaisers neue Kleider“

Renginių vieta: Vokiškų leidinių biblioteka, III a.

Trukmė: 45 min.
Pasakos sekamos vokiečių kalba.
Skirta 6 – 12 m. vaikams ir ne tik vaikams. Kviečiame visus, kuriems patinka vokiečių kalba, kurie jos mokosi, o gal dar tik ketina mokytis, taip pat broliukus, sesutes, mamytes ir tėvelius, močiutes ir senelius, darželio auklėtojus (-as) ir mokytojus (-as).

Reikalinga išankstinė registracija tel. 8 650 17634 arba el.p. vokieciu@klavb.lt
Esant poreikiui, būtinai surengsime daugiau pasakų seansų.


Iki pasimatymo bibliotekoje!

I. Simonaitytės biblioteka ir projektas „Keliauti. Atrasti. Pažinti“ kviečia į pažintinę ekskursiją, kuri vyks Spalio 20 d. (penktadienį) nuo 16.30 val. iki 19.30 val. „Pasivaikščiojimas Herkaus Manto gatve“ pagal Krašto Paveldo Gido (www.krastogidas.lt) maršrutą. Registracija vykdoma el. paštu: t.gergeliene@klavb.lt

Keliaujant šiuo maršrutu aplankysite 9 objektus bei sužinosite kuo ypatinga H. Manto gatvė buvo nuo senų laikų, kokie čia buvę senoviniai svarbūs pastatai bei kokios istorinės asmenybės šioje gatvėje gyveno.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) siekia gerinti atviros visuomenės švietimą, plėtoti visuomenės informacinę kompetenciją, ugdyti pilietiškumą, skatinti mokesčių mokėtojų sąmoningumą. Kaip viena iš priemonių, padedančių siekti šių tikslų, yra VMI parengta nuotolinių mokymų sistema. Toks mokymosi būdas leidžia visiems mokesčių mokėtojams elektroniniu būdu, jiems patogiu laiku peržiūrėti ir studijuoti mokomąją medžiagą pačiais įvairiausiais ir aktualiausiais mokesčių klausimais. Spalio mėnesį siūlome dvejus mokymus – „Individuali veikla pagal pažymą pradedantiesiems“ (26 d.) ir „Mokestinės prievolės naujai įregistruotiems juridiniams asmenims“ (27 d.). Maloniai kviečiame stebėti tiesiogines e. seminarų transliacijas ir dalyvauti nuotoliniuose mokymuose.

Spalio 5 d. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka atidarė naują Edukacinę Erdvę. Tai erdvė visiems, siekiantiems tobulėti, kurti, bendradarbiauti bei mokytis visą gyvenimą. Pasitelkdami įvairias tradicines bei inovatyvias edukacijų formas čia sieksime skatinti visuomenės kūrybiškumo tobulėjimą. Kviečiame atrasti platų Edukacinės Erdvės kultūrinių–edukacinių paslaugų spektrą vaikams, šeimoms, suaugusiesiems, pedagogams bei senjorams.
 Lauksime Jūsų darbo dienomis nuo 10 val. iki 18 val.

Susitikime Edukacinėje Erdvėje!

Apie Edukacinę Erdvę

Spalio 23 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyks filmo „Susipažinkite su mormonais“ peržiūra.

Scenarijaus autorius ir režisierius (Written and Directed by) BLAIR TREU.
Trukmė 1 val. 17 min.

FILMAS NEMOKAMAS
Maloniai kviečiame

Spalio 25 d., 17.30 val., bibliotekos kavinėje „Pauzė“ savo kūrybą pristatys dainų, poezijos ir prozos tekstų autorė, poetė Renata Kuršytė.

Poetė rašo lietuvių bendrine ir rusų kalbomis bei šiaurės kretingiškių patarme. Literatės kūriniai skirti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Kaip ji pati sako: „Labai mėgstu muziką, fotografiją, dailę ir, žinoma - kūrybą. Kai mūzos ilsisi, imu į rankas baltą lapą ir marginu jį grafikos darbeliais...“

Įėjimas laisvas

Maloniai kviečiame!

2017 metais didesnis dėmesys skiriamas žmonių turinčių negalią poreikiams, jų laisvalaikio praleidimui. Dėl šios priežasties Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka atlieka „Klaipėdos miesto neįgaliųjų kultūrinių – edukacinių poreikių monitoringą“. Jį atlikdami siekiama išsiaiškinti Klaipėdos mieste gyvenančių asmenų turinčių negalią poreikius ir interesus renginių atžvilgiu. Pagrindinis tikslas yra geriau Jus pažinti bei pasiūlyti Jūsų poreikius ir lūkesčius atitinkančius kultūrinius – edukacinius renginius. Prašome Jūsų pareikšti savo nuomonę atsakant į šį klausimyną.

I. Simonaitytės bibliotekoje Jūs galite sutikti savanorę Helene iš Prancūzijos, kuri bibliotekoje savanoriaus net iki kitų metų liepos mėnesio! Nepraleiskite progos susipažinti!

Trumpas Helene prisistatymas:


Bonjour!
I am Hélène, the french volunteer. I come from Besançon (east of France). I’ll be at the library for the next ten months. What did I do before coming here? I worked with kids and I was involved in some associations....
I like books and board games because they are a good way to meet and learn from each others.
I would like to learn Lithuanian to be able to chat with you. If you want to learn french, I am here for you!
The library offers many opportunities to create or develop projects, so I don’t know yet what to do, but I’ll figure out!

Viso gero!