Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Jau 11 metus visi mylintys knygą, mėgstantys skaityti kviečiami rinkti Metų knygą.
Šios akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose.
Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos (nuo 2012 m.).
Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje. Daugiau apie metų knygų rinkimus.

Pristatome nominuotą 2016 metų vaikų knygų penketuką.

Filmukai 2512Ši filmukų knyga – tarsi naujas nuotykis, nauja veikla visai šeimai. Švelnios istorijos apie meilę, pavydą, draugystę, įdomios užduotys ir linksmi žaidimai – tam, kad jūsų šeima taptų smagiausia komanda Ši filmukų knyga – naujas ir smagus nuotykis ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Švelnios ir nuoširdžios istorijos apie meilę, pavydą, draugystę, įdomios užduotys ir linksmi žaidimai – visa tai tam, kad kiekvieno mūsų šeima taptų pati šauniausia komanda. Ji jau nuo pirmųjų puslapių kviečia ne tik skaityti, bet ir kurti, režisuoti, vaidinti ir... džiaugtis gyvenimu, – naujausią knygą taip dar kiek anksčiau pristatė garsi moteris. 

Traskancios zvaigzdes 2517Knygoje rasite du apsakymus „Traškančios žvaigždės ir „Gydomųjų žuvų blizgė“. „Traškančios žvaigždės“ parašytas 2009 metų pabaigoje. Apsakymas yra apie karą ir taikos kainą, apie vaikų svajones ir nuobodulio kamuojamus suaugusiuosius, apie vieną mažą berniuką, norėjusį pamatyti traškančias žvaigždes. Apie labai mažą ribą „tarp“: ar vieno mažo berniuko noras gali sugriauti valstybę, pasaulį? O gal kaip tik – juos pakeisti ir atkreipti dėmesį į pačius mažiausius?...

„Gydomųjų žuvų blizgė“ pasakoja apie berniuką, kuris susirgęs atsiduria ligoninėje ir čia susipažįsta su kitu berniuku. Dviejų sergančių vaikų dialoguose veriasi ne tik ligoninės kasdienybė, bet ir stebuklai – atsiranda pasakojimas apie gydomųjų žvaigždžių blizgę, gelbėjančią žmonių gyvybes, intarpai apie atomų pasaulį, taupūs, bet taiklūs pastebėjimai apie tai, kai mes būname, kaip gyvename. Tai pasakojimas apie kitokius vaikus. Kad juos pastebėtum, turi gerokai pasidairyti, tačiau būtent tokiems ir yra skirta Gendručio kūryba.

Mazi eziuko sapnai 2519Jaukūs ir šviesūs „Maži ežiuko sapnai“ pirmiausia patraukia skaisčiai gelsvu knygos iliustratorės Linos Eitmantytės-Valužienės sukurtu viršeliu, kurio centre, pasklendęs tarp ryškiaspalvių gėlių kažką malonaus, kaip sufleruoja pavadinimas, sapnuoja ežiukas. Knygoje sudėtos mielos trumpos literatūrinės pasakos. Kaip būdinga mažiausiesiems skirtoje literatūroje, knygos pasaulis apsiriboja artima ežiuko aplinka: namais ir mišku, po kurį jis vaikšto lydimas mamos. Ežiukas dar visai jaunutis – tikrovė, svajonės ir sapnai jam susiriša į vieną neišardomą mazgą, tad ir skaitytojas ne visada lengvai gali atskirti, kur realybė, kur sapnas. Pasakotojas taip pat gėrisi tokia vaiko pasaulėjauta – dabar pats metas leistis ten, kur veda fantazija, o atėjus laikui ežiukas suaugs ir jo svajos liks nostalgiška vaikystės patirtimi.

Meskis ir zasis 2516„Meškis ir Žąsis“ – klaipėdietės autorės Nadios Kovaliovos sukurta paveikslėlių knyga, kurią lydi trumpi sakinukai užrašyti didžiosiomis raidėmis. Knygelės herojai Meškis ir Žąsis iš pirmo žvilgsnio sukelia simpatijas ir kviečia pažinti metų kaitą bei patirti draugystės išbandymus. Pasakojimo ritmas ramus ir aiškus. Tai knyga pradedantiems skaityti vaikams.

Akmenuku pasakos 2515Kartą savo vėjo prapūsta galva supratau, kad kiekvienas akmenukas turi savo istoriją. O gal kiekviena istorija turi savo akmenuką – dabar jau gerai nepamenu. Aišku viena: jei atidžiai paklausysi, bet ne tom ausim, kur puošia galvą, o truputį kitokiom, nematomom, gali tas istorijas išgirsti. Šitas istorijas klaipėdietis rašytojas A. Jurašius sudėjo į knygą „Akmenukų pasakos“ . Kai kurios jų liūdnos, kai kurios smagios, ir visos – įkvepiančios skaitytoją paimti į rankas akmenuką ir pačiam pabandyti išgirsti jo istoriją.

Savo balsą už labiausiai patikusią knygą galite palikti čia.