Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

kaip uzauginti zmogu

 Knygas galie skolintis www.ibiblioteka.lt ir skaityti savo išmaniuosiuose įrenginiuose.

Vadovėlis, biblija tėvams ir tiesiog išmintinga psichologės Aušros Kurienės knyga – „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“. Apie tai, kad tėvais būsime visą gyvenimą. Apie tai, kad egzistuoja lietuviškoji vaikų auklėjimo tradicija ir kokia ji yra. Apie tai, kaip auginti, kad užaugintume žmogų.

Knygoje „Kaip užauginti žmogų“ Aušra Kurienė pasakoja apie mūsų šalies patirtį ir vaikų auklėjimo tradicijas. Jos skiriasi nuo kitų šalių, nes lietuviai išgyveno net keletą skaudžių laikotarpių, kupinų netekčių, skausmo ir baimės, todėl bendravimas su vaikais ir jų auklėjimas taip pat yra paveiktas šių aplinkybių.

Autorė remiasi savo kasdienio darbo patirtimi ir knygoje „Kaip užauginti žmogų“ aptaria skirtingus vaiko raidos etapus bei pataria, koks auklėjimas tinkamiausias kiekvienu etapu. Kaip elgtis su dvejų metų padūkėliu, kuris nesiliauja reikalauti dėmesio ir visko norėti? Ar reikia leisti vaiką į darželį ir kada jis tam jau pasirengęs? Kodėl vienas trimetis tik stumdo mašinėles, o kitas jau mokosi pažinti raides ir skaičiuoti? Kodėl ikimokyklinukai tampa moralizuotojais ir skundikais? Kaip apsaugoti vaiką nuo sunkumų mokykloje?

Knygoje autorė kalba ir ir tokiomis temomis kaip pirmoji meilė, gebėjimas kurti ir palaikyti santykius, taip pat kalbama apie vaikus, patyrusius netektis, tėvų skyrybas, emigraciją.

„Mes, tėvai, nesame techninis vaikų aptarnavimo personalas, mes auginame žmogų, kuriam reikia ne tik maisto ir būsto, bet ir žmogiško santykio – meilės, dėmesio, užuojautos, bendravimo. Tik nuolatinis ryšys, kai apsikeičiame žodžiais, veiksmais ir jausmais, gimdo jautrumą, o šioje terpėje auga žmogus. Išmoksite užauginti žmogų, o ne sukurti nepriekaištingai funkcionuojantį aparatą“ (A. Kurienė)

https://bit.ly/2VuzGAT