Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

kaip uzauginti dvikalbiusJei su vaikais išvykote gyventi į svetimą šalį arba susilaukėte vaikų jau ten įsikūrę, greičiausiai paklausėte savęs – o kaip kalbės mano vaikas? Juk kiekvieni tėvai norėtų bendrauti su savo vaikais, myluoti juos ir dainuoti lopšines lietuviškai, o močiutės ir seneliai – suprasti, ką sako jų anūkai. Tačiau kartu visa šeima patiria spaudimą pritapti prie aplinkos ir perimti svetimos šalies kalbą. Išeitis paprasta – vaikai gali tapti dvikalbiai. Dvikalbystė turi daugybę privalumų ir veikia kaip smegenų treniruoklis. Mokslininkai nustatė, kad dvikalbiai žmonės pasižymi geresne atmintimi, geba greičiau susikoncentruoti, vartoja gyvesnę kalbą, greičiau išmoksta svetimų kalbų, lanksčiau mąsto ir gauna geresnius intelekto testų įvertinimus. O kur dar platesnės įsidarbinimo galimybės! Vis dėlto išauginti dviem kalbomis puikiai kalbantį vaiką nėra paprasta. Čia ir gali pagelbėti Loretos Vilkytės knyga. Sukaupusi daug mokslinių žinių ir remdamasi emigravusių šeimų patirtimi autorė šioje knygoje aprašė pagrindinius principus, kurie padės nuspręsti, ar jums verta ugdyti dvikalbį vaiką ir, jei taip, kaip kovoti su iškylančiais mokymosi sunkumais.


Knygoje gausu praktinių patarimų: nuo to, kokių veiksmų imtis su vaikais kraustantis gyventi į kitą šalį, iki gimtadienių šventimo, kai vaiko draugai kalba skirtingomis kalbomis. Nors autorė tyrinėjo Didžiojoje Britanijoje gyvenančias šeimas, jų patirtis pravers ir lietuviams kitose šalyse. Knygoje naudingos informacijos taip pat ras tėvai, auginantys vaikus mišriose šeimose.
Skaitydami knygą sužinosite:
Kodėl verta ugdyti dvi kalbas?
Kokią naudą vaikams ir tėvams duoda dvikalbystė?
Kas skatina ir stabdo dvikalbystės raidą?
Kaip suplanuoti kasdienius veiksmus, skatinančius dvikalbystę?
Kaip sukurti savo vaikams gimtosios kalbos erdvę?
Ką daryti, vaikui naujoje šalyje pradėjus lankyti darželį ar mokyklą, kad gimtoji kalba nebūtų išstumta?
Kaip mokyti vaikus skaityti ir rašyti dviem kalbomis?
Šioje knygoje remiamasi patirtimi, įgyta bendradarbiaujant Mančesterio lietuvių bei Jorko vaikų ir tėvelių klubuose. Knygoje pateikti emigravusių tėvelių ir vaikų pasakojimai, išgyvenimai bei nuoširdžiausi jų patarimai. Surinkta informacija kruopščiai papildyta mokslinių straipsnių bei tyrimų apžvalga, dvikalbystės ypatumus aptariančių knygų pavyzdžiais. Pagrindinis šios knygos tikslas yra pasidalyti sukaupta patirtimi ir suteikti praktinių žinių dvikalbius vaikus užsienyje auginančioms šeimoms.