Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Tomas Dirgėla

mano tetis rasoMano vardas Ąžuolas, o mano tėtis yra rašytojas. Jis rašo knygas vaikams savo darbo kambaryje. Bet kodėl jo kambarys vadinamas darbo, jeigu tėtis ten nieko nedirba?
Berniukas nesupranta, kodėl jo tėtis nerašo ‒ tik vaikštinėja po savo darbo kambarį pirmyn atgal! Tuo tarpu tėtis neranda įkvėpimo užbaigti pradėtos knygos…
Ką daryti, kai nieko nesidaro? Ogi eiti ir pažaisti!

Tai pirmoji vaikų rašytojo T. Dirgėlos paveikslėlių knyga. Parašyti šią knygą autorių įkvėpė sūnus Jaunius Ąžuolas, kuris T.Dirgėlai rašant knygas kartais užsuka į darbo kambarį ir kviečia eiti pažaisti. Autoriaus sūnus taip pat buvo ir pirmasis šios knygos vertintojas - T.Dirgėla pirmuosius bandymus skaitydavo prieš miegą ir stebėdavo jo reakcijas. Knygos iliustratorė dailininkė ir dizainerė Inga Dagilė. Knygos herojui tėčiui I.Dagilė specialiai numezgė megztinį, kurį atspaudus su dažais, gautas atspaudas persikėlė į knygą. Iliustracijose panaudoti penki skirtingų languotų sąsiuvinių lapai, kurių vienas atkeliavo net iš Vokietijos, ir jam jau daugiau nei 60 metų. Dailininkė į knygą įdėjo ir sūnaus Jurgio sukurtą piešinį. Vienoje iš iliustracijų žaislai šaukiasi pagalbos net 28-iomis pasaulio kalbomis! Glamžyto popieriaus faktūra išgauta padarius atspaudą nuo suglamžyto gabalėlio gelsvo, čežančio popieriaus, tarybiniais laikais naudoto vaistinėse vaistams įsukti.