Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Jau tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams.
Už labiausiai patikusias knygas galima balsuoti iki 2020 m. vasario 14 d. interneto svetainėje metuknyga.lt, elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius.
Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2020 metų vasario mėnesį.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ vaikų knygų penketukas.

BENAS - SAPNŲ SIUVĖJAS

benas sapnu siuvejasTik po tėvų mirties Benas iš senelio sužino esąs nepaprastas berniukas – jis moka susiūti nutrūkusius žmonių sapnus ir dar bent dešimt minučių leisti jiems pabūti sapnų karalystėje… Bet netikėtai jo adatą nugvelbia porelė milijardierių, kurie tingi rūpintis savo dukra ir nori, kad ji amžinai sapnuotų ir nelįstų tėvams į akis. O kas būna, kai sapnų adata patenka į blogas rankas? Tikrai ne pyragai. Benas su seneliu ją turi žūtbūt susigrąžinti…

Pūkis karalius

pukis karaliusTai septintoji V.V. Landsbergio knygelė iš serijos „Pūkio pasakos", skirta patiems mažiausiems, tik pradedantiems skaitytojams. Knygelių apie neseniai gimusį lapiuką Pūkį serija pasakoja apie jo pažintis su aplinka: jausmais, daiktais ir sutvėrimais. „Pūkio pasakos" skirtos 2-7 metų vaikams.
Knygelė moko paprasto dalyko, kad karaliavimas – tai visų pirma rūpinimasis kitais. Išmokęs padėti mamytei, Pūkis jaučiasi kaip tikras karalius ir gauna karališkų dovanų.

Strykt pastrykt!

strykt pastryktRašytojo Pauliaus Norvilo ir iliustratorės Jurgos Šulskytės linksma ir spalvinga paveikslėlių knyga apie šiuolaikinį kiškį.

Stebuklingi senelio batai

stebuklingi senelio bataiIgnės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ jau ketvirtoji knyga vaikams.
Enrikas gyvena kaip ir visi kiti pasaulio vaikai – nenoriai dalijasi kambariu su seserimi, pasiutusiai mėgsta lakstyti mokyklos koridoriais, per pertraukas, dievina ledus ir liūdi, susidūręs su neteisybe.
Kai netenka senelio, Enrikui atrodo, kad jau niekada nebeturės tokio gero draugo, nebeišgirs tokių įdomių istorijų ir fotelis svetainėje amžinai liks riogsoti tuščias. Be tuomet jis atranda… senelio batus.
Ir prasideda stebuklai!

Lietus ir skafandras

lietus skafandras„Lietus ir skafandras“ – knyga vaikams ir tėvams, kurioje gal daugiau kalbama apie tai, kaip jaučiamės šiame pasaulyje, negu apie tai, ką čia veikiame. Tai istorija apie mergaitę, kuri labai daug galvojo apie savo baimę, kol neiškeliavo su tąja baime į kelionę po pasaulį. Tai – susitikimų ir pokalbių knyga, kurioje po žodį skleidžiasi mus supančioje gamtoje glūdinti tyla, bet tikra laumžirgiška, uodiška, dilgėliška išimtis.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ paauglių knygų ketvertukas.

Skiriama Rivai

skiriama rivaiIlona Ežerinytė - trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų "Verksnių klubas", "Šunojaus diena", "Sutikti eidą" autorė. Apysaka paaugliams "Skiriama Rivai" - ketvirtoji rašytojos knyga. Joje susipina dabartis ir praeitis, fantazija ir realybė, lyrinės istorijos ir detektyvo elementai. Įvykių centre - tėvas ir sūnus, ieškantys paslaptingo kūrinio, o randantys kur kas daugiau. Pasakojimą praturtina muzikinės iliustracijos, pasiekiamos mobiliaisiais įrenginiais.

Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys, pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta - dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį - per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų - tą beviltišką išlepusį paauglį...

Žalčių karalienė

zalciu karalienePuikiai žinomą lietuvių liaudies pasaką „Eglė – žalčių karalienė“ Vytautas V. Landsbergis atgaivina ir perkelia į realų gyvenimą, XX amžiaus Lietuvos pokarį. Apysakoje „Žalčių karalienė“ autorius vaizduoja partizanų kovų laikotarpį, kuriame šios pasakos ir tikrovės dramatiškumas nesunkiai susijungia į vientisą siužetą.
Pajūryje gyvenanti moksleivė Eglė rašo dienoraštį. Ji jauna, jautri, labai mėgsta literatūrą. Dienoraštį pradėjo būdama septyniolikos. Jos dienoraštyje – asmeniniai išgyvenimai, mintys ir potyriai, sapnai, kasdieniai įvykiai – tarp jų ir susitikimas su partizanų vadu Žilvinu 1945 m. pavasarį. Dienoraštis baigiasi 1956 metais, kai ji su keturiais vaikais iš Gotlando salos grįžta į Lietuvą aplankyti artimųjų.

Istorijos skanėstai. Pažintinė knyga vaikams ir jaunimui

istorijos skanestaiKnygoje „Istorijos skanėstai“ pateikiamos netikėtos, pamirštos ar tiesiog niekada anksčiau negirdėtos smulkmenos, šmaikščios detalės, pagyvinančios net ir visai rimtus mūsų šalies istorinius įvykius. Čia sužinosite, kokius saldumynus lakūnai Darius ir Girėnas pasiėmė skrisdami per Atlantą, kur mėgo degintis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, kaip Lietuvoje atsirado ir išpopuliarėjo krepšinis – kas išmokė lietuvius jį žaisti. Taip pat paskaičiuosime, kiek blusų galėtų būti įstrigusios Baltijos jūros gintaruose.
Knygą „Istorijos skanėstai“ sudarė Audronė Meškauskaitė ir Aurina Venislovaitė. Audronė Meškauskaitė yra žurnalistė ir rašytoja, ji yra išleidusi knygą vaikams „Interviu su daiktais“, Aurina Venislovaitė – žurnalistė, rašytoja. „Istorijos skanėstų“ dizainą kūrė ir knygą iliustravo Inga Dagilė. Išskirtinėse iliustracijos smagiai, šmaikščiai ir patraukliai tiek suaugusiems, tiek jaunesniems skaitytojams pavaizduoti aprašomi įvykiai ir asmenybės. I. Dagilė yra dizainerė, dažniausiai iliustruoja knygas vaikams.

Sukeistas

sukeistasIki šiol knygas vaikams rašiusios Kotrynos Zylės knyga „Sukeistas“ – pirmasis jos romanas, skirtas jaunimui. Tačiau autorė ir jame nenusigręžia nuo sau artimų temų – mitologijos, mistikos.
Du šešiolikmečiai paaugliai Gabija ir Gedas mokosi Dailės mokykloje, tačiau jie yra labai skirtingi. Dėl to tik dar keisčiau, kad tuo pačiu metu abu patiria tuos pačius keistus dalykus. Ar gali būti, kad jaunų žmonių jausmai sukėlė nepaprastą, mistišką dviejų pasaulių susidūrimą? Mūsų pasaulis ir tas, esantis anapus, ima lietis ir prasideda tikros keistenybės. Tamsoje skendintis mokyklos rūsys gali slėpti velnią, o ir giltinė pasirodo kiek per anksti…