Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Tomas Dirgėla – jaunas vaikų rašytojas, užaugęs Palangoje ir pradėjęs kurti jau pradinėse klasėse. Kai sykį susitiko dvi jo pusės – Meilė kūrybai ir Meilė vaikams – nebeliko nieko kito, kaip tik imti ir rašyti mažiesiems!
Autorius vertinamas ne tik literatūros kritikų, bet ir ypač mylimas skaitytojų. Jis dažnai kviečiamas į Lietuvos mokyklas ir bibliotekas pabendrauti su vaikais, papasakoti apie save ir kūrybą. Pats T. Dirgėla sako, kad tokiuose susitikimuose vaikai dažniausiai verkia. Tiesa – iš juoko. Jo nuomone, pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas.

Apie raganą Šiokiątokią

apie ragana siokiatokiaBūna raganų šiokių, būna ir tokių, bet ir šiokia, ir tokia yra tik viena – tai šios knygos ragana!
Nors gyvena miško trobelėje, augina juodą katiną ir neretai būna piktoka, visgi Šiokiatokia visai neprimena įprastos, šluotą pasikinkiusios pasakų veikėjos. Čia ji bando siekti dainininkės karjeros, atrasti bendrą kalbą su poezijos mūzomis ar vairuoti. O viską, kaip ir dera, vainikuoja meilės vainikai, pakeičiantys raganišką Šiokiostokios būdą, it varnalėšą atsineštą iš vienišos vaikystės...
Šios knygos veikėja (o gal jos burtai?) padeda jaunam rašytojui Tomui Dirgėlai įžengti į spalvingą lietuvių vaikų literatūros virtuvę. Čia autorius barsto smagius nonsenso prieskonius, kurie su stilingomis Dalios Karpavičiūtės iliustracijomis primena neriboto amžiaus skaitytojams paruoštą desertą.

Apie raganos Šiokiostokios vaikus

apie raganos siokio tokios vaikusVaikų būna šiokių ir būna tokių, bet raganos Šiokiostokios vaikai yra ir šiokie, ir tokie. Tų vaikų – visi septyni ir jie turi visokiausių bėdų ir dar visokesnių norų, jie taip pat bijo, pyksta ir išdykauja kaip ir kiti vaikai. Labiausiai jie mėgsta vaikiškai kankinti katiną vardu Pelė ir pelę vardu Katinas arba daryti įvairiausius bandymus, pavyzdžiui, su tėčio mobiliuoju telefonu. Kaip jiems sekasi gyventi su mama ragana ir tėčiu Stasiu? Kaip visą istoriją kėsinsis sugadinti pikta laumė? Sužinosite perskaitę knygą apie šiokitokiausius šiokiostokios šeimos nuotykius.
Knyga „Apie raganos Šiokiostokios vaikus“ tęsia raganos Šiokiostokios nuotykius, kuriuos Tomas Dirgėla užrašė dar 2014 metais.

Domas ir Tomas, 1 knyga. Dingusios šluotos byla

domas ir tomas dingusios sluotos bylaMiestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje sujudimas – dingo valytojo Valiaus šluota. Direktorius Liudas Mėmė nusprendžia – anokia čia bėda. Kol šluota atsiras, grindis galima iškloti laikraščiais. Deja, netikėtai užsukusiam mokyklų inspektoriui Kukulaičiui ši mintis neatrodo tokia puiki. Direktorius vaikšto susiėmęs už galvos – jei po savaitės grįžęs inspektorius ras netvarką, mokyklai bus... šakės! 

Staiga pasidaro labai svarbu, kas, kada ir kodėl pavogė šluotą. Tirti bylą imasi 4B klasės mokiniai Domas ir Tomas. Detektyvus užgriūva klausimų lavina, negana to, kažkas siuntinėja grasinančias žinutes. Viskas dar labiau susipainioja paaiškėjus, kad į visa tai įsivėlusi ir Tomo meilė Upė. Ar ji išvien su blogiukais? Ir kodėl saldainių pardavėjos rankose granatsvaidis? O kur dar poezijos konkursas...

Domas ir Tomas, 2 knyga. Išklerusio autobuso detektyvas

domas ir tomas 2 knygaAr prisimeni Domą ir Tomą? Miestamiesčio mokyklos 4b klasės mokinius? Pačius kiečiausius detektyvus pasaulyje? Jų nuotykiai tęsiasi! Šįkart Domas ir Tomas vyksta į ekskursiją. Ir visai ne į kokį nuobodų muziejų, o į pačią smagiausią vietelę pasaulyje. Ir ne šiaip kokiu kledaru, o naujutėlaičiu mokyklos autobusu BRUM ČIANG DRAGON 2381!
Deja, ne visi mano, kad ši kelionė – puiki mintis. Kas tie paslaptingi niekšai, visaip mėginantys sužlugdyti ekskursiją? Ir kokia jiems iš to nauda? Domas ir Tomas suburia komandą, pavadinimu „Komanda“, ir griebiasi naujos bylos. Ar jiems pavyks išgliaudyti šį kietą riešutėlį? Perskaityk ir sužinosi.

Domas ir Tomas, 3 knyga. Mokyklos vaiduoklio mįslė

mokyklos vaiduoklio misle 1Domas ir Tomas kviečia išnarplioti dar vieną beprotiškai įdomią ir šiurpią bylą!
Vis dar manai, kad vaiduokliai gyvena tik kapinėse, rūsiuose, apleistuose dvaruose ar kitose šiurpiose vietose? Vadinasi, dar nepažįsti vaiduoklio BŪ. Jis gyvena Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje ir privirė tiek košės, kad direktorius Liudas Mėmė tikrai nepajėgs visko išsrėbti vienas. Detektyvai Domas ir Tomas turi lygiai savaitę sugauti vaiduoklį BŪ, antraip... mokyklai šakės! Manai, nieko naujo? Taip tik atrodo. Nuotykiai su Domu ir Tomu visada būna kitokie!

Domas ir Tomas, 4 knyga. Virėjos Irenos byla

domas ir tomas virejos irenos knygaNauja Tomo ir Domo byla bus susijusi su pačia nemėgstamiausia Miestamiesčio Miestiečių mokyklos mokinių vieta – valgykla. Kas galėtų mėgti mokyklos valgykloje duodamą maistą? Tačiau Miestamiesčio Miestiečių mokyklos valgykloje vieną dieną viskas apsiverčia aukštyn kojomis – valgykla tampa sausakimša, ilgiausios mokinių eilės stovi ir laukia čia paruošto maisto. Ar gali būti, kad tai susiję su naująja mokyklos virėja Irena Kulšyte? Būtų galima tik pasidžiaugti tokia virėjos ir mokyklos sėkme, tačiau vaikams ima byrėti dantys!

Benas - sapnų siuvėjas

benas sapnu siuvejasVisi vaikai ir net suaugusieji svajoja turėti kokių nors išskirtinių gebėjimų ir daryti netikėtus dalykus. Benas tai gali. Tačiau apie tai jis sužino tik po to, kai miršta jo tėvai. Senelis atskleidžia Benui, kad jis – nepaprastas vaikas. Beno galia susijusi su sapnais, jis gali susiūti nutrūkusį sapną ir taip leisti žmogui dar bent keletą minučių miegoti ir sapnuoti. Tačiau visi stebuklingi gebėjimai naudingi tik tol, kol jie yra gerų žmonių rankose.

Beno adata, kuria jis siuva sapnus, netikėtai pavagiama ir atsiduria turtuolių porelės rankose. Jie nukniaukia adatą, nes tingi rūpintis savo dukra ir galvoja, kad viskas būtų labai paprasta, jeigu duktė tiesiog miegotų, sapnuotų ir netrukdytų tėvams gyventi... Tačiau į blogas rankas patekusi sapnų adata tikrai neatneš gėrio. Benas ir jo senelis turės ją susigrąžinti bet kokia kaina.

Lukas Šiaudelis deda iš viršaus

lukas siaudelis deda is virsaus 1Susipažink – Lukas Šiaudelis. Jis kas antrą dieną vaikšto basas, pusryčių valgo sumuštinį su dešros nuotrauka ir gyvena su tėčiu, gauja tarakonų bei žiurke, kuri nuolatos sugraužia jo namų darbus. Didžiausia Luko aistra – krepšinis, o mėgstamiausias krepšininkas – Jonas Kamuoliūnas. Nors vaikai iš Luko šaiposi, o didžiausias mokyklos peštukas net grasina susidoroti, berniukas nesiliauja lankyti treniruočių, nes turi tikslą – įrodyti, kad jis taip pat gali puikiai žaisti krepšinį.
Kas nutinka, kai į tavo rankas patenka NBA lygoje žaidžiančio krepšininko batai? O kai nenuleidi rankų ir pradedi tikėti savimi? Ar visada priešas vertas tik sutriuškinimo, o sena meilė nerūdija? Atsiversk knygą ir sužinosi.

Kai balandis buvo papūga

kai balandis buvo papuga„Kai balandis buvo papūga“ - Tomo Dirgėlos knyga vaikams, pasakojanti apie varnų pagrobtus balandžius, dingusį autobusą, svajonių išsipildymą, nuotykius jūroje ir tikrą draugystę. Knygoje „Kai balandis buvo papūga“ netrūksta ir autoriui būdingo humoro, kuris, jo manymu, yra antras šauniausias dalykas pasaulyje po vaikų!
Balandis Steponas svajoja tapti papūga. Ir ne šiaip kokia – pirato! Autobuso vairuotojas Albinas trokšta būti piratu! Ir štai sykį atsitiktinumas jiems lemia atsidurti jūroje plūduriuojančiame automobilyje. Steponas
nori išgelbėti iš vergijos paimtą geriausią draugą, o Albinui knieti rasti dingusį autobusą. Siekdami savo tikslų piratas ir jo papūga patiria keistų keisčiausių nuotykių.
Ar gali eilinis balandis vieną dieną imti ir pavirsti pirato papūga? Ar įmanoma autobuso vairuotojui tapti piratu? O jei tokia porelė atliktų dar ir kokį žygdarbį? Tereikia gerai pasvajoti, o tada įmanoma viskas! Bet geriausia pradėti nuo pirmojo šios knygos „Kai balandis buvo papūga“ skyriaus…