Kovo 12 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko armėnų pasakų kūrėjo, literatūros klasiko Hovhanesso Tumanyano pasakų pristatymas.

2019 m. visame pasaulyje buvo minimos žymaus armėnų vaikų rašytojo Hovhanneso Tumanyano 150-osios gimimo metinės, įtrauktos ir į UNESCO iškilių asmenybių jubiliejų sąrašą. Šia proga leidykla „Odilė“ Armėnijos ambasados Lietuvoje iniciatyva išleido 20 geriausių armėnų pasakų tėvo kūrinių. Žaismingos, nuoširdumu kerinčios pasakos yra skirtos jaunesniajam mokykliniam amžiui, tačiau savo išmintimi ir humoru gali sudominti ir suaugusiuosius.

Ši knyga yra išskirtinis ne tik literatūros, bet ir piešimo meno kūrinys. Ją iliustravo pripažinta armėnų dailininkė, animatorė, tarptautinių festivalių laureatė Naira Muradyan, kurios vardas 2018 m. įtrauktas į IBBY Garbės sąrašą.

„Hovhannesas Tumanianas – šviesus ir išmintingas rašytojas. Jo kūrinius skaityti tikras malonumas ir širdžiai, ir protui. Jį patiriame jau ankstyvoje vaikystėje, kai dar tik pratinamės skaityti, ir tikiu, jog tai truks iki žilos senatvės. Jeigu tau neduoda ramybės koks klausimas, gali būti tikras, kad skaitydamas Tumanianą netrukus sulauksi atsakymo“, – teigia Naira Muradyan.

Iš armėnų kalbos vertė Kristina Albertyan
Iliustravo Naira Muradyan

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.