Balandžio 29 ir 30 dienomis Nacionalinis Kauno dramos teatras atvyko į po rekonstrukcijos atsinaujinusį Klaipėdos dramos teatrą, pristatydamas Mažosios Lietuvos metraštininkės I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ inscenizaciją „Gentis“, muzikinį spektaklį visai šeimai „Kiškis pabėgėlis“ pagal Liudviko Jakimavičiaus knygelę „Lapė ir kaliošai“ bei  prancūzų autorių komediją „Tegyvuoja Bušonas!”.
Balandžio 29 dieną 18.30 val. Jean Dell ir Gérald Sibleyras „Tegyvuoja Bušonas
!“ (Didžiojoje scenoje)
Balandžio 30 dieną
12.00 val. „Kiškis pabėgėlis“ ( Mažoje salėje), 18.30 val. „Gentis“ (Didžiojoje scenoje). Bilietų galima įsigyti Klaipėdos dramos teatro kasoje, TIKETOS kasose ir www.tiketa.lt


Pirmoji I.Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ inscenizacija

Spektaklis „Gentis“ – tai literatūros klasikės Ievos Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ pirmoji inscenizacija teatro scenoje. Įdomu, kad Mažosios Lietuvos kronika virto spektakliu Kauno teatre, apkeliavo daugelį Lietuvos miestų ir miestelių, kol pagaliau pasieks Klaipėdą. Režisierius A. Jankevičius pasirinko pavadinimą „Gentis“, nes spektaklyje keliami bendrystės, šeimos, tradicijų ir vertybių klausimai. Rožės Šimonytės (akt. Inga Mikutavičiūtė) lūpomis pasakojama jaudinanti istorija apie Šimonių giminę, ją išdraskiusį pavydą ir nepakantumą. Istorijos liudininkė Rožė susitinka savo tėvus Urtę (akt.Gabrielė Aničaitė) ir Miką (akt.Aleksandras Kleinas), senelius – Krizą ( akt. Kęstutis Povilaitis) ir Ilžę ( akt. Jūratė Onaitytė). Ji sugrįžta į tą dieną, kai brolis iš pavydo pražudė brolio Šimonio gyvenimą ugnies liepsnose, mato meilės svaigulio apakintą mamą. Tai jaudinantis ir atpažįstamas pasakojimas, nes kiekvieno žmogaus likimas yra sąlygojamas kitų žmonių poelgių. „Mylėti yra menas, o mylėti ir atjausti – didelė vertybė, “ – primena spektaklio režisierius A. Jankevičius.

Vaikams ir tėveliams – nuotaikinga pasaka apie emigraciją

Pagal Liudviko Jakimavičiaus knygelę „Lapė ir kaliošai“ sukurtas spektaklis „Kiškis pabėgėlis“ (inscenizacijos autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė) – žaisminga valanda visai šeimai, nes aktoriai bendrauja su žiūrovais, čia pat scenoje virsta skirtingais personažais ir daug dainuoja. Linksmas ir spalvingas spektaklis vaikams suprantama kalba primena apie rimtą šių dienų realiją – emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Spektaklio herojus kiškis Bernadetas ( akt. Aleksandras Kleinas) priverstinai emigruoja iš gimto miško į Vilnių. Sutikęs likimo draugų ir patyręs begalę nuotykių, jis nusprendžia grįžti ten, kur geriausia...

Humoristinė istorija apie ES projektų lėšų įsisavinimą

Užtenka piktintis vietinės politikos absurdiškumu ir Europos Sąjungos paramos keistenybėmis – pagaliau iš viso to pasijuokime! Prancūzų komedijos meistrų, aktoriaus Jeano Dellaso ir dramaturgo Gérald‘o Sibleyro pjesėje „Tegyvuoja Bušonas!“ be galo šmaikščiai pažvelgiama į Europos Sąjungos paramos įsisavinimo gudrybes. Kokių tik diplomatinių ir biurokratinių fokusų nesigriebia Bušono meras, kad išgelbėtų savo kaimelį nuo išnykimo! Tikrasis Bušonas (pranc. bouchon – „kamštis") – kaimelis Pikardijoje. Per 2006 m. gyventojų surašymą jame registruota 150 gyventojų... Tačiau spektaklis ne apie jį. Bušono (lietuviškai galėtume vadinti Kamštenu) meras Žakas ( akt. Ričardas Vitkaitis) kaip įmanydamas gudrauja ir vagia Europos Sąjungos teikiamą paramą. Padedamas ištikimos sekretorės Odetės ( akt. Vilija Grigaitytė) ir brolio Nikolia ( akt.Dainius Svobonas), jis bando kamšyti vis didėjančias finansines miestelio skyles. Viskas klostosi puikiai, kol į jų atkampią gyvenvietę atvyksta Europos Sąjungos valdininkas Roberas Flapi ( akt. Artūras Sužiedėlis). ES parama, nepriklausomybės paskelbimas, karas, paliaubos – spektaklyje vyksta visi įmanomi politiniai pokyčiai ir diplomatinės gudrybės, kad tik gyvuotų Bušonas. Puikus aktorių humoristinis kvartetas ir aktuali tema pamario gyventojams!