Spalio 23 d. 14 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko šviečiamoji paskaita „Teisėjas bibliotekoje“.

Susitikimo metu bibliotekos skaitytojai galėjo susitikti su teisėjais, kurie pasidalino aktualiomis įžvalgomis apie teisėjo darbo kasdienybę: kaip tampama teisėju, kaip teisėjams yra paskiriamos bylos, kokias bylas nagrinėja apylinkių ir apygardų teismai, kiek kainuoja teismo procesas.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Algimanto Valantino, jau antrus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Teisėjas bibliotekoje“ tampa prasminga Lietuvos teismų tradicija. „Tokie susitikimai su skaitytojais parodo mūsų atvirumą – teisėjai neužsidaro nuo visuomenės, o priešingai, kviečia kalbėtis, aktyviai domėtis teismų veikla. Labai svarbu, jog gyventojus pasiekianti informacija būtų pateikta paprasta, suprantama kalba, kad būtų atsakyta į jiems rūpimus klausimus“, – sako A. Valantinas.

Kaip ir pernai, daug dėmesio bus skiriama taikaus ginčų sprendimo būdo aptarimui – teisėjai pristatys teisminės mediacijos procedūras, patars, kaip lengviau, pigiau ir greičiau išspręsti kilusius ginčus. Be to, skaitytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

Informacija paimta iš svetainės: http://www.teismai.lt/lt/naujienos/teismu-sistemos-naujienos/teisejas-bibliotekoje-suzinok-apie-teismo-ir-teisejo-darba-is-pirmu-lupu/6069

Paskaita nemokama