Sausio 19 d. 9 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Dėlionė orkestrui IV“. Trumpi šios programos koncertai vyko visą dieną skirtingu laiku įvairiose miesto erdvėse. KKO kamerinių ansamblių pasirodymai vyko kavos namuose „Kavos architektai“, I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, LCC tarptautiniame universitete, sporto ir sveikatingumo klube „Impuls“, knygyne „Pegasas“ (PC „Akropolis“), o Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje susirinko ir koncertavo visas orkestras. Meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva orkestro dėlionė skambės nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro ten, kur nesitikėtum ją išgirsti. Taip tikimasi telkti bendruomenę, muzikos gerbėjus ir surinkti orkestro dėlionę kartu su klausytojais.

„Dėlionė orkestrui IV“
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus


8:00 val. Kavos namai „Kavos architektai“ ( H.Manto g. 9)
♫ 9:00 val. I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje (Anna Luiza Aleksandrow /altas/, Ivan Bertash /altas/, Romas Grigaitis /kontrabosas/, Mindaugas Bačkus /violončelė/)
12.00 val. LCC Tarptautinis universitetas (Kretingos g. 36)
16:00 val. Knygynas „Pegasas“ /PC „Akropolis (Taikos pr. 61)
17.00 val. Sporto ir sveikatingumo klubas „Impuls“ (Liepų g. 53a)
21:00 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4) 
 
 

Sausio 8 d., 18 val., bibliotekos Galerijoje 3A buvo atidaryta dailininkės Jurgitos Rancevienės personalinė tapybos darbų paroda „Paslapčių kambarys“.

Tapytojos J. Rancevienės kūryba išsiskiria temų ir stilių įvairove. Autorė savo kūryboje nėra statiška, ji ieškanti, eksperimentuojanti. Dailininkės kūrybinę stilistiką geriausiai charakterizuoja trys skiriamieji bruožai – ekspresyvi raiška, figūratyvumas ir koloristinė įvairovė.

„Akys nemato, jei širdis joms liepia apakti“ (Seneka)

Autorė pasakoja, kad gilus savęs pažinimas išvalo ego ir išplečia empatiją. Atrandi, kad svarbu tik tai, kas tikra, nesumeluota, širdinga. „Paslapčių kambarys“ gimė po dailininkės savirefleksijos, susikaupimo. „Visi mes esame savo gyvenimo herojai ir personažai. „Paslapčių kambarys“ – tai atvira ir šaržuota mūsų virsmų, laimės, skausmų vizualizacija. Tai neparašytos, bet man priimtina išraiškos forma ištapytos emocijos, būsenos, aprengtos mistišku pasakų, sakmių bei legendų rūbu.
Svarbi užkoduota spalvos reikšmė ir judesio bei grimasų kalba, kur realybė susipynusi su fantazijomis ir sapnais. Šiame cikle, kurio pabaigos kol kas nematau, tik pradžią, pasakoju savas ir
svetimas istorijas“, – teigia autorė.

J. Rancevienės paroda „Paslapčių kambarys“ veiks iki vasario 5 d.

 

Sausio 5 d., 17 val., Lietuvos spaudos fotografų klubas kvietė į Ramūno Danisevičiaus parodos
„LIKĘ“ atidarymą bibliotekos Galerijoje 13 L. Paroda eksponuojama iki vasario 5 dienos.


Fotografas Ramūnas Danisevičius, unikalus pasaulio tyrinėtojas, kviečia apsilankyti parodoje ir
pamatyti, kaip kasdienių stebėjimų autorius dokumentuoja santykį su mus supančia aplinka.
Parodoje bus eksponuojama R. Danisevičiaus kūryba atlikta bei pateikiama įvairiomis technikomis:
nuo tradicinės žurnalistinės fotografijos veidrodiniu fotoaparatu, spalvotų pinhole iki socialiniuose
tinkluose Instagram bei Facebook publikuojamų fotografijų su komentarais. Autorius teigia, kad
fotografijų, atliktų su viena ar kita fototechnika, neišskiria kaip atskiro projekto. „Telefonas labiau
primena užrašų knygelę, kurioje gali viską pasižymėti. O štai su juostiniais fotoaparatais kiek kitaip –
daugiau apgalvoti kadrai, nespaudi visko iš eilės. O juk ir miesto tema, kuri atsispindi mano kūryboje,
praktiškai niekada nesibaigia, ją gali daryti įvairia technika nuo pavasario iki pat žiemos. O tada
belieka paimti kažkokią dalį ir iš jos daryti parodą“, – mintimis dalijasi R. Danisevičius.

Prasidedant 2018-siems Klaipėdoje viešėjo vieno žymiausių Japonijos Zen meistrų Taigen Šodo Harada Rošis mokinė Anya Seishin Platunova. Sausio 5 d. 18 val. I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje Anya Seishin Platunova skaitė paskaitą apie ZEN ir ZEN praktikas. Jos ilgametė patirtis ir žinios gali būti įdomios tiek besidomintiems budizmu, tiek norintiems geriau pažinti save.

Kas yra ZEN?

Garsus ZEN meistras Lin Či pasakojo: „Jaunystėje turėjau nedidelę valtelę. Mėgau plaukioti ja ežere. Galėdavau taip valandų valandas praleisti ramioje vienatvėje. Kartą sėdėjau užsimerkęs ir meditavau. Buvo nuostabi naktis. Iš kažkur atsiradusią valtį nešė srovė ir ji atsitrenkė į manąją. Plykstelėjo pyktis! Atmerkiau akis pasiruošęs apšaukti ramybę sutrikdžiusį žmogų, bet pamačiau, kad valtis tuščia. Mano pyktis nerado taikinio. Jam nebuvo kur dingti. Neliko nieko kita, kaip tik vėl užsimerkti ir įsižiūrėti į savąjį pyktį. Tą akimirką, kai jį pamačiau, aš žengiau pirmąjį žingsnį savajame Kelyje“.

Su kiekviena diena ZEN tampa vis labiau pažįstamas Lietuvoje ne tik iš Didžių mokytojų citatų, aprašytų mokymų, bet ir susitikimų su Mokytojais ar jų mokiniais.

ZEN, kaip rašo Vikipedija, atsirado VII a. Kinijoje ir paskui išplito į Vietnamą, Korėją, Japoniją. Šiandien jis tampa vis patrauklesniu ir Vakarų šalyse.

Paskaita vyko rusų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.
 

Gruodžio 20 d., 18 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko muzikinis spektaklis „Kalėdinis sapnas“.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybės organizuojamoje šventėje skraidė gerumo angelai, netrūko Kalėdų dvasios ir šilumos, skambėjo gerai žinomos kalėdinės dainos.

Draugija „Guboja“ , dalindamasi gerumu, kvietė visuomenę dalyvauti akcijoje „Knygų Kalėdos“.
Daugiau informacijos apie akciją: http://www.klavb.lt/lt/naujienos/787-knygu-kaledos-2017.html

Organizavo: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė.
Partneris: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka.

 

Gruodžio 19 d., 18 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Juozo Karoso muzikos mokyklos fortepijono mokytojos Loretos Vainorienės mokinių koncertas „Muzikos skrynelę pravėrus...“.

 

Gruodžio 15 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Stasio Šimkaus konservatorijos mokytojos ekspertės Rūtos Kociūtės-Agafonovienės dainavimo klasės mokinių koncertas „Kalėdų varpeliai jau skamba“.

Dalyvavo: Monika Egejevaitė, Greta Dubinaitė, Regimantas Gabšys, Evelina Liasytė, Elzė Liškauskaitė, Smiltė Murencevaitė, Domas Saulevičius, Vidgailė Vitkauskaitė ir Oksana Sokolova (absolventė).

Koncertmeisterės - Virginija Ruzgienė ir Ieva Šličiuvienė.

 

Gruodžio 11 d., 18 val., bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9A) vyko edukacinis užsiėmimas žmonėms, turintiems klausos negalią „Muzikavimo džiaugsmas“.

Gruodžio 11 d., 17.30 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Intelligent Brunch organizuojamas renginys, kuriame buvo susipažinta su gražiausiomis Šv. Kalėdų istorijomis, eilėmis ir pasakomis bei buvo galimybė padovanoti teatro spektaklį vaikams iš daugiavaikių šeimų!

„Seku seku Kalėdų pasaką“ ves puikiai klaipėdiečiams pažįstamos aktorės: Auksinio scenos kryžiaus laureatė Karolina Kontenytė ir aktorė Vaiva Kvedaravičiūtė, vaidinančios „Klaipėdos jaunimo teatre“.

Šis renginys nemokamas, tačiau buvo galima nupirkti bent vieną teatro bilietą ir padovanoti jį daugiavaikėms šeimoms.

RENGINIO ORGANIZATORIUS: Intelligent Brunch – tai skanus, protingas, linksmas, socialus ir viliojantis renginys.

Gruodžio 7 d., 18 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje profesorė Raminta Lampsatytė pristatė knygą „Gyvenimo skiautės. Marijonos Rakauskaitės gyvenimas".

M. Rakauskaitė buvo gyvybinga, spinduliuojanti žavesiu ir puikiu aktoriniu talentu asmenybė, savo sopranu turtinusi Lietuvos operą nuo 1924 iki 1948 metų.

Taip pat dalyvavo:
Paulius Užgalis (bosas-baritonas), Šiauliai.
Ugnė Lamsaitytė (pianinas), Klaipėda.