EBSCO

Elektroninė viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazė. EBSCO Publishing yra viena stambiausių elektroninės informacijos tarnybų pasaulyje, kuri siūlo informaciją humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos ir kitomis temomis.

Duomenų bazei suteikiami slaptažodžiai nutolusiems vartotojams.

ebsco

EBSCO Publishing duomenų bazių paketą papildė dar vienas išteklius - disertacijų duomenų bazė.
"Open dissertations" duomenų bazė yra atviros prieigos ir suteikia nemokamą prieigą prie 1,2 mln. disertacijų iš viso pasaulio.
Šiuo metu į duomenų bazę disertacijos darbus kelia daugiau kaip 250 universitetų ir jų ratas plečiasi.
"Open dissertations" duomenų bazė prieinama naudojant "EBSCOhost Web" sąsają.

EMERALD

Viso teksto mokslinių žurnalų duomenų bazė, kurią sudaro verslo, vadybos, marketingo, informacijos ir komunikacijos mokslų žurnalai. Tai daugiau nei 120 tūkst. straipsnių iš daugiau nei 214 žurnalų.

Duomenų baze galima naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

emerald

TAYLOR & FRANCIS

Mokslinių žurnalų duomenų bazė, kurią sudaro daugiau kaip 1320 žurnalų humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos ir kitomis temomis.

Duomenų baze galima naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

taylor francis

NAXOS MUSIC LIBRARY

Klasikinės muzikos duomenų bazė, kurioje galima rasti operos, džiazo, roko, bliuzo ir kt. žanrų muzikos kūrinių, muzikos vaikams, natų, kompozitorių biografijų, muzikos istorijos bei mokomosios medžiagos.

Duomenų bazei suteikiami slaptažodžiai nutolusiems vartotojams.

naxos

INFOLEX

Teisinėje duomenų bazėje Infolex pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.

Duomenų baze galima naudotis Informacijos skaitykloje. Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės skaityklos darbuotojų.

infolex

VYTURYS

Skaitmeninių knygų bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. Kūriniai randami pagal autorius, pavadinimus, dalis - pagal veikėjų vardus.
Skaitytojams, norintiems iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, bibliotekos darbuotojas išduos „Dovanos kodą”. Jį skaitytojas privalo suvesti į atitinkamai pažymėtą registracijos formos laukelį kurdamas asmeninę paskyrą www.vyturys.lt svetainėje.

Kodo teiraukitės Informacijos skaitykloje ir Vaikų abonemente.

vyturys

 

Pirmą kartą naudojatės www.vyturys.lt. Turite klausimų? Kviečiame pažiūrėti trumpą video filmuką ir susipažinti su Vyturio duomenų baze."

;

TEISĖKŪROS ŽINIOS (anksčiau leistas: VALSTYBĖS ŽINIOS)

Teisės aktų elektroninis leidinys, spausdinantis svarbiausius teisės aktus.

El. leidiniu galima naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į Informacijos arba Periodikos skaityklą.

teisekuros zinios

VERSLO ŽINIOS

Lietuvos verslo naujienų dienraščio pirmadienio laikraštis internete.

El. leidiniu galima naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į Informacijos arba Periodikos skaityklą.

verslo zinios

E-PAVELDAS

Portale pateikiamas Lietuvos atminties institucijose (bibliotekose, archyvuose, muziejuose) saugomo paveldo  suskaitmenintas turinys.  Dokumentinis paveldas: knygos, nuotraukos, rankraščiai, periodiniai leidiniai, bažnytinės knygos.  Muziejinės vertybės: meno kūriniai, eksponatai. Muzikos kūriniai: senosios šelako plokštelės.

epaveldas

E. KLASIKOS BIBLIOTEKA

Projektas „Lietuvių literatūros klasikos perkėlimas į elektroninę erdvę“ vykdomas Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos. E. klasikos bibliotekos kolekciją sudaro:

Senosios lietuvių literatūros klasika (XIII-XVIII a.)

Kolekciją sudaro 38 senosios lietuvių literatūros klasikos kūriniai.

Naujųjų laikų lietuvių literatūros klasika (XIX a. ir XX a. I pusė)
Kolekciją sudaro 477 naujųjų laikų kūriniai.

Šiuolaikinės lietuvių literatūros klasika.

Kolekciją sudaro 153 šiuolaikinės lietuvių literatūros klasikos kūriniai.

Visus e. klasikos bibliotekos kūrinius galima skaityti  elektroninėse skaityklėse bibliotekoje. 

eklasika

 

Kilus klausimams dėl E-leidinių ar duomenų bazių, kreipkitės į Informacijos skaityklą (3 a.), tel.: 846410345,
el. paštu: info@klavb.lt

 Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (KLAVB) Kraštotyros ir skaitmeninimo skyrius teikia šias kultūros paveldo objektų skaitmeninimo paslaugas:

  • kultūros paveldo objektų skenavimas;
  • suskaitmenintų vaizdų apdorojimas (tekstinių KPO atpažinimas, parengimas saugojimui, archyvavimui bei viešinimui);
  • tinkamų sąlygų sudarymas atminties institucijų darbuotojams, norintiems savarankiškai suskaitmeninti savo turimus KPO, prieš tai šiuos darbuotojus apmokius dirbti su Bibliotekoje esančia, konkretiems KPO skaitmeninti reikalinga įranga;
  • metodinės konsultacijos, stažuotės ir mokymai KPO skaitmeninimo klausimais.

 Lietuvos bibliotekoms ir kitoms atminties institucijoms konsoliduotos KPO skaitmeninimo paslaugos teikiamos nemokamai, kitiems fiziniams ir juridiniams asmenims – pagal Bibliotekos patvirtintus Mokamų paslaugų įkainius (PDF).

Informacija apie KPO skaitmeninimo paslaugų teikimo tvarką:

Skaitmeninimo tvarkos aprašas. (PDF)

Skaitmeninimo paraiška. (DOCX)

Skaitmeninimo paslaugos priėmimo-perdavimo aktas. (DOCX)

 Informacija: Jurga Bardauskienė, Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus vedėja Tel. 846314189 El. paštas  krastotyra@klavb.lt

 

SALIŲ NUOMA

Bibliotekoje nuomojamos šios patalpos:
Konferencijų salė 94 kv. m (80 vietų)
Renginių salė 100 kv. m (100 vietų)
Gerlacho palėpė 223 kv. m (50 vietų)
Galerija 13L (parodoms)
III aukšto holas (parodoms)
Kompiuterių klasė
Verslumo erdvė
Telefonas pasiteiravimui: 846412529

Mokymai naudotis bibliotekos elektroniniu katalogu ir duomenų bazėmis (lietuvių kalba). Mokymų metu susipažinsite su bibliotekos elektroniniu katalogu, išmoksite užsisakyti knygas bibliotekos skaityklose ir abonemente, išmoksite rezervuoti dokumentus ir prasitęsti jų grąžinimo datą, išmoksite naudotis Lietuvos viešųjų ir universitetų bibliotekų paieškos sistemomis, susipažinsite su straipsnių paieška. Išmoksite naudotis bibliotekos elektroninėmis knygomis. Mokymų metu pristatysime užsienio duomenų bazes: EBSCO, EMERALD, NAXOS MUSIC LIBRARY, TAYLOR&FRANCIS.
Grupėmis ar individualiai į mokymus galima registruotis Informacijos skaitykloje (II a.), telefonu: 846410345, elektroniniu paštu: v.pociene@klavb.lt

Skaitmeninis raštingumas pradedantiesiems (lietuvių kalba) - tai mokymai, kurių metu klausytojams suteikiama teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, leidžiančių savarankiškai naudotis kompiuteriu, susipažinti su tekstų tvarkymo programa MS Office Word. Mokymų metu suprasite, kaip ieškoti informacijos internete, įsirašyti informaciją į USB, susikursite elektroninį paštą, išmoksite siųsti ir gauti laiškus, dalintis nuotraukomis. Pateikiamos pagrindinės saugumo internete žinios. Mokymai skirti neturintiems darbo su kompiuteriu įgūdžių.
Mokymai vyksta 5 dienas po 2 valandas pagal iš anksto sudarytas grupes.
Registracija vykdoma bibliotekos Interneto skaitykloje (II a.), telefonu: 846410345, elektroniniu paštu: internetas@klavb.lt

Jeigu turite atsiliepimų, pasiūlymų ar pageidavimų dėl konsultacijų ir mokymų, rašykite el. paštu: internetas@klavb.lt

Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriuje kaupiama literatūra bei teikiama informacija apie Klaipėdą ir Klaipėdos kraštą.
Skyriaus rankraščių ir archyvų fonduose saugomi: AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.) archyvas, žymių klaipėdiečių rankraščiai (B. Aleknavičiaus, S. Šemerio, P. Drevinio, V. Kaltenio, I. Simonaitytės ir kt.). Nuo 2011 m. pradėtas kaupti Klaipėdos foto ir video archyvas, kuriame yra klaipėdiečių fotografų A. Šeštoko, A. Dapkevičiaus, A. Ulozevičiaus bei kitų fotografų fotodokumentai.

Šiais archyvais galima naudotis Kraštotyros skaitykloje iš anksto užsakius el. paštu krastotyra@klavb.lt. arba tel. 846314189. Užsakymas ir paieška įvykdoma per tris darbo dienas. Daugiau apie naudojimosi taisykles.

Kraštotyros skaitykloje veikia nuolatinė AdM archyvo ekspozicija.

Darbo laikas
Darbo dienomis ir šeštadieniais: 10–17 val. (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. šeštadieniais nedirbame)
Kontaktai:
krastotyra@klavb.lt. tel. 846314189