Šią savaitę suskubome prisidėti prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos – bibliotekos 3D spausdintuvu pradėjome spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie bus skirti medikams. 3D spausdintuvai, iki šiol naudoti kūrybiniams projektams ir edukacijoms, šiuo atsakingu laikotarpiu tapo įrankiu, kurio pagalba galima gaminti apsaugos priemones nuo sparčiai plintančio koronaviruso.

50-čiai rėmelių atspausdinti reikia maždaug 1 kg medžiagos. Laikikliai spausdinami pagal UAB „3Dcreative“ specialistų parengtus failus. Tai palengvino bibliotekai šią užduotį ir leido iš karto imtis veiksmų, kad būtų užtikrintas didesnis Lietuvos medikų saugumas. Bibliotekos informacinių technologijų specialistai informavo, kad per pirmą dieną jau turime pagamintus 4 rėmelius. Planuojama, kad biblioteka kiekvieną dieną galės atspausdinti 6 rėmelius – 2-jų laikiklių spausdinimas užtrunka 4 valandas.

3D spauda

Apsauginiai skydai dengia veidą, taip sumažindami kontakto su lašeliniu būdu plintančiu virusu tikimybę.  Atspausdintų rėmelių partija bus papildyta skydais ir keliaus į artimiausias Klaipėdos regiono gydymo įstaigas.

3D spauda

„Robotikos mokyklos“ nuotrauka