2019 m. lapkričio 15-16 dienomis bibliotekoje vyko KIDE (Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją) organizuojamas Eko-festivalis „Kitokios Kalėdos“.

Renginio tikslas − prisidėti prie taršos mažinimo plastiku Klaipėdos mieste ir pajūryje. Renginio metu buvo pabrėžiama atliekų rūšiavimo svarba ir vartotojiškumo mažinimas.

Eko-festivalyje dalyvavo Klaipėdos miesto moksleiviai ir bibliotekos lankytojai. Platus dirbtuvių pasirinkimas masino dalyvauti dviejų dienų renginyje bei palaikyti darnią idėją. „Kūrybos kampas 360“ ir „Kita Forma“ dirbtuvėse dalyviai susipažino su antrinių žaliavų panaudojimu bei dalinosi asmenine patirtimi; buvo gaminami Advento kalendoriai bei draugiški aplinkai stalo žaidimai. Viso renginio metu vyko prezentacinė UAB „NULA“ gaminių be plastiko mugė.

Eko-festivalio „Kitokios Kalėdos“ renginyje vyko ne tik dirbtuvės, tačiau žinių buvo galima pasisemti ir iš pranešimų-diskusijų. Dėkojame Dr. A. Balčiūnui už Baltijos jūros tvarios ateities vizijų pristatymą bei M. Apulskiui už bibliotekos eko-indėlio pranešimą. Visą renginį reziumavo išsami diskusija „Tvaraus vartojimo iššūkis—ką darysime su plastiku?“, kurioje dalyvavo „Kūrybos kampas 360“, KU Jūrinių tyrimų instituto, UAB „KRATC“, UAB „NULA“, LR aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės, UAB „Orion Global PET“, bei UAB „Neo Group“ atstovai. Diskusiją rasite čia: https://bit.ly/2rVA9Rx