Sausio 22 d., 17 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje bus nominuotas 32 – asis literatūrinės Ievos Simonaitytės premijos laureatas Sigitas Poškus. Dalyvaus premijos mecenatas UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Vedėjas Juozas Šikšnelis.

Literatūrinės I. Simonaitytės premijos tradicija užgimė 1987 m., kai Klaipėdos raj. „Jaunosios gvardijos“ kolūkis ir LRS Klaipėdos skyrius pasirašė sutartį dėl premijos steigimo. Pirmuoju laureatu tapo rašytojas R. Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“. Iš 31 premijos tik 21 įteikta už prozą,10 premijų už poeziją.

Sausio 26 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyks atsiminimų knygos „Aš esu Etmės Evė. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ (2017) sutiktuvės, kurią parengė Vilniaus universiteto profesorius habil. dr. Domas Kaunas, dailininkas profesorius Alfonsas Žvilius.

Ieva Simonaitytė (1897–1978) ‒ viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, savo kūriniuose talentingai įamžinusi Mažosios Lietuvos krašto tragišką likimą ir jo gyventojų – lietuvių – etninius savitumus. Pažymint jos gimimo 120-ųjų metinių sukaktį Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje minėjimo programoje buvo numatyta parengti ir išleisti atsiminimų knygą Aš esu Etmės Evė. Ją sudaro Vilniaus universiteto profesoriaus Domo Kauno 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie I. Simonaitytės gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą. Knygoje taip pat skelbiamos archyvinės nuotraukos ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis – įprasminti socialines ir kultūrines naujoves pralenkusios garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą.

Pranešėjai:
Klaipėdos universiteto profesorė R. Bončkutė, VDU doktorantė I. Antanaitytė ir knygos sudarytojas, Vilniaus universiteto profesorius habil. dr. ir Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys – akademikas Domas Kaunas. Renginį ves Jurga Bardauskienė.

Įėjimas laisvas
Maloniai kviečiame

Visus mokančius ir mėgstančius vokiečių kalbą bei neabejingus vokiečių kalbai ir kultūrai kviečiame burtis į vokiečių kalbos mylėtojų klubą „SESSELLESUNGEN“/„SKAITYMAI FOTELYJE“.

Nėra jokių amžiaus, interesų, profesinių bei kitų apribojimų. SVARBU - noras kalbėti, skaityti, klausyti, bendrauti vokiečių kalba.
Pirmasis susitikimas įvyks vasario 13 d. (antradienį) 17.30 val. vokiškų leidinių bibliotekoje ( III a.).
Numatomi susitikimai kartą mėnesyje.
Išankstinė registracija nereikalinga, bet, jeigu turite klausimų, kreiptis: el. paštu vokieciu@klavb.lt arba tel.: 8~46 410345 į bibliotekininkę Ariną.

KVIEČIAME IR LAUKIAME VISŲ SUSIDOMĖJUSIŲ

I. Simonaitytės biblioteka kviečia į NEMOKAMUS kompiuterinio raštingumo mokymus tuos, kurie nemoka naudotis kompiuteriu. Mokymų metu dalyviai susipažins su Windows operacine sistema, Microsoft programų paketu, interneto naršyklėmis, susikurs elektroninį paštą bei išmoks, kokių saugumo priemonių reikia laikytis, naršant internete.

Registracija I. Simonaitytės bibliotekos interneto skaitykloje arba tel. 8 46 410 345.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka atidarė naują Edukacinę Erdvę. Tai erdvė visiems, siekiantiems tobulėti, kurti, bendradarbiauti bei mokytis visą gyvenimą. Pasitelkdami įvairias tradicines bei inovatyvias edukacijų formas čia sieksime skatinti visuomenės kūrybiškumo tobulėjimą. Kviečiame atrasti platų Edukacinės Erdvės kultūrinių–edukacinių paslaugų spektrą vaikams, šeimoms, suaugusiesiems, pedagogams bei senjorams.
 Lauksime Jūsų darbo dienomis nuo 10 val. iki 18 val.

Susitikime Edukacinėje Erdvėje!

Apie Edukacinę Erdvę

Prancūzų instituto Lietuvoje mediateka surinko naują kilnojamą meno albumų kolekciją „Art“, kurią sudaro 67 leidiniai apie šiuolaikinę kūrybą bei kultūrinį paveldą. Ši kolekcija jau trečius metus sėkmingai keliauja po Lietuvos bibliotekas.

Kilnojama meno albumų kolekcija „Art“ yra eksponuojama III aukšte, Vokiškų leidinių bibliotekoje iki 2018 kovo 1 d.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kviečia pasinaudoti galimybe gauti nemokamą teisinę pagalbą, teikiamą Vilniaus universiteto Teisės klinikos. Konsultacija vykdoma Skype programa. Konsultuoja VU Teisės fakulteto vyresniųjų kursų studentai. Teisės pagalbos kokybę padeda užtikrinti profesionalūs advokatai ir Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Ši paslauga teikiama bibliotekos interneto skaitykloje.
Trys žingsniai, norint gauti teisinę pagalbą:
1)Užsiregistruoti www.teisesklinika.lt arba tel. 867025165 ir pranešti, kad norite konsultuotis internetu.
2)Susitarti dėl tinkamo laiko ir pasiruošti svarbiausius dokumentus.
3)Skype programa skambinti Vilniaus universiteto Teisės klinikai.
Į VU Teisės kliniką gali kreiptis visi, susidūrę su iškilusiais teisiniais klausimais ir užsiregistravę konsultacijai virtualiu būdu. Naudojantis internetu galite matyti ir girdėti teisininką, konfidencialiai siųsti bei gauti dokumentus. Platesnė informacija video medžiagoje.

;

Bibliotekoje ir už jos ribų vyksta žaidimo pristatymai ir popietės, skatinantys labiau domėtis lietuvių bei užsienio literatūra. Žaidimas jau yra tapęs proto mūšiu, kuriame dalyvauja ne tik studentai, moksleiviai, bet ir įvairaus amžiaus suaugusieji. Jo pristatymas vyko Klaipėdos regiono bibliotekose, mokyklose, Klaipėdos universitete, Vilniaus knygų mugėje bei įvairiuose Lietuvos miestuose.

„KNYGOSŪKIO“ ŽAIDIMO AKIMIRKOS

„KNYGOSŪKIO“ KŪRĖJAI