Sanitarinė

Birželio 28 d. (penktadienį) biblioteka NEDIRBS

Primename, jog bibliotekos ne darbo metu knygas galite palikti knygų grąžinimo dėžėje, esančioje prie bibliotekos vartų.

Vasaros festivalis

Du mėnesius klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai kiekvieną savaitę galės gerėtis Lietuvos kino klasika tapusiais vaidybiniais filmais (ketvirtadieniais), koncertais (penktadieniais).

Liepos mėnesio trečiadieniais vyks teatro dirbtuvėlės vaikams, o rugpjūčio – Klaipėdos rašytojai ir žurnalistai surengs Vaižganto skaitymus. Festivalio programoje – numatyti ir trijų parodų atidarymai. 

Renginiai vyks 

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje ir Saulės laikrodžio kieme / Kavinėje „Pauzė“*

KNYGOMATAS

Ar kada pagalvojote, kad būnant prekybos centre galima „pasikrauti kultūros“? Atsakymas – taip! Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pirmoji šalyje visuomenei pristato naują paslaugą – automatizuotą knygų išdavimo sistemą – KNYGOMATĄ. Dabar pasiimti leidinį bus labai paprasta ir patogu. Nebereikės eiti knygų rinktis į  biblioteką, nes tai bus galima padaryti lankantis Klaipėdos PC „Akropolis“. Knygą iš KNYGOMATO norinčiam pasiimti asmeniui reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o jį nuskenavus po specialiu skeneriu išsirinkti norimą leidinį iš tuo metu esančio asortimento.

Paplūdimio biblioteka

Nuo birželio 18 iki liepos 20 dienos (išskyrus sekmadieniais ir pirmadieniais) II Melnragėje, prie gelbėtojų stoties, veiks Paplūdimio biblioteka! 

Jei vasarą leidi prie jūros, būtinai užsuk į bibliotekos organizuojamą paplūdimio skaityklą. Joje rasi ne tik įvairius leidinius, žurnalus, laikraščius, bet ir specialią Vasara su knyga lentyną, kurioje bus sudėliotos knygos pagal šių metų užduotis!

Taip pat kasdien Jūsų lauks naujausi dienraščio „Vakarų ekspresas“ numeriai!

Dirbsime nuo 11 iki 17 val. ir tik esant geram orui.

Rekomenduojama turėti skaitytojo pažymėjimą. 

Iki susitikimo prie jūros!

Laikas

Mieli skaitytojai, nuo š. m. birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. biblioteka dirbs viena valanda trumpiau, nuo 10 iki 18 val.

Šeštadienį ir sekmadienį biblioteka NEDIRBS.

Kiemsargis

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ieško kiemsargio (-ės) 0,5 etato! Atlyginimas minimalus.

Reikalavimai - užtikrinti švarą ir tvarką bibliotekoje ir jos teritorijoje.

Darbo vieta: Herkaus Manto g. 25, Klaipėda.

Kreiptis: tel.846 412537, mob. 8 698 71912 arba el. paštu ukis@klavb.lt

Konkursas

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka skelbia konkursą 500 Eur stipendijai bei trijų savaičių rezidencijai Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre Nidoje (Skruzdynės 9, Nida). Rezidentas turės sukurti esė žanro kūrinį apie Neringos kraštą bei surengti keletą savo kūrybos vakarų miesto bendruomenei. Gavusio stipendiją rezidavimo laikotarpis: rugsėjo 16 – spalio 6 d.

Tyrimas

Nacionalinė biblioteka, bendradarbiaudama su įmone Kantar nuo š. m. gegužės 27 d.  visose Lietuvos viešosiose bibliotekose pradėjo vartotojų apklausą, skirtą viešosios interneto prieigos poveikio vertinimui. Surinkti duomenys reikalingi siekiant tobulinti bibliotekos teikiamas paslaugas, kokybiškai aptarnaujant vartotojus, atkreipiant dėmesį į jų teikiamus skundus/prašymus. Šia apklausa siekiama ištirti vartotojų nuomonę apie bibliotekas  bei naudojimosi internetu įpročius bei įgūdžius, bendrą požiūrį į biblioteką. Klausimynas lankytojams bus prieinamas gegužės - rugpjūčio mėn., apklausoje gali dalyvauti 16 metų ir vyresni bibliotekų lankytojai. Anketos pildymo trukmė – apie 15-20 min.

Danutės Dapkevičienės parodos plakatas

Nuo liepos 12 d. iki rugpjūčio 12 d. bibliotekos galerijoje 3A bus eksponuojama Danutės Dapkevičienės pirmoji personalinė fotografijos darbų paroda „Spalva vs forma“. Parodoje siekiama  atskleisti aplinką spalvomis ir formomis.

Danutė Dapkevičienė gimė 1985 m. Klaipėdoje. Baigė muzikos pedagogikos bei teisės ir valdymo studijas. Nuo 2017 m pradėjo aktyviau domėtis fotografija. 2018 m kartu su Vaidotu Dapkevičiumi surengė pirmąją bendrą fotografijos parodą „Debiutas“. Parodoje eksponuotas autorių žvilgsnis į miestą - Klaipėdos, Rygos, Berlyno, Dublino, Reikjaviko, Florencijos ikoninių pastatų ir urbanistinių erdvių vaizdai, koduoti šviesos ir formos, atspindžio grafikos, netikėto rakurso priemonėmis.

 

 

Prisijungusi Lietuva

 Į Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekas kovą, balandį ir gegužę rinkosi gyventojai ne tik spaudos, knygų skaityti, tačiau ir dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose. Informacijos paieška, e. sveikatos paslaugos, saugumas internete – tai aktualiausios mokymų temos.

„Atėjau į pradedančiųjų mokymus tikėdamasi, kad įgysiu trūkstamų kompiuterinio raštingumo žinių”, – savo lūkesčiais dalinosi Violeta Mikluš, atėjusi į Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos rengiamus mokymus, vykstančius gegužės 20-28 dienomis. Rengiamuose projekto mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.

Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 3500 dalyvių visoje Lietuvoje, Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje minimu laikotarpiu mokymus lankė 50 žmonių.

Paklausus Violetos Mikluš kaip jai sekasi, ar mokymai atitiko lūkesčius, ji atsakė: „Mokymai intensyvūs ir naudingi. Dabar bandysiu pritaikyti įgytas žinias kasdieniame gyvenime”. Ateityje ji norėtų sužinoti apie skaitmeninių nuotraukų redagavimą, tad registruosis mūsų bibliotekoje vykstančiuose skaitmeninio raštingumo mokymuose „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”.