Specialiai 21-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei sukurtas orientacinis žaidimas „Literatūrinė medžioklė“ kviečia pasivaikščioti po Klaipėdos senamiestį ir sumedžioti literatūrinių Klaipėdos tarpukario ženklų.

Specialiai 21-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei sukurtas virtualus žaidimas šeimoms „Knygomūšis“ kviečia smagiai praleisti laiką su šeima ar draugais, pasivaržyti ir laimėti prizų. Net trys komandos sulauks bibliotekos įsteigtų prizų!

Petys už laisvę

Jeigu jūsų tėvams, seneliams ar kitiems brangiems žmonėms yra 65-eri ir daugiau metų, paraginkite juos gauti jiems priklausančią nemokamą vakciną nuo COVID-19. Šiuo metu senjorai skiepijami prioriteto tvarka. Tai vienintelis mokslo įrodytas būdas apsisaugoti nuo gyvybei pavojingo viruso ir galimybė grįžti į įprastą gyvenimą. Jeigu iki šiol jie nesulaukė kvietimo skiepytis, kreipkitės į savivaldybę dėl daugiau informacijos.

Būkime sveiki – dėl savęs ir tų, kuriuos mylime!

Kontaktai, kur galite registruotis vakcinai (PDF, 1,88 MB)
Ką turėčiau žinoti apie vakciną? Atsako gydytoja, sveikatos laidų vedėja, sveikos gyvensenos ambasadorė Irena Pivoriūnienė (PDF, 2,19 MB)
Ką turėčiau žinoti apie vakciną? Atsako LSMU profesorius, laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas (PDF, 2,83 MB)

Nuotrauka: Suzy Hazelwood iš pexels.com

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka karantino laikotarpiu teikia neskolinamų į namus dokumentų (periodinių leidinių ir dokumentų išleistų iki 1945 metų) skenavimo paslaugą.

Biblioteka kasmet įsigyja įvairių rūšių ir tematikos leidinių, kad čia užsukę rastumėte tai, ko jums reikia mokslams, darbui, laisvalaikiui ir, žinoma, poilsiui. Pandemijai pakoregavus visų mūsų gyvenimus dar kartą suvokėme, kiek šalia mūsų daug žmonių, kuriems svarbi knyga ir kultūra. Darėme viską, kad į jūsų rankas patektų knygos, kurios suteiktų ryškių emocijų ir išgyvenimų, atvertų naujas temas ir horizontus bei paįvairintų laisvalaikį. 

Džiaugiamės, kad jumyse randa atgarsį mūsų organizuojami renginiai, edukacijos, kūrybiniai užsiėmimai, kuriami virtualūs produktai, laisvalaikio pramogos, specializuotos erdvės. Jūsų entuziazmas ir dalyvavimas tradiciniuose metų įvykiuose – Kalėdų eglučių kiemelio iniciatyvoje ir Klaipėdos knygų mugėje – įkvepia mus siekti daugiau, ieškoti naujų kūrybinių sprendimų, plėsti paslaugas ir mažinti ribojančius laiko bei erdvės atstumus. 

saugesnio interneto savaitė 2021

Vasario 9 d. 150 pasaulio šalių minima „Saugesnio interneto diena” (angl. Safer internet day). Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę, organizuojant teminę akciją „Saugesnio interneto savaitė“.

diana latvė

Šiemet Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos skyrimo komisija nutarė, kad 35-oji literatūrinė premija už novelių romaną „Memelio gaisras“ skiriama jo autorei, biologei Dianai Latvei. Novelių romane literatūrinėmis priemonėmis atskleidžiamas Klaipėdos krašto, vokiškojo Memelį ir naujai sukurtos sovietinio stiliaus Klaipėdos, gyvenimas ir humanistinės tradicijos, atveriama turtinga krašto istorija.

leopoldo-alexanderio-vila

Ar žinote, kur Klaipėdoje ieškoti Miko Otono Gudaičio, Gustavo Juozupaičio, Jono Užpurvio, Anso Bruožio, Viliaus Gaigalaičio pėdsakų? Ką žinote apie vokiškai rašiusius ir didelę meilę gimtajam kraštui savo kūriniuose skleidusius Rudolfą Naujoką (Rudolf Naujoks), Erichą Karšį (Erich Karschies), Evaldą Svarsą (Ewald Swars), Alfredą Brustą (Alfred Brust)? Kokie keliai į Klaipėdą atvedė Paulį Bocką (Paul Bock)?

Leidinių skolinimo terminalas Registratūroje

Suvaržymų akivaizdoje pramogų ir veiklų, kurios leistų prasiblaškyti, įsileisti naujų minčių ir idėjų, įsiklausyti į save, susiplanuoti ateitį ir patirti naujų išgyvenimų, lieka vis mažiau. Tai puikus metas paimti knygą į rankas ir nukreipti dėmesį nuo kasdienių rūpesčių bei įtampą keliančių naujienų.  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą, kuri skaitytojams leis pasiskolinti knygą bekontakčiu būdu.

edukacijos skaidrė

Proveniencijos – tai knygos priklausomybės ženklas išreikštas asmenų ir institucijų įrašais, spaudais, ekslibrisais, įvairiomis marginalijomis, lipdėmis. Būtent jie – klaipėdietiški antspaudai, kuriuose dominuoja Klaipėdos miesto herbas – padėjo atstatyti ir sugrąžinti Klaipėdoje tarpukariu (1920–1945  m.) veikusios bibliotekos rinkinį į savo namus Herkaus Manto g. 25 numeriu pažymėtą Hermano Gerlacho pastatą, kuriame dabar įsikūrusi Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.