Projekto tikslas: propaguoti lietuvių rašytojų kūrybą, vystyti tarpkultūrinį tarptautinį bendradarbiavimą, užtikrinti profesionalaus meno sklaidą.
Projekto trukmė: 2012 m. kovo – gruodžio mėn.
Projektą remia: LR kultūros ministerija.
Projekto partneriai: Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilalės savivaldybės rajono viešoji biblioteka, Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka, Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Trumpas projekto pristatymas: šis projektas – „Literatūrinis džiazas: poezijos bliuzas“ – vyko jau trečią kartą. Šiuo projektu siekiama sujungti džiazo muziką ir pajūrio tematikos literatūrinius meno kūrinius per projekcijas. Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu bibliotekos kiemelyje buvo sukuriamos kamerinės erdvės, kuriose poetai ir aktoriai skaitydavo jūrinės tematikos poeziją, o šalia jų pagal skaitomą tekstą improvizuodavo profesionalūs džiazo muzikantai. Pasiekti rezultatai: suburta Profesionalių rašytojų ir aktorių grupė (Gintaras Grajauskas, Linas Poška, Virginija Kochanskytė, Sigutis Jačėnas), sukurta videoprojekcija „Džiazas, poezija ir jūra...“, parengta ir eksponuota fotografijų paroda ( Klaipėdos ir Vilniaus menininkų), taip į projektą įtraukti profesionalūs Pilies džiazo muzikantai (Petras Vyšniauskas, Žygimantas Laurinavičius, Vitalijus Dobrovolskis). Iš viso projekto renginiuose apsilankė apie 6 000 lankytojų.