Rugpjūčio 25 d. Klaipėdos viešosios I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojai pakvietė į naujo projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės-krašto pažinimui“ pradžios renginį. Projektas įgyvendinamas vykdant Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Bibliotekos pažangai 2“.

Projektas „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės-krašto pažinimui“ skirtas ugdyti visuomenę skaitmeninėje erdvėje, įtraukiant bendruomenes į skaitmeninio turinio apie krašto kultūrą bei istoriją kūrimą ir naudojimą. Projektu siekiama stiprinti kultūrinio tapatumo jausmą, skatinti bendruomeniškumą ir bendrą veiklą dalinantis kultūrine  ir istorine atmintimi, bendromis vertybėmis.

Vykdant projektą bus plečiamas interaktyvus Krašto gidas (www.kraštogidas.lt), kuriame galima rasti skulptūrų, aikščių, pastatų, gatvių, paminklų ir kitų lankytinų objektų vietas, įtraukiant visą Klaipėdos krašto regioną  ir Plungės rajoną. Bus bendradarbiaujama su bendruomenėmis, kurios padės rinkti, apdoroti informaciją ir ją patalpinti internete. Vykdant projektą bus kuriamas interaktyvus žaidimas, mobilioji programėlė, krašto gyventojai bus kviečiamu į edukacines ekskursijas, kurios padės sužinoti daugiau apie savo kraštą.

Renginio metu projektą pristačiusi viena iš projekto vadovių Toma Gergelienė papasakojo, jog prie projekto prisidės ne tik I. Simonaitytės biblioteka, bet ir projekto partneriai - Kretingos, Plungės bibliotekos bei Pajūrio regioninis parkas.

Sėkmės projekto vykdyme linkėjo renginyje dalyvavę I. Simonaitytės bibliotekos globėjai: Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Seimo narys Eligijus Masiulis bei projekto „Bibliotekos pažangai 2“ projektų bendruomenėms koordinatorė Giedrė Čistovienė. Būsima projekto nauda džiaugėsi projekto naudos gavėjai Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų atstovai.