Kovo 15 d. Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Skaitmenintų kultūros paveldo e. produktų kūrimas ir sklaida". Jame daugiausia buvo kalbėta apie Internetinę Pasvalio krašto biblioteką www.pasvalia.lt, kuri pasipildė ir elektroniniu gidu, kuris visuomenei buvo pristatytas seminaro metu.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui“ vadovė Toma Gergelienė susirinkusiems pristatė sėkmingai sukurtą Krašto paveldo gidą (www.krastogidas.lt) bei jo ateities planus – netrukus pasirodysiančią mobiliąją programėlę Klaipeda Heritage guide ir edukacinį žaidimą vaikams. Programėlė skirta keliaujantiems Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajonuose. Viešam naudojimui ketinama ją paleisti nuo balandžio 1 d., o edukacinį žaidimas – gegužės 1 d. Jis padės vaikams ne tik linksmai praleisti laiką, bet ir žaidžiant sužinoti bei pažinti regiono kultūros paveldą. Taip pat pristatymo metu buvo apžvelgta kaip šios dvi, didžiules galimybes suteikiančios priemonės, padės skleisti žinią apie Krašto paveldo gidą bei jame esančia naudingą informaciją.

Seminaro metu taip pat pasisakė UAB Dizi direktorius Juozas Markauskas, kurio atstovaujama įmonė prisideda kuriant abu gidus – www.pasvalia.lt bei www.krastogidas.lt. Taip pat kalbėjo Lijana Markevičienė, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos krašto kultūros dokumentavimo centro vyriausioji bibliografė, kuri prisiminė ir pristatė visiems kelią nuo „Pasvalios" pradžios iki „Pasvalios" e. gido sukūrimo.

Parengė: vyresn. metodininkė Toma Gergelienė, 2016 m.