2016 m. rugsėjo 28-29 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko Tarptautinė konferencija Išsklaidytos bibliotekos – išsklaidytas paveldas: daugybė būdų pažinti“. Konferenciją organizavo Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka.

Konferencija buvo norima atkreipti dėmesį į dokumentinį paveldą, kuris yra pasaulinės atminties dalis, liudijanti apie istorinius, politinius, kultūrinius, socialinius procesus, turėjusius įtaką visuomenės vystymuisi, valstybių kūrimuisi ir žlugimui, mokslo raidai, asmeniniams likimams. Karai, teritorijų perdalijimai, politinių sistemų griūtys turėjo pasekmių istorinių kolekcijų, bibliotekinių, muziejinių ir asmeninių rinkinių išsklaidymui po įvairias institucijas, naikinimui. Kiekviena šalis turi tokio dokumentinio paveldo, kuris vienokiu ar kitokiu būdu darė įtaką pasaulio įvykiams, istorijos raidai, kultūros klestėjimui bei visuomenės evoliucijai, ir iki šiol liudija apie praeitį. Tokie dokumentai turi būti ne tik išsaugoti, bet žinomi ir viešai prieinami.
Konferencijoje Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus vedėja Jurga Bardauskienė skaitė pranešimą „Klaipėdos kultūrinio palikimo beieškant: rekonstruojamos bibliotekos atvejis“.
Konferencijos programa (PDF 560 KB)