B3C58270 105F 4225 8BE8 060A8DE251D3"Developing Youth Workers' Competences in Finland” ERASMUS+ programa.

Organizatoriai: Youth Centre Marttinen

2019 m. rugsėjo 29 d. – spalio 3 d. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Darina Detolli dalyvavo "Developing Youth Workers' Competences in Finland” ERASMUS+ programoje Suomijoje. Programos organizatorius - Youth Centre Marttinen (Marttinen jaunimo centras). Organizatorius kuravo veiklą visos programos metu. Šio tarpsektorinio vizito tikslas buvo įsigilinti kaip žinios, įgautos formaliojo ugdymo sistemoje, gali būti pritaikomos praktiškai – neformaliajame ugdyme, darbe su jaunimu bei susipažinti su Suomijos kultūra, politinėmis ir švietimo struktūromis, susijusiomis su darbu su jaunimu. Programoje dalyvavo Armėnijos, Austrijos, Kipro, Čekijos, Suomijos, Gruzijos, Graikijos, Airijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Moldovos, Norvegijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, ir Ukrainos darbo su jaunimu atstovai.

Įvyko susitikimai ir diskusijos su jaunimo darbuotojais, mokytojais, tyrėjais, studentais, veikiančiais darbo su jaunimu srityje Suomijoje. Buvo lankoma South Ostrobothnia Folk aukštoji mokykla, dalyvauta tuo metu vykusioje paskaitoje bei egzamine. Ne tik paskaitų metu, tačiau ir atsiskaitymų metu naudojami kūrybiški mokymo metodai. Tai profesinė mokykla, kurioje gali mokytis bet kurio amžiaus žmonės, norintys dirbti su jaunimu. Studentai mokosi tokių dalykų kaip: tarpusavio pagarba, tolerancija, kritinis mąstymas ir kt. Pagrindinis klausimas, skirtas dėstytojams—kaip yra vertinama, ar studentas „išmoko“ abstrakčių būdo bruožų. Šioje mokykloje vertinama, kokius mokslinius šaltinius naudojo, kokia studento iškalba. Tuomet tikrinama pasitelkus vertinimo kriterijus.

Taip pat buvo aplankyti jaunimo centrai ir kituose miesteliuose. Ypatybė—kiekvienas jaunimo centras turi biliardo stalas, nes anot suomių, tai žaidimas, kuris sukuria bendruomeniškumą, skatina kritinį mąstymą.

Vizitas tapo naudingas abiem pusėms – tiek suomiams, tiek ERASMUS+ programos dalyviams. Praplėstas akiratis, pasidalinta savo šalies patirtimi dirbant su jaunimu bei susipažinta su suomių jaunimo švietimo sistema.

Aplankyta: Tampere, Virrat, Ilmajoki, Seinäjoki, Seppälä. Aplankytas Marttinen jaunimo centras, South Ostrobothnia Folk aukštoji mokykla, naujoji Seinäjoki biblioteka, Toiska ir Seppälä jaunimo centrai.