Lapk. 12
2019

Edukacinė erdvės tikslas – skatinti neformalųjį ugdymą rengiant įvairius užsiėmimus, pradedant nuo tematinių skaitymo sesijų iki praktinių dirbtuvių su kompetentingais lektoriais. Kodėl mes tai darome? Mūsų tikslas yra ne tik priversti žmones kažką veikti, bet taip pat burti bendruomenes ir sukurti svarų indėlį į mūsų nacionalinį, kultūrinį, bei istorinį paveldą ir tapti labiau išmintingais kasdieniame gyvenime. Dėl šių pagrindinių priežasčių, Edukacinė erdvė siūlo keletą Kultūros paso edukacijų. 1. Knygų įrišimo dirbtuvės: vieno taško istorija. Edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai susipažins su lietuvių kalbos istorija, vykdys įvairias kalbines bei kūrybines užduotis, išmoks įrišti knygas senoviniu būdu. Užsiėmimo metu bus pabrėžiama medžiagų antrinio panaudojimo svarba: kuriamos tvarios aplinkai knygelės. Užsiėmimas skirtas 1-2 klasių moksleiviams. 2. Spaustuvės detektyvas: Gutenbergo kodas. Užsiėmimo dalyvių laukia iššūkis - ieškoti Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Edukacinės erdvės spaustuvėje paslėptų užuominų ir jas šifruojant surasti brėžinių slaptavietę. Užsiėmimo dalyviai turės galimybę pažinti autentišką Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Edukacinėje erdvėje įkurtos spaustuvės aplinką, susipažins su senaisiais Klaipėdos miesto spaustuvėse naudotais įrenginiais ir įrankiais, spaudos technologijos raida nuo seniausių iki mūsų laikų, lietuviškos spaudos ir raštijos pradžia LDK, diskutuos apie J. Gutenbergo spaudos preso išradimo svarbą, praktiškai išbandys spaudos preso veikimo principą bei pagilins mokykloje įgytas žinias. Užsiėmimas skirtas 5-7 klasių moksleiviams. Užsiėmimų metu bus taikomi tiek teoriniai tiek praktiniai mokymosi metodai.

Lapk. 12
2019

"All work and no play makes Jack a dull boy" ("Vien tik darbas be pramogų pavertė Džeką paiku berniuku.") - gerai žinoma patarlė, dažniausiai taikoma suaugusiems. Kas drįs pasiginčyti, kad mažieji moksliukai - nėra tie patys suaugę, tik truputį per žemi, mažiau patyrę? Vaikams taip pat reikia poilsio ir kūrybinių atostogų išleisti...smegenis.

Edukacinė erdvė suteikia galimybę vaikams išlaisvinti savo kūrybinį Aš ir konstruoti neįprastus LEGO Mindstorms EV3 ir WeDo 2.0 robotus. Nereikia turėti ypatingų sugebėjimų, kad sukonstruoti robotą, kuris ne tik judėtų, bet ir skleistų garsus bei spalvas. Edukacinėje erdvėje vykdomi robotikos būreliai nedidelėms vaikų grupėms skatina ne tik kūrybą, bet ir komandinį, atsakingą darbą.

SVARBU! Norėdami konstruoti, neprivalotė registruotis į robotikos dirbtuves (vietų skaičius ribotas); galite pranešti apie atvykimą iš anksto ir Edukacinės erdvės komanda paruoš patogią bei aprūpintą priemonėmis darbo vietą.