Stern inaktivStern inaktivStern inaktivStern inaktivStern inaktiv
 

Knygas galite skolintis ibiblioteka.lt  ir skaityti savo išmaniuosiuose įrenginiuose!

Lina Žutautė gimė 1973 m. spalio 3 dieną Šiauliuose, mokėsi Šiaulių vaikų dailės mokykloje, vėliau studijavo Menų fakultete Šiaulių universitete. Baigusi mokslus dirbo dizainere. Dabar Lina Žutautė – laisvai samdoma iliustruotoja ir vaikų rašytoja. Labiausiai išgarsėjo paveikslėlių knygelėmis apie neklaužadą mergaitę Kakę Makę. 

Pirmoji autorinė knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ pasirodė 2010 m. ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) buvo pripažinta geriausia knyga mažiesiems skaitytojams.
Už 2012 m. pasirodžiusią autorinę knygę "Ferdinandas ir Pū" Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) įteikė Prano Mašioto premiją (Geriausia 2012 metų knyga vaikams ir paaugliams).
2013 metais L.Žutautei įteikta Vaikų literatūros premija (Už kūrybą vaikams, už vaizdo ir žodžio dermę).
2014 m. knyga "Ferdinandas ir Pū" įrašyta į IBBY garbės sąrašą.
Linos Žutautės kūryba išversta į rusų, latvių, estų, danų, korėjiečių ir daugybę kitų kalbų.
Pagal populiariąsias knygas apie Kakę Makę pastatytas spektaklis vaikams.

Lina Žutautė teigia, kad sukurti Kakės Makės seriją ją paskatino… knygų trūkumas. Jos sūnus jau nuo pirmųjų metų domėjosi knygomis, tačiau tuo metu lietuviškų paveikslėlių knygų nebuvo. Todėl dailininkė savo sūnui ėmė pasakoti istoriją apie patrakusią mergaitę Kakę Makę. Knygelės „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ siužetą padiktavo tai, kas buvo tuo metu aktualu – Linos Žutautės sūnaus žaislai mėtėsi visuose namuose, o prašymai susitvarkyti buvo bevaisiai. Tada Kakę Makę, o kartu ir autorės namus, aplankė... Netvarkos nykštukas.

Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas

Netvarkos nykštukas

Kornelijos niekas nevadina kitaip, kaip tik Kake Make. Būtent šis vardas puošia mėgstamiausias jos kelnes su plačia kišene ir įvairiaspalviais langeliais. Niekas jos nevadina tikruoju vardu, bet dėl to Kakė Makė nesuko galvos – jai daug labiau rūpi žaisti ir prisigalvoti įvairiausių išdaigų bei nuotykių. Ji išbandė įvairiausias profesijas – statė smėlio pilis lyg architektė, lipdė skulptūrėles kaip tikra skulptorė, o vėliau gėrė arbatėlę savo žaislų kompanijoje.
Tačiau po kiekvieno smagaus užsiėmimo ar išdaigos ateina metas tvarkytis. Kaip Kakei Makei seksis susidoroti su šiuo nuobodžiu užsiėmimu? Knygoje „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ mažoji jos herojė mokosi vieno iš svarbiausių dalykų – tvarkos.
Negausų knygelės tekstas puikiai papildo itin spalvingi ir išraiškingi piešiniai. Žaismingas sapno-pasakos principas padeda sukurti itin įtikinamą pasakojimą apie įprotį tvarkytis ir atsakomybę už savo daiktus. Tai pamokanti knyga ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams.

 

Kakė Makė ir pabėgusios ausys

Pabėgusios ausys

Ak, ta Kakė Makė! Negirdėjo mamos, negirdėjo tėčio, nesiklausė senelės. Ir taip kasdien, mažiausiai po tris kartus! Tad nieko nuostabaus, kad vieną kartą nutiko neįtikėtinas dalykas. Kakės Makės ausys lyg susitarusios liuoktelėjo ant grindų, nustraksėjo per virtuvę, koridoriuje palenktyniavo, kuri greitesnė, ir nėrė pro laukujes duris kieman – nė neatsisukdamos! Jei smalsu, kas buvo toliau, perskaitykite knygą. Ir nepamirškite paieškoti, kurgi tos ausys slepiasi.

Ferdinandas ir Pū

Ferdinandas ir Pū

Jei turi geriausią draugą ir tikrai žinai, kad jis pats geriausias, – tada tau labai pasisekė. Bet jei tokio dar nesutikai, nenukabink nosies – galbūt jis tavęs jau laukia netoli artimiausios saldainių parduotuvės. Arba gal net vaikšto visai šalia, tik pastebėti jį ne iš karto pavyksta. Apie draugystę ir parašiau istoriją „Ferdinandas ir Pū“. Ji skirta visiems, kurie jau surado savo geriausią draugą arba jo vis dar ieško. Taip pat ir tiems, kurie dėl draugo pasiryžę patirti didžiausią gyvenime nuotykį arba keliauti su juo net į patį pasaulio kraštą. Kaip pasakytų vienas mano pažįstamas katinas: „Juk draugai pakampiuose nesimėto."

Lina Žutautė, žaismingų istorijų apie vaikų pamėgtą išdykėlę Kakę Makę autorė, dovanoja mažiesiems skaitytojams pirmą pačios sukurtą „rimtą“ istoriją. Susipažinkite su šauniais jos herojais ir leiskitės į nepakartojamą, nuotykių kupiną kelionę!

Du paršeliai

km3

Tai linksma ir žaismingų nuotykių kupina istorija, priversianti džiugiau suspurdėti ne vieną mažą širdelę. Ar kada nors svajojai plaukti per jūras ant milžiniškos silkės, apsilankyti baisuoklių parke, pasivaikščioti su drakonu ir piratais, nuskristi į kitą planetą, atrasti trolio lobį? Jei taip, ši knygelė tikrai tau! O po stebuklingų nuotykių kartu su dviem paršeliais paprašyk mamos, kad prieš miegą švelniai apkamšytų ir pakviestų saldžiausių sapnų...

https://bbf.lt/MyAce