Spalio 18 d. 17.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Duo Unicum kompaktinės plokštelės „Impressio“ pristatymo koncertas.

Koncertinėmis kanklėmis grojo Ingrida Spalinskaite-Kurienė. Keltiška arfa - Giedrė Šiaulytė, šoko - Viltė Kazlauskaitė.

Bilietų kaina – 5 EUR. Moksleiviams, studentams, senjorams – 3 EUR.

Spalio 17 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko prof. habil. humanitarinių m. dr. mokslotyrininkės Onos Voverienės knygos „Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji (1918-2018)” pristatymas.

Prof. Ona Voverienė – aktyvi visuomenininkė, publicistė, viešojoje spaudoje paskelbusi per 2000, vien tik „Lietuvos aide“ – per 950 straipsnių. Jos straipsnių tematika – mokslo ir mokslotyros pasiekimų propogavimas; tautos idėja ir tautiškumas; antikomunizmas; antiglobalizmas, Lietuvos partizaninis ginkluotas pasipriešinimas, žymiosios moterys, tautinės Lietuvos atkūrimo galimybės globalėjančiame pasaulyje.

Spalio 15 d. 17.30 val. Edukacinėje erdvėje vyko stalo žaidimų vakaras skirtas baltosios lazdelės dienai. Minėdami regos negalią turinčių žmonių dieną ir siekiami atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas vakaro metu susipažinsime kaip ir kokie stalo žaidimai gali būti pritaikyti žaidėjams su regėjimo negalia.

Svarbiausia, jog šiuos žaidimus regintieji ir turinys regėjimo negalią gali žaisti kartu!

Stalo žaidimų vakaras yra atviras visiems, tad dalyvauti kviečiame norinčius jaukiai ir smagiai praleisti rudenišką vakarą.

Renginys nemokamas.

Renginį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė.

 

Spalio 15 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Ritos Bijeikytės-GATAUTĖS knygos „Moteris su raudona“ sutiktuvės. 

Eiles skaitė radijo diktorė Adelė Liudgarda Čepienė, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ narė Irena Stražinskaitė-Glinskienė 

Profesorius Saulius Šiaučiulis atliko muzikinius kūrinius (piano), intarpuose skambėjo Vytauto Dvariono dainos pagal autorės žodžius.

Renginys nemokamas

Spalio 12 d. 16 val. bibliotekos Edukacinė erdvė kvietė pasiklausyti paskaitos „1923 metų sausio 15-osios sukilimas: prijungimas ar okupacija?: Europa po Pirmojo pasaulinio karo. Versalio taikos sutartis. Sukilimo organizatoriai ir vykdytojai. Sukilimo svarba Lietuvai.“
Pranešėja Rasa Dambrauskienė.

Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros Ministerijos.

Renginį organizuoja edukacinis-kultūrinis centras „Metidė“.

Renginys nemokamas.

Spalio 11 d. 18 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje vyko lietuviškos dainos vakaras.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, 2018 metais kviečia į lietuviškos dainos vakarus.

Visus metus antrąjį kiekvieno mėnesio ketvirtadienį dainuokime lietuviškai!

Lietuviškos dainos vakarus organizuoja: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos "Guboja" Klaipėdos krašto atstovybė
Partneris: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Spalio 11 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Haiku skaitymai.

Haiku – japonų lyrikos žanras. Kiekvienas žodis yra svarbus ir turi išsakyti mintis. Atrenkami tik patys reikalingiausi žodžiai. Sakoma, kad šis žanras – tai vieta susitikimo tarp autoriaus ir skaitytojo. Savo mintis autorius turi parodyti, bet ne pasakoti, taip pat jis turi rašyti apie realius, o ne išgalvotus įvykius, naudojant paprastus žodžius ir paliekant skaitytojui vietą pamąstymui, atsirandantiems pojūčiams (kaip neužbaigta mintis, kurią skaitytojas gali pats užbaigti). Tai realybė, bet ne lyrika.

Spalio 10 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko filmo „Tik vienas lašas“ pristatymas. 

Filmas „Tik Vienas Lašas“ 2017 (JAV). Rež. Laurel Chiten

Filme pasakojama mažai kam žinoma istorija apie homeopatiją, šių laikų labiausiai prieštaringai vertinamą medicinos sritį. Šiandien daugeliui homeopatijos poveikis atrodo nepatikimas, nes manoma, jog tai visiškas placebo efektas arba dar blogiau – apgaulė arba šarlatanizmas.

Spalio 6 d. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kvietė klaipėdiečius ir miesto svečius dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Šimtas inkilų LAISVĖS paukščiams“. Atvykusieji gamino ypatingus inkilus laisvės paukščiams, dabino šimtmečio simbolika ir lietuviškais žodžiais.
Per dieną buvo organizuotos ketverios dirbtuvės, kurių metu pagaminta 100 inkilų. Dirbtuvėse dalyvavo ir nemažai svečių iš kitų Lietuvos miestų, todėl tikėtina, jog šie inkilai bus kabinami visoje Lietuvoje ir dar ne vienus metus primins valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

Projektas „Šimtas inkilų LAISVĖS paukščiams“ - socialinė-kūrybinė iniciatyva, kviečianti prasmingai paminėti valstybės atkūrimo šimtmetį.
Šimtmečio inkilų gaminimo dirbtuvės iš dalies finansuotos Klaipėdos miesto savivaldybės.

Nuotraukų autorė: Lina Bimbirytė

Daugiau apie projektą: https://klavbbiblioteka.wixsite.com/100inkilu

2018 m. spalio 4-6 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko VI Klaipėdos knygų mugė (KKM).

Kasmet auganti ir vis daugiau spalvų įgaunanti KKM jau tapo ryškiu miesto kultūriniu reiškiniu. Jos metu didžiausias dėmesys skiriamas knygai ir jas rašantiesiems, tačiau KKM programa pasižymi ir renginių gausa, skirta įvairaus amžiaus lankytojui – naujausių knygų pristatymai, susitikimai ir diskusijos su knygų autoriais ir leidyklų atstovais, edukaciniai renginiai, meno parodos, filmų peržiūros, koncertai, spektakliai, konkursai ir žaidimai. Tradicinė Klaipėdos knygų mugė tarsi knygų gurmanų puota, kurios meniu galima rasti pačios įvairiausios lektūros ir užsiėmimų, skatinančių skaitymą ir kūrybiškumą. Šio renginio tikslas – populiarinti knygą ir skaitymo tradicijas Klaipėdos mieste bei Vakarų Lietuvos regione. Šiemet ji skiriama Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi