Balandžio 18 d. 17.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko marinistinių skaitymų ir dainų vakaras „Jūros druska ženklinti laiškai“.

Skambėjo Jūrinio vaikinų choro atliekamos žinomos dainos ir S. Šilerio, V. Brenciaus, V. Černiausko, Ž. Naujoko, J. Kantauto, O. Dovidavičiūtės, I. Pikturnos, A. Trimailov marinistinių kūrinių ištraukos.

Organizatorius: Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla

Renginys nemokamas

Balandžio 17 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko V. Valiušaičio „Ponia iš Venecijos tavernos. „Mūsiškiai“ ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje“ knygos pristatymas.

Knyga parengta įvairių jo publikacijų istorinėmis temomis pagrindu. Leidinyje nagrinėjami 1940–1941 metų tragiški įvykiai Lietuvoje, pateikiamas mūsų šalies ir Europos istorinis kontekstas, analizuojamos istorinių patirčių sąsajos su dabartimi, nesileidžiama į emocijas, o pateikiama istorinė argumentacija.

Įvadiniame straipsnyje „Juditos kalavijas“ autorius cituoja Lietuvos generalinį konsulą Toronte, Kanadoje Džeraldą Grantą-Satį (Gerald L. P. Grant Suttie, 1890–1949), kuris 1941 m. gruodžio 8 d. prezidentui Antanui Smetonai rašė: „Jau vėlu, bet dar nėra visiškai per vėlu atgaivinti Lietuvos respublikos kenčiantį kūną ir sielą. Lietuvai reikia skubios stiprios pirmosios pagalbos. Stebuklai įvyksta tik tada, kai kažkas kažką daro. Sužeistos tautos miršta kaip ir žmonės ir palaidojamos užmarštyje, jeigu nėra aktyvios, kovojančios už sielos gyvybę.“

Balandžio 17 d. 18.00 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a) įvyko Edgaro Strauko iliustracijų parodos „Veikėjai, pasauliai ir nuotykiai juose“ atidarymas. 

Iliustratorius Edgaras Straukas mokėsi Vilniaus dailės akademijoje ir įgijo vizualaus dizaino specialybę. Kūrėjas nuolat tobulina savo žinias įvairiuose kursuose, mokymuose. Pirmoji asmeninė paroda šiais metais vyko Vilniuje, Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, antroji vyks Klaipėdoje, Edukacinėje erdvėje.

Edgaras Straukas dalyvauja įvairiose parodose, kaip vienas iš dalyvių buvo VDA Klaipėdos skyriaus organizuotoje „40 dizaino kartų“ parodoje 2014 m. spalį. 2015 m. vykusioje Dizaino savaitėje Klaipėdoje iliustracijos džiugino praeivius Parodų rūmų vitrinose. 2017 gegužę iliustracijos kabėjo tarp įvairių kitų iliustruotojų ir dizainerių Vilniuje, Atomic Garden organizuotame renginyje. Žvelgiant į ateitį - gegužės 4 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Lietuvos 100-mečiui paminėti skirtoje parodoje tarp 25 dalyvių bus eksponuojama jaunojo kūrėjo iliustracija „Tikroji Nepriklausomybės akto suradimo istorija“ .

Balandžio 16 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro, klubo „Liepsnelė“ koncertas „Dainuojanti pavasario mada“.

Dalyvavo: mados ir šokio būrelis, vokalo būrelis „Let's sing“, vokalo būrelis „Pop sing“, Gargždų vaikų žaidimų centro „Kūlverstukų šalis“ dainavimo būrelis.

Renginys nemokamas

Balandžio 16 d. 17 val. bibliotekos III aukšto hole buvo pristatyta Ukrainoje gimusios Olexandros Radchenko fotografijų paroda „Liublino kasdienis gyvenimas“.

Parodoje pristatomi Liublino miesto vaizdai, kuriuos autorė fotografavo nuo 2000 m., kai pirmą kartą apsilankė šiame mieste. Dauguma parodoje eksponuojamų nuotraukų buvo paskelbtos 2014 metais albume „Čia buvo miestas“.

Autorė didžiąją savo gyvenimo dalį praleido dideliame metropolyje, todėl labiausiai Liubline vertina tylą. Dėl šios priežasties nuotraukose išvysime mažai žmonių. Ši paroda yra fotografės ir Liublino miesto bendras darbo rezultatas. Liublinas įkvepia autorę ir skatina imtis naujų idėjų. Pavyzdžiui, įrenginys „Lover 166-V“, iš kurio buvo padarytos šios nuotraukos, buvo įsigytas specialiai darbui Liubline. Autorės tikslas šia paroda įkvėpti auditoriją pamilti mažą Lenkijos miestą – Liubliną. 

Renginys nemokamas

I. Simonaitytės biblioteka, minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, 2018 metais kviečia į lietuviškos dainos vakarus.
Visus metus antrąjį kiekvieno mėnesio ketvirtadienį dainuokime lietuviškai.

Lietuviškos dainos vakarus organizuoja: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė.
Partneris: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Renginio data ir laikas: balandžio 12 d., 18.00 val.

Renginio vieta: Edukacinė erdvė, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka (Herkaus Manto g. 9a).


Balandžio 13 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Aleksejaus Trimailovo poezijos vakaras „Ir gyvenimas, ir ašaros, ir meilė“ („И жизнь, и слёзы, и любовь“). Renginys vyko rusų kalba

VOKIEČIŲ KALBOS IR KULTŪROS MYLĖTOJŲ KLUBAS kvietė į susitikimą, kuris vyko balandžio 10 d. (antradienį) 17.30 val. Vokiškų leidinių bibliotekoje (III a.).

Programoje: „Diskusija apie Vydūną (Vilhelmą Storostą)”.
Diskusijos pabaigoje buvo žaidžiami stalo žaidimai.

Auf dem Programm: „Diskussion über Vydūnas (Wilhelm Storost)”.
Zum Schluß Tischspiele.

Kilus klausimams kreiptis el. paštu vokieciu@klavb.lt arba tel. (8-46) 410345

Balandžio 10 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje buvo pristatytas Bronislovo Pociaus ir Rimanto Bendoriaus kalendorius „Lietuvos pinigai“. Renginio metu buvo pristatomos ir knygos apie Lietuvos pinigus iš asmeninės Rimanto Bendoriaus kolekcijos.

2018-ieji metai mums ypatingi, nes švenčiame Lietuvos atkūrimo šimtmetį. Jis mums atskleidžia kokia brangi laisvė ir kaip svarbu ją išsaugoti. Tai leidinys apie Lietuvos valstybės pinigus. Pinigai atlieka ne vien reikšmingą ekonominį, bet ir simbolį vaidmenį: nacionalinę valiutą išleidžianti valstybė įtvirtina savo nepriklausomybę. 1918 m. balandžio 4 d. Vokietijos valdžia Kaune išleido ostmarkes Lietuvai. 1919 m. vasario mėn. 26 d. Lietuvos vyriausybės sprendimu vokiškos ostmarkės buvo pavadintos auksiniais, o pfenigai skatikais. Vienas auksinas buvo lygus 100 skatikų. Lietuvos ekonomika, neturėdama savo pinigų, per 1919-1922 m. patyrė 400-mln litų arba 40 mln. Amerikos dolerių nuostolį, nes dėl infliacijos aukstino vertė nuolat mažėjo.

Balandžio 7 d. 11 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko „Mylinčio gerumo dovana“ renginys, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai.

Palinkėkime džiaugsmo, šilumos, dvasinės stiprybės, sveikatos, meilės ir gerovės sau, artimiesiems, draugams, kolegoms ir vienas kitam. Kartu pajuskime mylinčio gerumo meditacijos galias! Mylinčio gerumo meditacija - tai daugybę šimtmečių taikoma praktika, turinti gilias šaknis įvairiose kultūrose. Ji taip pat taikoma labai efektyviose dėmesingo įsąmoninimo (angl. Mindfulness) praktikose, kurių nauda įrodyta daugybe mokslinių tyrimų.