kinas izraelio

Spalio 17 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks rež. Bazi Gete RAUDONI LAPAI (2014, 90 min) filmo peržiūra. 

74 m. amžiaus Saliamonas Tadela yra sunkaus būdo, užsispyręs ir nervingas žmogus. Taip pat išsigandęs, bijantis mirti ir bijantis būti vienas. Prieš 28-erius metus su šeima pakeitęs gyvenąmąją aplinką - iš Etiopijos emigravęs į Izraelį - jis pasirinko uoliai tęsti originalios kultūros tradicijas. Filmo herojus kalba mažai ir sunkiai šneka hebrajų kalba.

Stalo žaidimų vakaras

Spalio 17 d.  17 val. VOKIŠKŲ LEIDINIŲ BIBLIOTEKOJE (Herkaus Manto g. 25, III aukšte) laukiami visi neabejingi vokiečių kalbai. Susitikimo metu žaisime vokiškus stalo žaidimus, kalbėsime vokiškai.

Dalyvių amžius nuo 14 iki ...99 metų. Su savimi turėti tik gerą nuotaiką.

Išankstinė registracija nėra būtina, bet pageidautina el. paštu Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

 

urbact

Kviečiame į bendras jaunimo ir vyresnių nei 55 metų amžiaus asmenų žaidimų popietes bibliotekos Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9A, Klaipėda).

Spalio mėnesio renginiai:
Spalio 17 d. 15:00-16:30 val. protmūšis apie mitybą,
Spalio 24 d. 15:00-16:30 val. protmūšis apie sveiką gyvenseną.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA mob. tel. 8 615 12640 

Tai viena iš programos URBACT III projekto „Žaidimų paradigma“ veiklų, kuria siekiama didinti kartų tarpusavio supratimą, skatinti jaunimo ir vyresnio amžiaus asmenų bendravimą. Projektas finansuojamas iš URBACT III Europos teritorinio bendradarbiavimo programos (2014–2020) bendromis Europos Sąjungos lėšomis.

Kelionė į Tilžę

Spalio 21 d. 17.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks kultūros dialogas: Eduardo Balsio opera „Kelionė į Tilžę“.

Susitikime dalyvaus:
režisierius Gytis Padegimas;
muzikologė Daiva Kšanienė;
istorikė Silva Pocytė;
operos solistė Sofija Jonaitytė.

Diskusiją moderuos Domininkas Malajavas.

Lina Plyskaitienė

Spalio-gruodžio mėnesiais Edukacinėje erdvėje startuoja naujas psichologės Linos Plyskaitienės paskaitų ciklas apie priklausomybę.

Spalio 23 d. 16.00 val. Tema:„Kada žmogus laikomas priklausomu? Pagrindiniai požymiai.“

Lapkričio 13, 27 d. Tema: „Priklausomybes ligos atsiradimo priežastys ir pasekmės“.

Gruodžio 4, 18 d. Tema: „Pagalba priklausomybe sergantiems žmonėms“.

Kviečiame registruotis: https://bit.ly/2OvFjNo, el. paštu Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! arba telefonu: 412 532.
Registracijos metu nurodykite paskaitos datą ir temą.
Paskaitos nemokamos.

Robotika

Spalio 21, 23, 25, 28, 30 dienomis 14.00-16.00 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a) veiks nemokamos robotikos dirbtuvės. Dirbtuvių metu konstruosime ir programuosime LEGO Mindstorms EV3 ir LEGO WeDo 2.0 robotus.

Išankstinė registracija būtina: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!, (8 46) 412 532.

izraelio kinas 2019

Spalio 24 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks rež. Avi Nesher BUVAU KADAISE (2010, 112 min) filmo peržiūra.

Kino klubas 8 ½ jungiasi prie Izraelis Lietuvoje projekto „Izraelis tavo mieste“ ir kviečia į kino seansus.

Romantinis filmas kelia dvilypius jausmus. „Buvau kadaise“ įkūnija vėlyvąjį 6-ąjį dešimtmetį Izraelyje ir veiksmą nukelia į Haifos uostamiestį. Filmo siužetas pasakoja asmenines istorijas, ateinačias su žmogaus branda, prisiminimais bei istorijas, nuvedančias į praeitį, istorinę atmintį.

Pagrindinis veikėjas paauglys Arekas leidžia savo vasaros atostogas su nuotykiais. Jis susipažįsta su geriausio draugo pussesere Irako žyde-amerikiete, leidžia laiką apskurusioje miesto centro dalyje esančiame kino teatre, valdomo Silvijos ir grupelės žydų nykštukų (remiantis istorinėmis asmenybėmis). Arekas susipažįsta ir įsidarbina sekliu pas Jenkelę Braidą, piršlį ir šešėlinį verslininką, kuris žavi savo ypatingu talentu suvesti Haifos vienišus atsiskyrėlius poron. Tarp kitų herojų Areko vasaros nuotykiuose - vienišius bibliotekininkas Meiras ir Lenkijoje holokaustą išgyvenusi Klara, kurios bandymai kovoti su košmarais ir mieguistomis naktimis yra ir skausmingi, ir kvapą gniaužiantys. Moteris savo namuose organizuoja nelegalius, slaptus lošimus kortomis, į kuriuos įtraukiamas pats Arekas.