Informacijos skaitykla – skaitykla, kurioje rasite įvairių šalių ir mokslo šakų enciklopedijas, enciklopedinius žodynus, žinynus ir kitus informacinius leidinius. Skaitykloje teikiamos informacinės paslaugos ir konsultacijos žodžiu, telefonu, el. paštu, skype. Mokome:
• susirasti ir užsisakyti bei rezervuoti spaudinius bibliotekos kataloge;
• susirasti spaudinius iš namų kompiuterių mūsų bibliotekos ir kitų Lietuvos bei užsienio viešųjų bibliotekų kataloguose;
• ieškoti ir susirasti mokslinius bei populiariuosius straipsnius LBDB (Nacionaliniame bibliografijos duomenų banke) ir duomenų bazėse;
• naudotis bibliotekos elektroninėmis knygomis;
• ieškoti informacijos įvairiuose kituose paieškos šaltiniuose
• Nutolusiems vartotojams suteikiami slaptažodžiai prie duomenų bazių

Bendroji skaitykla – tai bibliotekos tylioji skaitykla, skirta individualiam darbui. Skaitykloje galima užsisakyti ir skaityti leidinius iš šių fondų: Skaitykla, Saugykla (pagrindinis fondas), Asmeninių bibliotekų fondas, Spaudiniai iki 1945 metų, Informacijos skaitykla, Vokiškų leidinių biblioteka, Marinistikos fondas. Spaudiniai išduodami skaityti vietoje, savaitgaliui išduodame į namus (Spaudiniai iki 1945 metų ir asmeninių bibliotekų spaudiniai į namus neišduodami).
Skaitykloje veikia belaidis internetas, tai puiki vieta darbui su nešiojamu kompiuteriu. Taip pat yra 4 kompiuterizuotos darbo vietos, skirtos savarankiškai informacijos paieškai ir darbui.
Veikia kopijavimo aparatas (savitarna).

Vokiškų leidinių biblioteka – skaitykla skirta individualiam ir grupiniam darbui. Joje yra virš 3 500 spaudinių vokiečių kalba įvairiomis temomis, pradedant klasikiniais kūriniais, mokomąja literatūra, baigiant mokslo populiarinimo literatūra bei knygomis vaikams ir jaunimui. Fondą taip pat sudaro DVD vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, garso įrašai. Spaudiniai skaitomi vietoje ir išduodami į namus, pateikus skaitytojo bilietą.
Skaitytojams skirtos 4 kompiuterizuotos darbo vietos informacijos paieškai, kalbų mokymuisi ar filmų peržiūrai.
Galimybė naudotis „Skype“ garso skambučiais
Veikia belaidis internetas
Pagal užsakymą organizuojamos pažintinės ekskursijos ir teminiai užsiėmimai mokinių klasėms ir grupėms, tai pat filmų peržiūros ir kitokie renginiai suaugusiesiems.
Vokiškų leidinių bibliotekoje įsikūręs Spaudinių prancūzų kalba fondas. Tai daugiausia prancūzų mokomoji literatūra savarankiškam prancūzų kalbos mokymuisi. Spaudiniai skaitomi vietoje ir išduodami į namus, pateikus skaitytojo pažymėjimą

Periodikos skaitykla – skaitykloje galima skaityti pačią naujausią spaudą, mokslinius ir populiariuosius žurnalus, laikraščius, dirbti grupėmis ir individualiai. Skaitykloje veikia belaidis internetas. Fonduose saugomas spaudos archyvas, čia galima rasti senuosiuos Klaipėdos regiono spaudinius, mokslinius, literatūrinius ir kt. periodinius leidinius.
Leidiniai skaitomi vietoje ir išduodami į namus.
Skaitykloje mokoma susirasti mokslinius ir populiariuosius straipsnius.
Teikiamos mokamos paslaugos:
Kopijavimas (A4, A3 formatas, savitarna)
A2 formato leidinių skenavimo paslauga

Interneto skaitykla – skirta darbui ir laisvalaikiui kompiuteriu. Joje 16 kompiuterizuotų darbo vietų su prieiga prie interneto, 1 kompiuterizuota darbo vieta regos negalią turintiems skaitytojams su JAWS ir MAGIC programomis, vartotojų konsultavimas skaitmeninio raštingumo klausimais, skenavimo paslaugos, spausdinimo paslauga. Registracija į Skaitmeninio raštingumo mokymus (vietoje, el. paštu, telefonu)

Kontaktai:

Adresas: Herkaus Manto g. 25, LT-92234, Klaipėda
Skyriaus telefonas: 8 46 410345

Skyriaus vedėja: Rasa Skudikė, el. paštas: r.skudike@klavb.lt

Vokiškų leidinių biblioteka: Arina Jackutė, el. paštas: vokieciu@klavb.lt
Informacijos skaitykla: skype: simonaitytes-biblioteka, el. paštas: info@klavb.lt