Nacionalinė bibliotekų savaitė šiemet prasideda tradiciškai balandžio 23-iąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė bus atidaryta netradiciniais Kavos pusryčiais Saulės laikrodžio kiemelyje.

Visą ateinančią savaitę Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai I. Simonaitytės bibliotekoje tęsis. Šeimas kurti pakvies net trejos kūrybinės dirbtuvės - ekologiškų žaisliukų siuvimo dirbtuvės „Mažųjų sapneliams“, kepuraičių siuvimo dirbtuvės „Širdies šilumai“ ir įdomiosios daržininkystės dirbtuvės „Žydinti knyga“, kurių metu mini lysvę bus galima įrengti tiesiog knygoje.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriuje parengta virtuali paroda „Klaipėdos krašto bažnyčios“.

2017 m. minėtos Reformacijos 500-osios metinės paskatino bibliotekos darbuotojus pasirinkti šią temą ir trumpai apžvelgti, pristatyti Klaipėdos krašte buvusius maldos namus. Nuo XVI a. Klaipėdos krašte vyravusią katalikybę pakeitė protestantizmas. Maždaug pusė Klaipėdos krašto bažnyčių nesulaukė šių dienų - buvo sugriautos karo metu ar pokariu. Ne išimtis ir Klaipėda (Mėmelis), kuri neteko visų pagrindinių savo bažnyčių, išliko tik Baptistų ir Apaštalų koplyčios.

Parodoje panaudoti vaizdai iš AdM archyvo, medžiaga pateikta lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Kviečiame apžiūrėti šią virtualią ekspoziciją adresu: http://eleidiniai.klavb.lt/lt/baznycios.html

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka prisideda prie gražios akcijos „Spalvotas pavasaris“, kurios metu siuvamos, mezgamos, neriamos įvairių spalvų ir formų kepurytės onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Tai jautri ir prasminga akcija, vykstanti jau devynerius metus visoje Lietuvoje. Šios akcijos metu žmonės net iš atokiausių Lietuvos kampelių neria, mezga kepuraites, rašo palinkėjimus mažiesiems kovotojams bei jų artimiesiems. Finalinės šventės metu, kuri vyksta Kauno onkohematologiniame poskyryje, dalinamos surinktos kepuraitės sunkia liga sergantiems vaikams ir juos palaikantiesiems žmonėms.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, minėdama žymaus lietuvių filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vydūno 150-ąsias metines, parengė išskirtinę parodą-peržiūrą. Kraštotyros skaitykloje eksponuojamoje parodoje lankytojai galės pavartyti Vydūno kūrybą leistą 1908–1938 metais, pamatyti fotografo Eugenijaus Maciaus videofilmus apie Vydūno palaikų perlaidojimą, minėjimo renginius Tilžėje, Šilutėje ir Bitėnuose, taip pat paklausyti Vydūno dainų bei gyvai pamatyti Liongino Garlos skulptūrą iš Bernardo Aleknavičiaus privačios kolekcijos. Šios parodos-peržiūros tikslas yra paviešinti bibliotekoje saugomus fondus: rankraščių, foto-video archyvų medžiagą. Kadangi šie metai skirti Vydūno 150-osioms metinėms pažymėti, paroda veiks net iki gruodžio 10 d. Visą reikiamą informaciją atėjusiems lankytojams apie parodą suteiks bibliotekos darbuotojai.

Maloniai kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius apsilankyti ir susipažinti su Vydūno kūrybos ir gyvenimo detalėmis iš arčiau.

Visą mėnesį nuo balandžio 9 d. iki gegužės 10 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos galerijoje 13L bus eksponuojama vilniečio dailininko – Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių paroda.

Parodos lankytojams gali kilti klausimas – kodėl Klaipėda rodo tikrai nemažai vilniečio dailinininko akvarelisto Tomo Jovaišos paveikslų? Atsakymas būtų labai paprastas: Tomas 10 vaikystės ir paauglystės metų praleido Klaipėdoje. Tėvų mokytojų – mamos Stefanijos ir šviesios atminties Leono – pusketvirtų metų berniukas, 1948 metais atvežtas į Klaipėdą, joje gyveno iki 1958 metų, kol šeima išsikėlė į Vilnių. Klaipėdoje gimė du Tomo broliai: nepamirštamas, gydytojas iš Dievo malonės, deja, anksti iškeliavęs Linas ir garsusis archeologas Eugenijus, visų vadinamas Ginu. Smalsiam vaikui dešimt metų yra daug. Tomas Jovaiša turėjo savąją Klaipėdą: vokiškosios architektūros raudonų plytų nedidelius namus, gatveles, jis matė savąją jūrą, begalinį ypatingos šviesos kupiną dangų. Jį supo pajūrio medžiai, žolė, žaliuojanti savaip, nes prie jūros daug kas yra kitaip. Nuo 1958 metų galima buvo atitolti nuo to krašto, bet Tomas Jovaiša ir dabar dažnai sako: noriu prie jūros. Ne tik sako, bet ir važiuoja, nes tai atgaiva ir naujų spalvų atradimo džiaugsmas. Dailininkas, solidus mokslininkas psichologas, visada piešė, liejo akvareles. Jis mokėsi Vilniaus dailės mokykloje, kurį laiką studijavo Vilniaus dailės institute. Nors ir nediplomuotas dailininkas, Tomas visą gyvenimą ieško formos ir spalvos dermės, žvilgsnį į pasaulį gali pakeisti akimirksniu, sukurdamas tikrai įspūdingus darbus.

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje lankytojams yra prieinamos įvairios duomenų bazės. Dėl šios priežasties yra atliekamas tyrimas „Prenumeruojamų duomenų bazių panauda viešosiose bibliotekose“, kurio tikslas – nustatyti, kaip viešosiose bibliotekose naudojamos šios duomenų bazės, išsiaiškinti jų naudojimo ir nenaudojimo priežastis ir numatyti priemones, kurios padėtų viešosioms bibliotekoms ir jų vartotojams efektyviau pasinaudoti šiais informacijos šaltiniais. Prašome Jūsų išsakyti savo nuomonę apie duomenų bazes ir jų naudojimą trumpoje apklausoje. Atsakydami į klausimus užtruksite iki 5 minučių. Klausimus rasite paspaudę šią nuorodą: http://bit.ly/2FMlEVh

Primename, kad KLAVB prieinamos yra šios duomenų bazės: EBSCO, Emerald, Taylor & Francis, NAXOS Music Library; INFOLEX, Vyturys, Teisėkūros žinios, Verslo žinios, E-Paveldas. Kilus klausimams dėl E-leidinių ar duomenų bazių, kreipkitės į Informacijos skaityklą (3 a.).

Prancūzų institutas Lietuvoje surinko naują kilnojamą knygų ekspoziciją, pavadintą „KELIAUJANTI  PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA“. Ši paroda bibliotekoje atverta lankytojams nuo kovo 1-osios, paskelbus Frankofonijos mėnesio pradžią visoje Lietuvoje ir mūsų bibliotekoje.

Kolekciją sudaro 700 leidinių prancūzų kalba pačia įvairiausia tematika. Ši kolekcija - tikra dovana prancūzų kalbos ir kultūros mylėtojams, knygų gurmanams.

Čia lengvai sau knygą ras tiek besidomintieji menu, daile ar mados tendencijomis, tiek architektūros ar dizaino, kinematografijos bei  muzikos mylėtojai. Norintys išmokti prancūzų kalbos, žengiantys šioje srityje pirmuosius žingsnius ar jau kalbantys taip pat ras sau knygų. Kolekcijoje gausu įvairios mokomosios, dalykinės ir grožinės literatūros.

Knygas galima ne tik paskaityti vietoje, bet ir pasiimti į namus. Į namus neišduodami tik meno albumai, enciklopedijos ir žodynai.

„KELIAUJANTI PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA“ eksponuojama bibliotekos III aukšte, Vokiškų leidinių bibliotekoje nuo 2018 m. kovo 1d. iki 2019 m. vasario 1 d.

Kviečiame apsilankyti.

Net 700 prancūziškų knygų laukia Jūsų!

Šiame šimtmetyje griuvo geležinės uždangos ir atsivėrė galimybės keliauti, drauge su mumis keliauja ir lietuviška knyga. Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį kviečiame ateiti ir pažymėti žemėlapyje vietas, kur keliaudami skaitėte lietuvišką knygą. Akcija vyks iki 2018 m. gruodžio mėn.
Žemėlapį rasite prie bibliotekos registratūros. Keliaukime su knyga!

Balandžio 20 d. 15 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks diskusija „Jaunimo požiūris į alkoholio politiką“.

Diskusijos metu bus kalbama su moksleiviais, studentais, jaunimo organizacijų atstovais apie alkoholio vartojimo problemą.

Organizatoriai: LKJBS „Žingsnis“, LiMSA.

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę!

Kiekvienais metais stengiamės patenkinti Jūsų skaitymo poreikius. 2017 metais bibliotekos fondus papildė net 14 649 naujos knygos įvairia tematika. Deja, šiuo metu galime tik bandyti numanyti, kokios tematikos knygos fonde Jums aktualiausios ir kokių Jums labiausiai reikia. Vis tik, 2018 metais išsikėlėme tikslą dar geriau Jus pažinti ir dar geriau patenkinti Jūsų lūkesčius mūsų atžvilgiu. Dėl šių priežasčių nusprendėme pakalbinti Jus – mūsų bibliotekos skaitytojus. Prašome Jūsų atsakyti į mūsų parengtą anketą ir padėti mums suprasti, kokių knygų Jums labiausiai reikia mūsų abonemento skyriuje. Popierines anketas rasite abonementų skyriuje ir registratūroje. Taip pat galite atsakyti į el. anketą, kurią rasite ČIA.
Ačiū už Jūsų išreikštą nuomonę.