Projekto tikslas – skatinti jaunimą domėtis skaitymu, pasitelkiant jiems patrauklias priemones.
Projekto trukmė: 2017 m. kovo – gruodžio mėn.
Projekto vadovė: Rasa Skudikė
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, knygynas „Rotas“.
Trumpas projekto pristatymas: 2016 m. buvo sukurtas pirmasis Lietuvoje skaitymą skatinantis literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“. Jam buvo sukurtas originalus, patrauklus dizainas. Žaidimas skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys literatūra ar norintys apie ją sužinoti.

„Knygosūkis“ skatina jaunimą domėtis geriausiais užsienio ir Lietuvos literatūros kūriniais bei jų autoriais. Prie žaidimo kūrimo prisidėjo pripažinti profesionalūs Lietuvos rašytojai bei meno kūrėjai: Andrius Mamontovas, Aistė Smilgevičiūtė, Sigutė Ach, Nijolė Narmontaitė, Justinas Žilinskas, Vytautas Juozapaitis ir kt.  Žaidimas yra pritaikytas 2-6 žaidėjams individualiam ir komandiniam žaidimui. Jame yra 400 kortelių su  klausimais ir atsakymais bei užuominomis, laimės ratas pagalbos išsukimui, žaidimo lenta, 6 žaidimo figūrėlės, smėlio laikrodis, taisyklių knygelė. Žaisdami literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“, jaunimas įgyja literatūrinių žinių, praplečia akiratį ir sugeba tinkamai atsirinkti geriausią literatūrą skaitymui. Žaidimas skatina norą skaityti bei domėtis lietuvių ir užsienio literatūra.

Projekto metu parengta paroda apie „Knygosūkio“ kūrėjus, organizuotas susitikimas su vienu iš „Knygosūkio“ kūrėjų, rengiami „Knygosūkio“ pristatymai ir žaidimo popietės įvairiose regiono bibliotekose bei mokyklose.