Projekto tikslas – skatinti ir ugdyti įvairių socialinių grupių vaikų kūrybiškumą, skatinti ir ugdyti įvairių socialinių grupių vaikų kūrybiškumą, kultūros pažinimo procesą ir įsitraukimą į kultūrines veiklas, dalyvaujant edukaciniuose užsiėmimuose apie knygos sudedamųjų dalių pažinimo procesą.
Projekto trukmė: 2019 m. vasario mėn. –  gruodžio mėn.
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba
Projekto vadovė: Toma Gergelienė
Projekto partneriai
: UAB „Druka“, Vilniaus Knygryšių gildija
Trumpas projekto pristatymas: Projekto „Edukacinės knygos pažinimo dirbtuvės“ vykdymo laikotarpiu bus rengiami edukaciniai užsiėmimai 1-7 kl. moksleiviams, kuriuose bus skatinamas ir ugdomas kūrybiškumo potencialas, kultūros pažinimo procesas bei į kūrybišką knygos sudedamųjų dalių gamybos pažinimo procesą bus įtraukti vaikai iš socialiai pažeidžiamų grupių.

Projekto metu bus vykdomi edukaciniai užsiėmimai iš trijų dalių: Rankų darbo popieriaus gaminimo edukacija, knygos sandūros edukacija ir rašto knygose atsiradimas su literomis edukacija. Kad edukaciniai užsiėmimai būtų naudingi ir profesionalūs, šio projekto metu bus bendradarbiaujama su profesionalais savo srityje – dailininke Sigute Ach ir Vilniaus Knygrišių Gildija, kurie surengs viešus edukacinius renginius, kuriuose papasakos apie knygos gamybą, spausdinimą ir knygrišystės istoriją. Taip pat bus bendradarbiaujama su Klaipėdos universiteto Pedagogikos katedros dėstytojais, kurie konsultuos dėl edukacijų profesionalumo ir mokymo proceso.