Projekto tikslas – skatinti skaityti vaikus ir suaugusius, panaudojant neįprastas skaitymui erdves.
Projekto trukmė: 2015 m. kovo 1 d. – birželio 30 d.
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba
Projekto vadovė: Airida Samavičienė
Projekto partneriai: VšĮ „Verslas ar Menas“
Trumpas projekto pristatymas: projekto metu miesto gyventojai kviečiami skaityti bibliotekos lauko skaitykloje, miesto parkuose, paplūdimyje. Projekto pagrindinės veiklos – bibliotekos lauko skaitykla; mobiliosios bibliotekos išvykos į miesto parkus; paskaitos tėvams apie skaitymo naudą vaikams ir su vaikais; pasakų skaitymo vakarai mažiesiems skaitytojams; skaitymo skatinimo edukaciniai užsiėmimai.

Į projekto veiklas įtrauktos ir skaitymo skatinimo edukacinės veiklos – viešosios įstaigos „Verslas ar Menas“ savanorė, neregė Vaida Butautaitė, pristatė vaikams pirmąją Lietuvoje knygą, išleistą brailio ir reginčiųjų raštu „Eglė – žalčių karalienė“. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai užrištomis akimis susipažino su knygos iškiliaisiais piešiniais, brailio raštu. Neregė Vaida taip pat vaikams papasakojo, kaip yra užrašomas ir skaitomas brailio raštas.

Projekto veiklos: nuo 2015 m. balandžio 23 d. Klaipėdos apskrities viešojoje bibliotekoje kasdien veikia lauko skaitykla, antradieniais ir ketvirtadieniais miesto parkuose lankosi mobilioji biblioteka ant dviračio ratų.

Antradieniais bibliotekoje skaitomos paskaitos apie skaitymo naudą vaikams – balandžio 28 d. įvyko. Dr. A. Landsbergienės paskaita „Kodėl skaitantys vaikai ne tik geriau mokosi, bet ir sprendžia konfliktus?“, paskaitų ciklą tęsia Socialinės plėtros ir konsultacijų centro psichologė Jurgita Kadagienė ir psichologė Lina Kantautienė. Ketvirtadieniais mažieji skaitytojai renkasi į pasakų skaitymo vakarus „Vakarok su knyga“.