Projekto tikslas – gerinti informacijos apie Klaipėdos mieste esančius ir buvusius kultūros paminklus ir lankytinus objektus prieinamumą vietos gyventojams bei turistams naudojant interaktyvų Krašto paveldo gidą.
Projekto trukmė: 2015 m. balandžio – lapkričio mėn.
Projektą remia: Klaipėdos miesto savivaldybė
Projekto vadovė: Justina Smaliukaitė
Projekto partneriai: Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Klaipėdos apskrities gidų gildija, draugija „Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.“ (AdM, Vokietija)
Trumpas projekto pristatymas: 2014 m. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos sukurtas interaktyvus Krašto paveldo gidas (www.krastogidas.lt) papildytas informacija apie dabar mieste esančius bei neišlikusius Klaipėdos objektus – ikikarinius (iki 1939 m.) ir sovietinio periodo pastatus, paminklus. Planuojama išversti Klaipėdos lankytinų objektų ir maršrutų aprašymus į anglų, vokiečių ir rusų kalbas, viešinti ir reklamuoti interaktyvų Krašto paveldo gidą kartu su projekto sklaidos partneriais Klaipėdos mieste ir už jo ribų. Krašto paveldo gidas – tai interaktyvus žemėlapis su skaitmenintomis buvusių ir esamų Klaipėdos miesto kultūros paminklų, pastatų, gatvių, statinių, aikščių, skulptūrų ir kitų lankytinų objektų nuotraukomis bei jų aprašymais. Krašto paveldo gido turinys yra nuolat pildomas ir laisvai prieinamas visuomenei.