Įgyvendinant projektą „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės krašto pažinimui“ buvo vykdomas projekto poveikio vertinimas. Tyrimo tikslas - ištirti kaip pasikeitė kultūros prieinamumas sukūrus naują elektroninę paslaugą. Poveikio vertinimas buvo atliktas 4 etapais, atsižvelgiant į tuo metu vykdomas projekto veiklas. Ištirtos 4 tikslinės grupės: bibliotekininkai mokymų dalyviai, skaitmeninio raštingumo mokymų dalyviai, edukacinių užsiėmimų dalyviai (vaikai, senjorai, jaunimas) bei KPG vartotojai. Plačiau ataskaitoje (PDF 1.14 MB)

2016 m. spalio 6 – 8 d. vykusioje Klaipėdos knygų mugėje ir spalio 10 – 14 d. Vaikų kultūros savaitėje edukacinių užsiėmimų metu buvo pristatomi projekto sukurti elektroniniai produktai – programėlė Klaipeda Heritage Guide ir žaidimas Žaliapėdis. Juose dalyvavo mažieji bibliotekos lankytojai ir mėgstantys žaisti bei jaunimas, besidomintis Klaipėdos ir Plungės krašto kultūros paveldu.

Apie šiuos renginius galite skaityti:

o http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/vaiku-kulturos-dienos-uostamiestyje-programa-774258

o http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/bibliotekoje-ketvirtoji-klaipedos-knygu-muge-773426

o http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/uostamiestyje-vyks-iv-klaipedos-knygu-muge-programa-773886

bp5bp7bp9

2016 m. rugsėjo 5–8 d. projekto veiklos, sukurti elektroniniai produktai buvo viešinami ir dalijamasi patirtimi Klaipėdos regiono bibliotekininkų edukatorių grupės patirties sklaidos ir diskusijų forume „Biblioteka – mokymosi visą gyvenimą erdvė bendruomenei" Slovėnijos bibliotekose. Forumo metu Radovljicos (Knjižnica Antona Tomaža Linharta), Kranj (Mestna knjižnica Kranj) ir Izola (Mestna knjižnica Izola) bibliotekose vyko dalykiniai susitikimai, diskusijos ir pokalbiai.

Daugiau susitikimo akimirkų ir platesnė informacija nuorodoje: https://klpbibliotekos.wordpress.com/2016/09/12/klaipedos-regiono-bibliotekininku-edukatoriu-grupe-semesi-gerosios-patirties-slovenijos-bibliotekose/

bp3

p>2016 m. rugpjūčio 31 d. sukvietė visus projekto partnerius, prisidėjusių bendruomenių narius, projekto informacinius partnerius ir rėmėjus. Renginio metu buvo padėkota visiems prisidėjusiems prie prasmingų darbų projekto metu ir įteiktos bibliotekos vėtrungės bei padėkos raštai. Taip pat renginio metu buvo parodyti projekto veiklų filmukai, aptarti rezultatai ir visi dalyviai turėjo galimybę pabendrauti kartu.

Plačiau apie renginį skaitykite:

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/isimonaitytes-bibliotekoje-baigiamasis-projekto-renginys-769019

bp6

I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi nauju projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui" el. produktu – edukaciniu žaidimu Žaliapėdis, kuris skirtas 3 – 10 m. vaikams, kurie susipažins su Klaipėdoje apsilankiusiu marsiečiu, atlikinės smagias ir naudingas užduotis, bet ir pažins Klaipėdos miestą ir jame, esančius kultūros paveldo objektus!

Nuoroda parsisiuntimui: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klavb.zaliapedis

Daugiau informacijos: http://www.15min.lt/kultura/naujiena/vizualieji-menai/i-simonaitytes-biblioteka-pristato-interaktyvu-zaidima-zaliapedis-929-666605

https://klpbibliotekos.wordpress.com/2016/08/04/i-simonaitytes-biblioteka-pristato-interaktyvu-zaidima-zaliapedis/

bp10

2016 m. birželio 3 d. prasidėjus akcijai „Vasara su knyga" pakvietė visas Klaipėdos regiono bibliotekas pristatyti, „Bibliotekos pažangai 2" ir Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos, finansuojamus projektus ir jų veiklas Palangos miesto viešojoje bibliotekoje. Ši akcija prasidėjo dviračių žygiu iš Klaipėdos į Palangą.

Šiame veiklų pristatyme buvo pristatyti ir abu Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos elektroniniai produktai – Klaipeda Heritage Guide programėlė ir žaidimas Žaliapėdis bei aptarti iki tol pasiekti rezultatai ar įgyvendintos veiklos.

Daugiau skaitykite: https://www.facebook.com/pg/simonaitytesbiblioteka/photos/?tab=album&album_id=10153786566912956

bp2

Balandžio 26 d. Klaipėdos piliavietės konferencijų salėje Klaipėdos kultūros įstaigos kartu su turizmo verslo atstovais prakalbo apie naujoves.
 
Viena iš naujovių  - I. Simonaitytės bibliotekos atstovės, projekto "Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės-krašto pažinimui" vadovės pristatyta mobilioji programėlė "Klaipeda heritage guide", kurią galima parsisiųsti "Google Play" parduotuvėje. Išmaniesiems telefonams ir kitiems įrenginiams pritaikyta programėlė padeda surasti įdomius, vaizdingus maršrutus Klaipėdoje, Kretingoje ir Plungėje.
 
Skaitykite daugiau:

2016 m. balandžio 19 – 20 d. projekto vadovė Toma Gergelienė dalyvavo Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotoje konferencijoje „E-knygų rinka ir bibliotekų partnerystė", kurioje pristatė projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui" kuriamus el. produktus – Krašto Paveldo Gidą, Klaipeda Heritage Guide programėle ir edukacinį žaidimą Žaliapėdis. Visi šie produktai kuriami ne tik suteikia galimybę pažinti Klaipėdos ir Plungės kraštą, bet ir puikiai atskleidžia bibliotekų partnerystės stipriąsias puses.

bp1

Nuo balandžio 1 d. biblioteka pristato naujausią projekto „Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės – krašto pažinimui" sukurtą produktą mėgstantiems keliauti ir turiningai praleisti laisvalaikį, sužinant Klaipėdos ir Plungės krašto kultūros paveldo istoriją ir pažįstant jos objektus – programėlę „Klaipeda Heritage Guide", kurią galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės ir savo išmaniajame įrenginyje turėti kelionių gidą, kuriame yra visa patikima Krašto Paveldo Gido informacija, tačiau pritaikyta patogiam naudojimui keliaujant.

„Klaipeda Heritage Guide“ – tai naujas Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kūrinys, internetinio puslapio „Krašto paveldo gidas“ pagrindu sukurta programėlė smalsiesiems keliautojams, norintiems atrasti ir pažinti krašto paveldą. Gidas yra įvairiakalbis, objektų ir maršrutų aprašymus galima skaityti lietuvių, anglų, rusų arba vokiečių kalbomis. Programėlė pritaikyta išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams su „Android“ operacine sistema.

Programėlė parsisiuntimui: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klavb.krastogidas

Taip pat skaitykite: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/keliones-po-klaipedos-krasta-su-programele-742371

bp11

Projekto "Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės-krašto pažinimui" vykdymo metu sukurta mokymų programa „Darbas planšetiniais kompiuteriais: informacijos paieška ir elektroninės paslaugos“, skirta bibliotekų lankytojams, turintiems kompiuterinio raštingumo pagrindus.
Mokymų programa bus išdalinta visoms Klaipėdos regiono bibliotekoms.