Projekto "Bendradarbiaujančios ir kuriančios bendruomenės-krašto pažinimui" vykdymo metu sukurta mokymų programa „Darbas planšetiniais kompiuteriais: informacijos paieška ir elektroninės paslaugos“, skirta bibliotekų lankytojams, turintiems kompiuterinio raštingumo pagrindus.
Mokymų programa bus išdalinta visoms Klaipėdos regiono bibliotekoms.


Mokymų tikslas – ugdyti bibliotekų lankytojų skaitmeninio raštingumo gebėjimus: supažindinti su planšetiniais kompiuteriais ir jų ypatybėmis, mokyti ieškoti informacijos įvairiose paieškų sistemose, supažindinti su mobiliosiomis programėlėmis ir elektroninėmis paslaugomis bei paaiškinti interneto vartotojams, kaip atsargiai ir saugiai elgtis internete.

Pirmojoje programos dalyje „Planšetinio kompiuterio samprata ir jo naudojimas“ mokymų dalyviai trumpai supažindinami su kompiuterių raidos istorija, paaiškinama, kaip keitėsi technologijos. Plačiau aptariamas planšetinis kompiuteris, paaiškinami pagrindiniai naudojimosi pricipai ir funkcijos.

Antroji dalis „Informacijos paieška internete“ skirta supažindinti su internetu bei paieškos internete būdais ir galimybėmis. Joje aptariama, kaip atsirado internetas, kokios yra 6 populiariausios informacijos paieškos sistemos, detaliau nagrinėjama „Google“ paieškos sistema, supažindinama su interneto paslaugų rodykle „Online.lt“, interneto enciklopedija „Vikipedija“. Mokoma, kaip bibliotekos kataloge ieškoti įvairių tipų dokumentų.
Trečiojoje mokymo programos dalyje apie elektronines paslaugas pateikiama informacija, kaip apmokėti elektronines sąskaitas, rezervuoti ir įsigyti bilietą į renginį bei apsipirkti elektroninėse parduotuvėje.
Ketvirtoji dalis „Mobiliosios programėlės“ skirta supažindinti su mokamų ir nemokamų mobiliųjų programėlių skirtumais, paaiškinti, kaip įdiegti ir kaip pašalinti programėles iš įrenginio bei supažindinti su populiariausiomis mobiliosiomis programėlėmis. Taip pat pristatomos kenkėjiškų programų rūšys bei antivirusinės programėlės išmaniesiems įrenginiams.
Penktoji programos dalis skirta saugiam naršymui internete. Temoje paaiškinama interneto vartotojams, kaip atsargiai ir saugiai elgtis internete. Vartotojai supažindinami su galimomis grėsmėmis, naršant internete. Taip pat aptariamos atsargumo taisyklės, kurių laikantis, naršyti, bendrauti ar pirkti yra kur kas saugiau.